Selma Blair
Fot. Instagram @selmablair
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Selma Blair cieszy się życiem mimo nieuleczalnej choroby...

Nie wstydzi się pokazywać publicznie z ogoloną głową, a nawet jeździ na hulajnodze!

Weronika Kostyra 11 września 2019 16:52
Selma Blair
Fot. Instagram @selmablair

Selma Blair, aktorka znana między innymi z ról w filmach Legalna blondynka oraz Szkoła uwodzenia, choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda relacjonuje swoją walkę z nieuleczalną chorobą w mediach społecznościowych. Choć jej stan stale się pogarsza, Selma Blair nie uważa, że powinna ukrywać chorobę lub traktować ją, jako coś wstydliwego. Wręcz przeciwnie, na każdym kroku stara się wspierać innych chorych i pokazywać im, że nawet w tak trudnej sytuacji można cieszyć się życiem.

Selma Blair choruje na stwardnienie rozsiane, ale cieszy się życiem

Prywatnie aktorka jest mamą ośmioletniego Arthura. Niestety przez postępująca chorobę nie może już sama się nim opiekować. Szczególnie trudny był dla niej pobyt w szpitalu, ponieważ bardzo tęskniła za synem. Niedawno opublikowała nagranie, na którym chłopiec obcina jej włosy. Mimo to ma dystans do swojej choroby i wyglądu. Pokazywanie swojego życia na Instagramie jest dla niej formą terapii.

Wszystko wskazuje jednak na to, że po obecnie jej stan się poprawił i gwiazda czuje się lepiej. Stara się pokazać światu oraz innym chorym, że nawet w trudnej sytuacji nie należy tracić optymizmu. Nie ukrywa swojej choroby i dumnie pokazuje się publicznie z ogoloną głową lub wsparta na lasce. Ostatnio jednak wybrała się razem z bliskimi na spacer, a nawet jeździła na hulajnodze! Ona sama, jej partner David Price oraz syn, byli w świetnych humorach.

Selma Blair od 15 lat ma symptomy choroby, ale poprawnie zdiagnozowano je po upływie długiego czasu. Od tamtej pory choroba postępuje bardzo szybko. Przez stwardnienie rozsiane aktorka ma trudności z kontrolowaniem ruchów i drży jej głos. Musi poruszać się o lasce. Ma też słabszy wzrok i wiele codziennych czynności jest dla niej zbyt trudnych. Selma Blair postanowiła głośno mówić o swojej chorobie, bo chce, aby inne kobiety nie popełniały tych samych błędów przy leczeniu. Gdyby aktorka konsultowała swoje zdrowie z innymi lekarzami może wcześniej udałoby się ustalić, co jej dolega. Teraz jest wzorem odwagi i siły w walce z chorobą. 

Selma Blair
Fot. East News

Selma Blair
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…