Książę George odziedziczy miliony!

Gabriela Czernecka 10 października 2022 11:15

Książę George, najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate, mógłby mieć wszystko, o czym zamarzy, ale książęca para jest nieugięta w kwestii wychowania, odpowiedniego zachowania wśród osobistości, a nawet zabawek. Księżna Cambridge uważa, że dzieci należy wychowywać bezstresowo, ale najważniejsze to narzucenie im domowego rytmu i zasad, do których muszą się stosować. Dziwięciolatek jest jednym z najsłynniejszych królewskich dzieci na świecie. Jako kilkulatek znalazł się na liście najlepiej ubranych mężczyzn w Wielkiej Brytanii. Ubrania, które nosi z dnia na dzień znikają ze sklepowych półek, a każde jego zdjęcie jest na wagę złota. Następca brytyjskiego tronu, choć ma zaledwie dziewięć lat, to ma także sporo obowiązków, czego wymaga od niego pozycja w rodzinie. Za nimi idą również przywileje... Jak wygląda życie przyszłego króla?

Książę George nie wie, że w przyszłości będzie królem

„Jeśli chodzi o naszą rodzinę, jesteśmy bardzo normalni. Kocham moje dzieci w taki sam sposób, jak każdy ojciec i mam nadzieję, że George kocha mnie tak samo. Będzie jednak czas i miejsce, by wytłumaczyć mu, jaką rolę będzie pełnił. Teraz jest to tylko kwestia utrzymania bezpiecznego, stabilnego środowiska wokół niego i okazywania jak największej miłości”, powiedział kilka lat temu książę William pytany o najstarszego syna. Książę George, choć śmiało można powiedzieć, że jest najpopularniejszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii, jeszcze nie wie, że w przyszłości zostanie królem. To jednak nie znaczy, że nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie wiedzie życie. Od małego ma okazję zauważyć, że jest traktowany w wyjątkowy sposób.

Książę George Alexander Louis z Cambridge, pierwszy syn Kate i Williama, urodził się 22 lipca 2013 roku w londyńskim szpitalu św. Marii, o godz. 6:24 czasu brytyjskiego. Po śmierci Elżbiety II jest drugą w kolejności osobą do brytyjskiego tronu, zaraz po swoim ojcu -  księciu Cambridge.

Kilka dni po narodzinach George przerwał jednak ponad 172-letnią tradycję. Na własnym chrzcie jako pierwszy wystąpił w replice szaty, a nie w oryginalnej, którą podczas chrztu miała na sobie królowa Victoria. Podczas uroczystości wykonano także historyczną fotografię - po raz pierwszy od 1894 roku na zdjęciu pozowała królowa z trzema następcami tronu!

Czytaj też: Alkoholizm, zdrady, przemoc... Ten rodzinny dramat odcisnął na księżnej Dianie bolesne piętno

Książę George ma dziewięć lat

Oficjalnie tytułowany jest jako Jego Królewska Wysokość George, książę Cambridge. Choć ma świadomość tego, że jest traktowany podczas publicznych wystąpień z rodzicami nieco inaczej, to do końca tak naprawdę nie wie, co to znaczy. Dlaczego? Książęca para Cambridge wielokrotnie zapowiadała, że zamierza żyć jak normalna rodzina. Książę William przyznał w jednym z wywiadów, że jego dzieciństwo było przepełnione przykrymi momentami, dlatego chciałby, by jego dzieci nie musiały przez pewne rzeczy przechodzić. Chce zapewnić George'owi, Charlotte i Louise'owi wszystko, co najlepsze. „W tym momencie to sprawa, aby zapewnić bezpieczne i stabilne środowisko”, wyznał. I faktycznie, wygląda na to, że książęca para Cambridge stara się zapewnić im normalność na różne sposoby. Jednym z nich jest właśnie nie mówienie pociechom, że w przyszłości mogą pełnić istotną rolę. Po 8. urodzinach rodzice zdecydowali się mu powiedzieć, że jest następcą brytyjskiego tronu... Reakcja chłopca była bezcenna. Książę miał zapytać, czy jako król będzie mógł... grać w piłkę.

Edukacja księcia George'a

Jako drugi w kolejce do brytyjskiego tronu William wie, że gdy George zrozumie swoje przeznaczenie, będzie musiał przejść masę szkoleń, by przygotować się do swoich obowiązków. Uświadomienie go o tym teraz sprawiłoby, że jego dzieciństwo szybciej by się skończyło. Przypomnijmy, że książę William przygotowywał się do obowiązków królewskich pod okiem królowej: „Nie jest tajemnicą, że relacja Elżbiety II i Karola była trudna. Kiedy William stał się nastolatkiem, to ona była jego nauczycielką”, wyznał Robert Lacey, historyk królewski i konsultant słynnej serii Netflixa The Crown.

Nie mówiąc George'owi o jego królewskim pochodzeniu, co prawda Kate i William ryzykowali, że ich syn dowie się o swoim przeznaczeniu w szkole. Zawsze istniała przecież możliwość, że ktoś wyjawi mu tę tajemnicę. „To jest część jego wychowania. Obserwując rodziców, dziadków, prawdopodobnie wkrótce zacznie rozumieć, że jego życie ma wagę państwową”, mówi Catherine Mayer.

Zobacz także: Diana Spencer: od przedszkolanki do królowej ludzkich serc i księżnej, która stała się ikoną

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

I faktycznie mały książę powoli przyzwyczaja się do swojej roli, przede wszystkim w kwestii edukacji - uczęszcza do prywatnej szkoły w południowym Londynie, gdzie uczy się m.in. języka francuskiego, baletu czy historii. Choć szeregi studentów zasili dopiero w 2026 roku, już wiadomo, na którą uczelnię pójdzie. William zapisał go to elitarnej szkoły Eton, którą sam ukończył. O tym, że prawdopodobnie George będzie tam studiował plotkowano już od dawna – to rodzinna tradycja. Nikt nie sądził jednak, że dziewięciolatek faktycznie jest już na liście studentów!

Podobno tata chciał zapisać go już wcześniej, lecz zaczekał z tą decyzją do momentu, aż George zacznie naukę w szkole podstawowej. Edukacja dzieci jest dla księcia Williama bardzo ważna i jak widać, bierze tę kwestię we własne ręce. „Książę William zapisał księcia George’a do uczelni, w której sam studiował. William nie brał pod uwagę innych uczelni. Wybór padł na Eton, choć księżna Kate myślała też o Marlborough, do której uczęszczała ona i jej rodzeństwo i którą uwielbiała”, podawał jakiś czas temu Daily Mail

Zobacz także: Rozpustne monarchinie na tronie. Rosyjskie caryce, które nie grzeszyły pruderyjnością

Obowiązki księcia George'a

Edukacja to jednak nie wszystko. Również w domu George przyzwyczaja się do niektórych swoich obowiązków. Bierze lekcje etykiety, uczy się zasad protokołu królewskiego i savoir-vivre. Po szkole spędza także czas na rozwijaniu swoich pasji - uczy się hiszpańskiego w czym z pewnością pomaga mu niania Maria Teresa Borrallo, gra w tenisa, bawi się klockami lego i spędza czas z rodzeństwem. Choć wielu żartuje, że do obowiązków księcia George'a należy uczęszczanie do szkoły, zabawa z rodzeństwem i bycie uroczym, to tak naprawdę chłopiec pełni kilka poważnych funkcji.

Od piątego roku życia książę George ma obowiązek kłaniania się królowej, a do ósmego roku życia musiał nosić krótkie spodenki. Od małego bierze udział w ważnych wydarzeniach. Niejednokrotnie podziwialiśmy urocze miny chłopca, który pozował z rodzicami na balkonie Pałacu Buckingham czy podczas królewskiego ślubu księżniczki Eugenii czy księżnej Meghan, gdzie wyglądał na znudzonego i niezainteresowanego całą ceremonią. Odbył także kilka podróży zagranicznych, które dla niego są tak naprawdę wakacjami.

Wraz z wiekiem będzie musiał uczestniczyć w większej liczbie imprez charytatywnych, zacznie angażować się społecznie. Podczas zagranicznych podróży lub oficjalnych wizyt w kraju, będzie witać zagranicznych dygnitarzy,  z pewnością przydzielone zostaną mu także królewskie patronaty. Życie księcia George'a w przeciwieństwie do tego, jakie życie wieść będą Charlotte i Louis, będzie bardziej podporządkowane monarchii. Prawdopodobnie pójdzie w ślady ojca i wujka i będzie służył w brytyjskiej armii. Już przejawia zainteresowanie mundurem, bo jak wyjawił książę William w jednym z wywiadów, mały książę w przyszłości chciałby zostać... policjantem. „George ma obsesję na punkcie policji, policyjnych samochodów, zabawek, wszystkiego”, powiedział książę Cambridge. 

Czytaj również: Książę Karol szczerze o spotkaniu z Lilibet Dianą. Tak wspomina pierwsze chwile z wnuczką

Przywileje księcia George'a

Jeśli w przyszłości zostanie królem, przejmie obowiązki, które dziś wykonuje królowa. Jego kalendarz będzie wypełniony po brzegi, a książę George będzie miał dodatkowe zobowiązania - od nadawania tytułów zasłużonym Brytyjczykom po co tygodniowe spotkania z premierem. Zanim to jednak nastąpi mały książę może cieszyć się swoim iście królewskim życiem, bo jak podaje magazyn People, już doświadczył więcej przywilejów niż 99 procent jego poddanych.

Magazyn Tatler umieścił go na dziesiątym miejscu w zestawieniu Ludzi, którzy wywierają na nas największy wpływ, a w 2015 roku znalazł się na liście 50 najlepiej ubranych mężczyzn w Wielkiej Brytanii według magazynu GQ.  Na co dzień George korzysta więc (pewnie nie do końca świadomie) ze swojej pozycji w rodzinie Windsorów. Przede wszystkim, ma zapewnioną prywatność - nie dotyczy go wprowadzona w 2000 roku przez Tony'ego Blaira umowa o swobodzie dostępu do informacji. 

Gdzie mieszka książę George?

Do dyspozycji ma 20-pokojowy apartament, obejmujący w sumie 4 piętra Pałacu Kensington, gdzie mieszka wraz z rodzeństwem i rodzicami. Może korzystać także z ogromnego ogrodu, który przynależy do posiadłości. Gdyby jednak znudziła mu się ta rezydencja, zawsze może skorzystać z 775-pokojowego pałacu królowej, w tym z 52 sypialni królewskich (!). Dodatkowo ma do dyspozycji XVIII-wieczną rezydencję Anmer Hall, którą królowa podarowała rodzicom George'a w prezencie ślubnym.

Rodzina Cambridge ma tam do dyspozycji ogromny ogród, basen, prywatny kort tenisowy, kolekcjonerską porcelanę, rodzinne srebro, ale przede wszystkim ku radości George i jego rodzeństwa, całą masę zabawek. Jego osobisty majątek ciężko wyliczyć, ale wiadomo, że majątek księcia Williama wynosi około 30 mln funtów. Część tej kwoty stanowią spadki po mamie Dianie oraz prababce, Królowej Matce. 

Nie ma wątpliwości, że książę George z każdym rokiem będzie samym byciem członkiem rodziny królewskiej przynosił Windsorom popularność i zwiększał ich zainteresowanie. Na razie może jednak w spokoju cieszyć się byciem (nie)zwykłym George'm.   

1/7
książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @Instagram @theroyalfamily
1/7

Choć wielu żartuje, że do obowiązków księcia George'a należy uczęszczanie do szkoły, zabawa z rodzeństwem i bycie uroczym, to tak naprawdę chłopiec pełni kilka poważnych funkcji. 

2/7
książę George szkoła
Copyright @książę George szkoła
2/7

Książę George uczęszcza do prywatnej szkoły w południowym Londynie, gdzie uczy się m.in. języka francuskiego, baletu czy historii.

3/7
Książę George, urodziny księcia George'a, oficjalny portret księcia George'a
Copyright @East News
3/7

Jest trzecią w kolejności osobą do brytyjskiego tronu, zaraz po swoim dziadku księciu Walii i ojcu księciu Cambridge.

4/7
Księżna Kate i książę George
Copyright @Getty Images
4/7

Księżna Cambridge uważa, że wychowywanie dzieci należy robić bezstresowo, ale najważniejsze jest, by narzucić im domowy rytm i zasady, do których muszą się stosować. Tak więc choć książę George kończy osiem lat, ma masę obowiązków.

5/7
Książę George, msza dziękczynna za księcia Filipa, 29.03.2022
Copyright @Patrick van Katwijk/Getty Images
5/7

6/7
Królowa Elżbieta II, księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Copyright @ Chris Jackson/Getty Images
6/7

7/7
Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Copyright @Samir Hussein/WireImage
7/7

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-20% na produkty marki
-20% na produkty marki
Rabat 20% na produkty marki Ri... więcej»
Kod rabatowy:Szalenstwo24
Zobacz
+
-20% na produkty marki
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na produkty marki Rituals przy zakupach za min. 100 zł. Kod promocyjny obowiązuje w sklepach Rituals, aplikacji oraz na naszej stronie internetowej rituals.com. Z rabatu wyłączone są inne promocje, edycje limitowane oraz kalendarze adwentowe. Szczegóły u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:Szalenstwo24
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na kolczyki oraz akc... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na kolczyki oraz akcesoria przy zakupach za min. 299 zł. Rabat 20% na zegarki do 8 000 zł. Szczegóły w salonach i na wkruk.pl

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
-25% na wszystko
-25% na wszystko
Rabat 25% na całą ofertę MEFEM... więcej»
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
+
-25% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 25% na całą ofertę MEFEMI w cenie regularnej. Promocje na stronie www nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Moda ORSAY oferuje każdej kobi... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Online
Stacjonarnie

Moda ORSAY oferuje każdej kobiecie możliwość poczucia się sobą niezależnie od sytuacji, nastroju czy rozmiaru ubrania. Skorzystaj z dodatkowej 20% zniżki na wszystko w sklepach stacjonarnych i na orsay.pl. Zniżka nie dotyczy bonów podarunkowych. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Rabat do 40% na sprzęt, odzież... więcej»
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
+
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Online
Stacjonarnie

Rabat do 40% na sprzęt, odzież i akcesoria sportowe dostępny w sklepie stacjonarnym i na Sportano.pl. Szczegóły w sklepie i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.