Książę George odziedziczy miliony!

Gabriela Czernecka 24 września 2021 15:05

Książę George jest najsłynniejszym królewskim dzieckiem na świecie. Mając zaledwie kilka lat znalazł się na liście 50 najlepiej ubranych mężczyzn w Wielkiej Brytanii. Ubrania, które ma na sobie, z dnia na dzień znikają z półek, a każda jego fotografia jest na wagę złota. Książę George mógłby mieć wszystko, czego dusza zapragnie, ale księżna Kate i książę William w kwestii wychowania, odpowiedniego zachowania się wśród osobistości, a nawet zabawek są nieugięci. Księżna Cambridge uważa, że wychowywanie dzieci należy robić bezstresowo, ale najważniejsze jest, by narzucić im domowy rytm i zasady, do których muszą się stosować. Tak więc choć książę George ma zaledwie osiem lat, to ma masę obowiązków. Tego wymaga od niego jego pozycja w rodzinie Windsorów. Ale za królewskimi obowiązkami idą też królewskie przywileje. Jak wygląda życie przyszłego króla Wielkiej Brytanii?

Książę George nie wie, że w przyszłości będzie królem

„Jeśli chodzi o naszą rodzinę, jesteśmy bardzo normalni. Kocham moje dzieci w taki sam sposób, jak każdy ojciec i mam nadzieję, że George kocha mnie tak samo. Będzie jednak czas i miejsce, by wytłumaczyć mu, jaką rolę będzie pełnił. Teraz jest to tylko kwestia utrzymania bezpiecznego, stabilnego środowiska wokół niego i okazywania jak największej miłości”, powiedział kilka lat temu książę William pytany o najstarszego syna. Książę George, choć śmiało można powiedzieć, że jest najpopularniejszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii, jeszcze nie wie, że w przyszłości zostanie królem. To jednak nie znaczy, że nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie wiedzie życie. Od małego ma okazję zauważyć, że jest traktowany w wyjątkowy sposób.

Zobacz: Urodzinowy portret księcia George'a. Najstarszy syn Kate i Williama skończył osiem lat!

Książę George Alexander Louis z Cambridge, pierwszy syn Kate i Williama, urodził się 22 lipca 2013 roku w londyńskim szpitalu św. Marii, o godz. 6:24 czasu brytyjskiego. Jest trzecią w kolejności osobą do brytyjskiego tronu, zaraz po swoim dziadku księciu Walii i ojcu księciu Cambridge. Kilka dni po narodzinach, przerwał jednak ponad 172-letnią tradycję. Na własnym chrzcie jako pierwszy wystąpił w replice szaty, a nie w oryginalnej, którą podczas chrztu miała na sobie królowa Victoria. Podczas uroczystości wykonano także historyczną fotografię - po raz pierwszy od 1894 roku na zdjęciu pozowała królowa z trzema następcami tronu!

Książę George ma osiem lat

Oficjalnie tytułowany jest jako Jego Królewska Wysokość George, książę Cambridge. Choć ma świadomość tego, że jest traktowany podczas publicznych wystąpień z rodzicami nieco inaczej, to do końca tak naprawdę nie wie co to znaczy. Dlaczego? Książęca para Cambridge wielokrotnie zapowiadała, że zamierza żyć jak normalna rodzina. Książę William przyznał w jednym z wywiadów, że jego dzieciństwo było przepełnione przykrymi momentami, dlatego chciałby by jego dzieci nie musiały przez pewne rzeczy przechodzić. Chce zapewnić George'owi, Charlotte i Louise'owi wszystko, co najlepsze. „W tym momencie to sprawa, aby zapewnić bezpieczne i stabilne środowisko”, wyznał. I faktycznie, wygląda na to, że książęca para Cambridge stara się zapewnić im normalność na różne sposoby. Jednym z nich jest właśnie nie mówienie pociechom, że w przyszłości mogą pełnić istotną rolę. 

Edukacja księcia George'a

Jako drugi w kolejce do brytyjskiego tronu William wie, że gdy George zrozumie swoje przeznaczenie, będzie musiał przejść masę szkoleń, by przygotować się do swoich obowiązków. Uświadomienie go o tym teraz sprawiłoby, że jego dzieciństwo szybciej by się skończyło. Przypomnijmy, że książę William przygotowywał się do obowiązków królewskich pod okiem królowej: „Nie jest tajemnicą, że relacja Elżbiety II i Karola była trudna. Kiedy William stał się nastolatkiem, to ona była jego nauczycielką”, wyznał Robert Lacey, historyk królewski i konsultant słynnej serii Netflixa The Crown.

Zobacz również: Nie marudzą, nie dłubią w nosie i nie robią scen. Jak wygląda życie George'a, Charlotte i Louise'a?

Nie mówiąc George'owi o jego królewskim pochodzeniu, co prawda Kate i William ryzykują, że ich syn dowie się o swoim przeznaczeniu w szkole. Zawsze istnieje przecież możliwość, że ktoś wyjawi mu tę tajemnicę. „To jest część jego wychowania. Obserwując rodziców, dziadków, prawdopodobnie wkrótce zacznie rozumieć, że jego życie ma wagę państwową”, mówi Catherine Mayer.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

I faktycznie mały książę powoli przyzwyczaja się do swojej roli, przede wszystkim w kwestii edukacji - uczęszcza do prywatnej szkoły w południowym Londynie, gdzie uczy się m.in. języka francuskiego, baletu czy historii. Choć szeregi studentów zasili dopiero w 2026 roku, już wiadomo, na którą uczelnię pójdzie. William zapisał go to elitarnej szkoły Eton, którą sam ukończył. O tym, że prawdopodobnie George będzie tam studiował plotkowano już od dawna – to rodzinna tradycja. Nikt nie sądził jednak, że siedmiolatek faktycznie jest już na liście studentów!

Podobno tata chciał zapisać go już wcześniej, lecz zaczekał z tą decyzją do momentu, aż George zacznie naukę w szkole podstawowej. Edukacja dzieci jest dla księcia Williama bardzo ważna i jak widać, bierze tę kwestię we własne ręce. „Książę William zapisał księcia George’a do uczelni, w której sam studiował. William nie brał pod uwagę innych uczelni. Wybór padł na Eton, choć księżna Kate myślała też o Marlborough, do której uczęszczała ona i jej rodzeństwo i którą uwielbiała”, podawał jakiś czas temu Daily Mail

Obowiązki księcia George'a

Edukacja to jednak nie wszystko. Również w domu George przyzwyczaja się do niektórych swoich obowiązków. Bierze lekcje etykiety, uczy się zasad protokołu królewskiego i savoir-vivre. Po szkole spędza także czas na rozwijaniu swoich pasji - uczy się hiszpańskiego w czym z pewnością pomaga mu niania Maria Teresa Borrallo, gra w tenisa, bawi się klockami lego i spędza czas z rodzeństwem. Choć wielu żartuje, że do obowiązków księcia George'a należy uczęszczanie do szkoły, zabawa z rodzeństwem i bycie uroczym, to tak naprawdę chłopiec pełni kilka poważnych funkcji.

Zobacz również: Królowa Elżbieta II po raz jedenasty została prababcią! Ma słabość do najmłodszychroyalsów

 Od piątego roku życia książę George ma obowiązek kłaniania się królowej, a do ósmego roku życia musi nosić krótkie spodenki. Od małego bierze udział w ważnych wydarzeniach. Niejednokrotnie podziwialiśmy urocze miny chłopca, który pozował z rodzicami na balkonie Pałacu Buckingham czy podczas królewskiego ślubu księżniczki Eugenii czy księżnej Meghan, gdzie wyglądał na znudzonego i niezainteresowanego całą ceremonią. Odbył także kilka podróży zagranicznych, które dla niego są tak naprawdę wakacjami.

Wraz z wiekiem będzie musiał uczestniczyć w większej liczbie imprez charytatywnych, zacznie angażować się społecznie. Podczas zagranicznych podróży lub oficjalnych wizyt w kraju, będzie witać zagranicznych dygnitarzy,  z pewnością przydzielone zostaną mu także królewskie patronaty. Życie księcia George'a w przeciwieństwie do tego, jakie życie wieść będą Charlotte i Louis, będzie bardziej podporządkowane monarchii. Prawdopodobnie pójdzie w ślady ojca i wujka i będzie służył w brytyjskiej armii. Już przejawia zainteresowanie mundurem, bo jak wyjawił książę William w jednym z wywiadów, mały książę w przyszłości chciałby zostać... policjantem. „George ma obsesję na punkcie policji, policyjnych samochodów, zabawek, wszystkiego”, powiedział książę Cambridge. 

Przywileje księcia George'a

Jeśli w przyszłości zostanie królem, przejmie obowiązki, które dziś wykonuje królowa. Jego kalendarz będzie wypełniony po brzegi, a książę George będzie miał dodatkowe zobowiązania - od nadawania tytułów zasłużonym Brytyjczykom po co tygodniowe spotkania z premierem. Zanim jednak nastąpi mały książę może cieszyć się swoim iście królewskim życiem, bo jak podaje magazyn People, już doświadczył więcej przywilejów niż 99 procent jego poddanych.

Zobacz: Wielka Brytania. Dzieci Kate i Williama nie lubią, gdy ich mama to robi!

Magazyn Tatler umieścił go na dziesiątym miejscu w zestawieniu Ludzi, którzy wywierają na nas największy wpływ, a w 2015 roku znalazł się na liście 50 najlepiej ubranych mężczyzn w Wielkiej Brytanii według magazynu GQ.  Na co dzień George korzysta więc (pewnie nie do końca świadomie) ze swojej pozycji w rodzinie Windsorów. Przede wszystkim, ma zapewnioną prywatność - nie dotyczy go wprowadzona w 2000 roku przez Tony'ego Blaira umowa o swobodzie dostępu do informacji. 

Gdzie mieszka książę George?

Do dyspozycji ma 20-pokojowy apartament, obejmujący w sumie 4 piętra Pałacu Kensington, gdzie mieszka wraz z rodzeństwem i rodzicami. Może korzystać także z ogromnego ogrodu, który przynależy do posiadłości. Gdyby jednak znudziła mu się ta rezydencja, zawsze może skorzystać z 775-pokojowego pałacu królowej, w tym z 52 sypialni królewskich (!). Dodatkowo ma do dyspozycji XVIII-wieczną rezydencję Anmer Hall, którą królowa podarowała rodzicom George'a w prezencie ślubnym.

Zobacz również: Właśnie pokazali wnętrza swojego domu. Zobaczcie, jak mieszkają księżna Kate i książę William!

Rodzina Cambridge ma tam do dyspozycji ogromny ogród, basen, prywatny kort tenisowy, kolekcjonerską porcelanę, rodzinne srebro, ale przede wszystkim ku radości George i jego rodzeństwa, całą masę zabawek. Jego osobisty majątek ciężko wyliczyć, ale wiadomo, że majątek księcia Williama wynosi około 30 mln funtów. Część tej kwoty stanowią spadki po mamie Dianie oraz prababce, Królowej Matce. 

Nie ma wątpliwości, że książę George z każdym rokiem będzie samym byciem członkiem rodziny królewskiej przynosił Windsorom popularność i zwiększał ich zainteresowanie. Na razie może jednak w spokoju cieszyć się byciem (nie)zwykłym George'm.   

1/4
książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @Instagram @theroyalfamily
1/4

Choć wielu żartuje, że do obowiązków księcia George'a należy uczęszczanie do szkoły, zabawa z rodzeństwem i bycie uroczym, to tak naprawdę chłopiec pełni kilka poważnych funkcji. 

2/4
książę George szkoła
Copyright @książę George szkoła
2/4

Książę George uczęszcza do prywatnej szkoły w południowym Londynie, gdzie uczy się m.in. języka francuskiego, baletu czy historii.

3/4
Książę George, urodziny księcia George'a, oficjalny portret księcia George'a
Copyright @East News
3/4

Jest trzecią w kolejności osobą do brytyjskiego tronu, zaraz po swoim dziadku księciu Walii i ojcu księciu Cambridge.

4/4
Księżna Kate i książę George
Copyright @Getty Images
4/4

Księżna Cambridge uważa, że wychowywanie dzieci należy robić bezstresowo, ale najważniejsze jest, by narzucić im domowy rytm i zasady, do których muszą się stosować. Tak więc choć książę George kończy osiem lat, ma masę obowiązków.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.