Książę Karol, 30.06.2022
Fot. Jane Barlow/WPA Pool/Getty Images
Królewskie życie

Król Karol szczerze o spotkaniu z Lilibet Dianą. Tak wspomina pierwsze chwile z wnuczką

Dziadek dziewczynki podszedł do ich spotkania bardzo emocjonalnie...

Marta Nawacka 13 października 2022 11:15
Książę Karol, 30.06.2022
Fot. Jane Barlow/WPA Pool/Getty Images

Według źródeł król Karol III oraz jego małżonka, królowa małżonka Camilla, mieli być bardzo podekscytowani spotkaniem z najmłodszą wnuczką mężczyzny, Lilibet Dianą. Książę Harry i księżna Meghan przyjechali z dziewczynką i jej bratem Archiem na obchody Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II, który odbył się na początku czerwca 2022 roku. Monarcha podobno z nieskrywaną radością wspomina pierwsze spotkanie z pociechą młodszego syna.

Książę Harry na Platynowym Jubileuszu z żoną i dziećmi. Wnuczka poznała Karola

Na spotkanie z Lilibet, córką księcia Harry'ego i księżnej Meghan, z utęsknieniem czekali niektórzy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Okazja nadarzyła się podczas czerwcowych obchodów Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II, na których pojawili się Sussexowie wraz z dziećmi. W tym samym czasie, poza świętowaniem 70-lecia rządów babci, książę Harry świętował również pierwsze urodziny swojej córki, Lilibet. Dziewczynka po raz pierwszy odwiedziła ojczyznę swojego taty i miała okazję poznać m.in. żyjącą jeszcze wówczas prababcię oraz dziadka, króla Karola.

Czytaj też: Tak śmierć księcia Filipa zmieniła królową Elżbietę II! Te zdjęcia ujawniają całą prawdę...

Książę Karol, królowa Elżbieta II, księżna Kate z dziećmi, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę Karol, królowa Elżbieta II, księżna Kate z dziećmi, Trooping the Colour, 2.06.2022

Książę Karol, 22.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Książę Karol, 22.06.2022

Tak król Karol wspomina spotkanie z Lilibet

W rozmowie z People królewscy informatorzy zdradzili, że król Karol i jego żona, królowa małżonka Camilla, z wielką ekscytacją wspominają chwile spędzone z najmłodszą wnuczką księcia Walii. Następca brytyjskiego tronu był również bardzo ucieszony z faktu, że młodszy z jego synów przyjbył do Wielkiej Brytanii na obchody Platynowego Jubileuszu. Król Karol wciąż z sentymentem i radością wraca myślami do spotkania z Lilibet. „To była fantastyczna wizyta. Książę był zachwycony, aby zobaczyć swojego wnuka i po raz pierwszy spotkać się z wnuczką. Książę i księżna byli absolutnie podekscytowani, aby się z nimi spotkać”, dowiadujemy się z magazynu People.

Wyjaśniono także, że książę Harry i jego małżonka mieli przylecieć na uroczystości na własny koszt. „Kiedy zdecydowali, że chcą żyć za granicą i wykuć niezależną ścieżkę, niezależną od wsparcia rodziny królewskiej, powiedzieli, że chcą być niezależni finansowo. I to udało im się osiągnąć”, dodaje królewski informator. Taka sama sytuacja miała miejsce, gdy małżeństwo przybyło we wrześniu do Wielkiej Brytanii na uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II.  

Zobacz także: Rozpustne monarchinie na tronie. Rosyjskie caryce, które nie grzeszyły pruderyjnością

Księżna Camilla i książę Karol, 9.09.2021
Fot. Chris Jackson/Getty Images

 Księżna Camilla i książę Karol, 9.09.2021

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.