Książę Harry i księżna Meghan, Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, 3.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage
Królewskie życie

Przyjaciel Meghan Markle zdradził, jacy są Archie i Lilibet. Córka Sussexów właśnie skończyła rok

Na pierwszych urodzinach dziewczynki zabrakło Kate i Williama

Marta Nawacka 6 czerwca 2022 17:48
Książę Harry i księżna Meghan, Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, 3.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage

W miniony weekend brytyjska rodzina królewska świętowała obchody Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II, czyli jej 70-lecie panowania. W tym czasie odbyła się także jeszcze jedna uroczystość: pierwsze urodziny córki księcia Harry'ego i jego żony, Lilibet. Na przyjęciu zabrakło jednak księcia Williama i księżnej Kate, którzy w tym czasie pełnili królewskie obowiązki. Co wiemy o Archiem i jego małej siostrzyczce? Przyjaciel Meghan Markle ujawnił, jakie są dzieci Sussexów.

Pierwsze urodziny Lilibet

Córka księcia Harry'ego i jego żony, księżnej Meghan, 4 czerwca skończyła roczek. Mała Lilibet otrzymała imię na cześć swojej prababci, królowej Elżbiety II, na którą w dzieciństwie właśnie tak wołano. Monarchini podczas obchodów swojego Platynowego Jubileuszu po raz pierwszy miała okazję poznać dziewczynkę. W czwartek książę Harry oraz jego rodzina mieli zjedli za zamkniętymi drzwiami lunch z babcią i starszymi członkami rodziny królewskiej. Jak donosi BBC królewski informator Omid Scobie: „Te chwile z Lilibet są w dużej mierze sprawą prywatną między nimi a królową i oczywiście wiemy, jak bardzo niecierpliwie na nie czekała”.

W sobotę Sussexowie zorganizowali dla swojej córki przyjęcie urodzinowe w posiadłości Frogmore House. Nie zabrakło tortu, balonów, gier oraz pikniku dla gości. Wśród zaproszonych gości znalazły się dzieci innych książęcych par, które w końcu mogły poznać małą Lilibet. The Sun donosi, że na urodzinach dziewczynki pojawiły się dzieci Zary Tindall i jej męża, a także córki Petera Phillipsa i jego żony. Zabrakło za to księcia Williama, księżnej Kate oraz ich pociech: księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa, którzy w tym czasie pełnili królewskie obowiązki i reprezentowali rodzinę na organizowanym dla królowej koncercie. Według informatora The Sun było to spokojne i udane przyjęcie w małym gronie. „To była wspaniała robota, było tam wszystko, czego można oczekiwać od przyjęcia urodzinowego dziecka. To była dość spokojna i nieformalna impreza”, twierdzi źródło.

Czytaj też: Księżna Charlene znowu ma problemy ze zdrowiem! Co się stało?

Książę Harry i księżna Meghan, Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, 3.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage

Książę Harry i księżna Meghan, Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, 3.06.2022

Książę Harry, księżna Meghan i Zara Tindall, Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, 3.06.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage
Książę Harry, księżna Meghan i Zara Tindall, Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, 3.06.2022

Jakie są dzieci księcia Harry'ego i księżnej Meghan?

Podczas wizyty Sussexów w Wielkiej Brytanii przyjaciel Meghan Markle, George Northwood, zamieścił post na swoim Instagramie ku uczczeniu ponownego pojawienia się małżonków w kraju. Mężczyzna nawiązał także do pociech księcia Harry'ego i jego żony. „Tak nostalgicznie i cudownie jest spotkać się ponownie z Harrym, Meghan i ich rodziną w Wielkiej Brytanii. Archie wyrósł na najsłodszego, dobrze wychowanego chłopczyka, a Lilibet jest po prostu piękna”, napisał fryzjer księżnej.  

Zobacz także: Kto przed kim dyga w brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.