Królowa Elżbieta II, czerwiec 2021 i czerwiec 2022
Fot. Steve Parsons - WPA Pool/Getty Images, Andrew Matthews - Pool/Getty Images
Królewskie życie

Tak śmierć księcia Filipa zmieniła królową Elżbietę II! Te zdjęcia ujawniają całą prawdę...

„Jej Wysokość stała się znacznie bardziej przygarbiona i szczuplejsza”

Marta Nawacka 29 czerwca 2022 16:15
Królowa Elżbieta II, czerwiec 2021 i czerwiec 2022
Fot. Steve Parsons - WPA Pool/Getty Images, Andrew Matthews - Pool/Getty Images

Niedawno świętowała Platynowy Jubileusz, czyli 70-lecie panowania, podczas którego uśmiechała się do poddanych z balkonu Pałacu Buckingham. Jednak miniony rok nie był zbyt łatwy dla królowej Elżbiety II... Zdaje się, że od śmierci ukochanego męża, księcia Filipa, w kwietniu 2021 roku monarchini marnieje z miesiąca na miesiąc... Porównanie jej najnowszych zdjęć z tymi sprzed ponad roku niepokoi jej bliskich i poddanych. Słowa ekspertki również nie napawają optymizmem...

Ciężki rok królowej Elżbiety II. Monarchini podupadła na zdrowiu

W kwietniu 2021 roku królowa Elżbieta II pożegnała swojego męża, księcia Filipa. Przez 74 lata byli małżeństwem, a ukochany zawsze dzielnie stał u boku żony. Mimo że monarchini była przygotowana na jego śmierć, strata tak bliskiej osoby była dla niej wielkim ciosem... Patrząc z perspektywy czasu na zdjęcia królowej, wyraźnie widać, że od odejścia księcia Edynburga Elżbieta II z miesiąca na miesiąc coraz bardziej mizerniała. Nastroju władczyni nie poprawiał także fakt, że w dalszym ciągu brytyjska rodzina królewska pozostawała w kiepskich relacjach z księciem Harrym, a ona sama nie mogła przez długi czas poznać swojej prawnuczki i imienniczki, Lilibet Diany.

Z czasem królowa Elżbieta II zaczęła bardziej podupadać na zdrowiu. Na wystąpieniach publicznych pojawiała się o lasce, a następnie rezygnowała z obecności na niektórych wydarzeniach. W lutym tego roku monarchini przeszła zakażenie koronawirusem. Wówczas swoje obowiązki wykonywała zdalnie. Z Wielkiej Brytanii dochodziły słuchy, że władczyni unika publicznych wystąpień, ponieważ musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Nie chciała jednak pokazywać swoich słabości poddanym i wstydziła się pokazać w takim stanie. Pogarszający się stan zdrowia uniemożliwił 96-latce również uczestniczenie w jednym z jej ulubionych zajęć: spacerach z ukochanymi psami corgi.

Czytaj też: Wielka Brytania. Zdjęcia Elżbiety II zaniepokoiły fanów. Ekspertka ujawniła prawdę o królowej

Królowa Elżbieta II, 11.05.2021
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, 11.05.2021

Królowa Elżbieta II, 11.05.2021
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II i książę Karol, 11.05.2021

Jak królowa Elżbieta II zmieniła się przez ostatni rok? Zdjęcia ujawniają prawdę...

Podczas kwietniowej mszy dziękczynnej upamiętniającej księcia Filipa, królowa pojawiła się o lasce, a dodatkowo wspierała się na ramieniu jednego z synów, księcia Andrzeja. Monarchini nie potrafiła powstrzymać łez podczas pierwszej rocznicy śmierci ukochanego męża... W maju nie pojawiła się na Garden Party, gdzie reprezentowali ją inni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. W czerwcu świętowano Platynowy Jubileusz będący 70-leciem panowania Elżbiety II. Wówczas monarchini pojawiła się o lasce na balkonie Pałacu Buckingham, skąd uśmiechała się do zgromadzonych poddanych, jednak w niektórych uroczystościach w ogóle nie wzięła udziału.

Tydzień temu, 22 czerwca, królowa Elżbieta II przyjęła w Windsorze gubernatorkę Nowej Południowej Walii, Margaret Beazley. Wygląd monarchini podczas tego spotkania szczerze zaniepokoił jej bliskich i pracowników. Ekspertka, która na co dzień zajmuje się monarchią zabrała w tej sprawie głos, a jej słowa nie pozostawiają złudzeń... „To, co naprawdę nas uderza, to bardzo niepokojący wygląd Jej Królewskiej Mości. Spójrz na zdjęcie królowej zrobione w czwartek, a następnie porównaj je z tym zrobionym prawie dokładnie rok temu, kiedy odwiedził ją ówczesny premier Australii Scott Morrison, a różnica jest naprawdę zaskakująca” (tłumaczenie za serwisem Plejada), mówiła Daniela Elser portalowi news.com.au. „„Wydaje się, że w ciągu minionych 12 miesięcy Jej Wysokość stała się znacznie bardziej przygarbiona i szczuplejsza”, dodała.

Patrząc na te zdjęcia monarchini rzeczywiście trudno nie zauważyć zmian w wyglądzie 96-letniej królowej. Miejmy nadzieję, że Elżbieta II wróci jeszcze do pełni sił...  

Zobacz także: Książę Karol w cieniu skandalu. Przyjął ogromną sumę pieniędzy od arabskiego biznesmena

Królowa Elżbieta II na mszy dziękczynnej za życie księcia Filipa, 29.03.2022
Fot. Pool The Times/Associated Press/East News

Królowa Elżbieta II i książę Andrzej na mszy dziękczynnej za życie księcia Filipa, 29.03.2022

Królowa Elżbieta II, obchody Platynowego Jubileuszu, 15.05.2022
Fot. Steve Parsons - WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, obchody Platynowego Jubileuszu, 15.05.2022

Królowa Elżbieta II, arcybiskup Canterbury, 21.06.2022
Fot. Andrew Matthews - WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, arcybiskup Canterbury, 21.06.2022

Królowa Elżbieta II, Margaret Beazley, 22.06.2022
Fot. Andrew Matthews - Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, Margaret Beazley, 22.06.2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.