EN_01495991_0020, Królowa Elżbieta II, 2021 rok
Fot. Jeff J Mitchell/Press Association/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kolejne niepokojące informacje na temat zdrowia Elżbiety II. Odwołała udział w ważnym wydarzeniu

Wydano oświadczenie

Rafał Kowalski 6 maja 2022 18:55
EN_01495991_0020, Królowa Elżbieta II, 2021 rok
Fot. Jeff J Mitchell/Press Association/East News

Pałac Buckingham wydał oświadczenie, że 96-letnia królowa Elżbieta II w tym roku nie będzie uczestniczyć w dobroczynnych przyjęciach. Przyczyną takiej decyzji jest fakt, że monarchini mocno podupadła na zdrowiu. Angela Levin, czyli królewska ekspertka, stwierdza, że jest to dobra decyzja, aczkolwiek brak udziału monarchini będzie ogromną stratą”. 

Elżbieta II nie pojawi się na Garden Party. Powody

Co roku latem Pałac Buckingham wydaje kilka charytatywnych przyjęć. Maksymalnie trzy odbywają się w ogrodzie, a jedno w Edynburgu, czyli Pałacu Holyroodhouse. Ten rok jest szczególnie ważny, ponieważ królowa Wielkiej Brytanii obchodzi Platynowy Jubileusz, czyli 70-lecie wstąpienia przez nią na tron. Jak widać tak ważna data nie spowodowała, że monarchini pojawi się na Garden Party. Według oficjalnego komunikatu Pałacu, Elżbieta II będzie reprezentowana przez innych członków rodziny.

Oficjalne stanowisko Pałacu Buckingham dotyczący obecności monarchini w nadchodzących uroczystościach brzmi następująco: Jej Królewska Mość będzie reprezentowana przez innych członków rodziny królewskiej na tegorocznych Garden Party, a szczegóły dotyczące udziału zostaną potwierdzone w odpowiednim czasie”, czytamy.

Według Daily Mail: "Prawdopodobnie decyzja spowodowana jest formatem imprezy, ponieważ królowa musiałaby stać dłużej niż godzinę witając kolejne osoby". Warto dodać, że przyjęcia w ogrodach odbędą się 11, 18 oraz 25 maja w Pałacu Buckingham, natomiast 29 czerwca zaplanowana jest impreza w Holyroodhouse w Edynburgu. Dodatkowo monarchini zgodziła się na organizacje przyjęcia charytatywnego The Not Forgotten Association - a jego patronką jest księżniczka Anna.

CZYTAJ TEŻ: Udaje czy faktycznie się wzrusza? Sprawdzamy, czy świat widział, by królowa płakała!

Królowa Elżbieta II, lato 2021

Królowa Elżbieta II, lato 2021
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images

Coraz gorsze samopoczucie królowej Elżbiety II. Poprzednie problemy ze zdrowiem 

Prawie stuletnia monarchini przez bardzo długi czas mogła cieszyć się dobrym stanem zdrowia. Wiele osób zadawało sobie pytanie: jak królowa o siebie dba? Jednak pod koniec 2021 roku Elżbieta II wylądowała w szpitalu. Była tam jeden dzień, a lekarze zalecali jej, aby odpoczęła przez kolejne dni. Mimo wszystko dość szybko wróciła do swoich obowiązków. Niespełna pół roku później zachorowała na koronawirusa. Nawet wtedy skrupulatnie wykonywała swoje zadania.  

W ostatnim czasie monarchini ma także problemy z poruszaniem się. To sprawia, że jest zmuszona do ograniczania udziału w wydarzeniach publicznych. Przygnębiła ją również informacja, że nie będzie mogła jeździć konno oraz wychodzić na spacer ze swoimi ukochanymi psami, tak jak robiła to wcześniej. Jak wiadomo królowa Wielkiej Brytanii niedawno obchodziła 96 urodziny, a w dniach od 2 do 5 czerwca odbędą się główne obchody Platynowego Jubileuszu, na które musi zbierać siły. 

Życzymy, by najbliższe tygodnie były dla niej pełne dobrego samopoczucia. 

CZYTAJ TEŻ: Książę Harry zada cios królowej Elżbiecie II? Eksperci uważają, że opuści ważną dla monarchini uroczystość

Królowa Elżbieta II, marzec 2022

Królowa Elżbieta II, marzec 2022
Fot. Leon Neal/Getty Images)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…