Książę Harry, Invictus Games, 22.04.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images for the Invictus Games Foundation
Królewskie życie

Książę Harry zada cios królowej Elżbiecie II? Eksperci uważają, że opuści ważną dla monarchini uroczystość

Swoją nieobecność ma zasłaniać... sportem

Marta Nawacka 6 maja 2022 15:49
Książę Harry, Invictus Games, 22.04.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images for the Invictus Games Foundation

Odkąd książę Harry i księżna Meghan zdecydowali się opuścić brytyjską rodzinę królewską, w mediach co jakiś czas jest o nich głośno. Głośny wywiad u Oprah Winfrey, konflikty z rodziną księcia Sussex, rzekome problemy w małżeństwie pary... Teraz okazuje się, że wnuk królowej Elżbiety może dać prasie kolejne powody do nieprzychylnych komentarzy. Eksperci są przekonani, że zada on bolesny cios monarchini i nie pojawi się na bardzo ważnej uroczystości.

Książę Harry i księżna Meghan – konflikty z rodziną królewską

Od dwóch lat książę Harry wraz z żoną i dziećmi mieszka w Stanach Zjednoczonych. Para zdecydowała się wieść życie z dala od rodziny królewskiej i całkowicie się od niej odciąć. Odkąd wnuk królowej Elżbiety II związał się z Meghan Markle, w mediach co jakiś czas jest o nich głośno. Żona księcia Sussex wyznała, że od początku źle się czuła na dworze, a rodzina męża miała jej nie akceptować, co jeszcze bardziej ochłodziło relacje brytyjskich royalsów.

Oliwy do ognia dolał głośny wywiad księcia Harry'ego i księżnej Meghan dla Oprah Winfrey, w którym nie szczędzili szczegółów z życia na dworze i nieprzychylnym komentarzy wobec brytyjskiej rodziny królewskiej. Meghan Markle zarzucała także rodzinie męża rasizm, co miało mieć miejsce przed narodzinami pierwszego dziecka małżonków, Archiego.

Czytaj też: Dlaczego syn Meghan i Harry'ego nie jest księciem? Nie chodzi o kolor skóry

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle, księżna Meghan, książę Harry, Londyn, Wielka Brytania, 10.07.2018 rok
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, książę Harry, Londyn, Wielka Brytania, 10.07.2018 rok

Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Książę Harry i księżna Meghan, Invictus Games, 17.04.2022

Książę Harry złamie serce królowej i opuści ważną uroczystość?

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec przykrych wydarzeń w brytyjskiej rodzinie królewskiej, a książę Harry długo jeszcze nie pojedna się z bliskimi. W ostatnim czasie Sussexowie odwiedzili królową przy okazji podróży do Europy na Invictus Games. Jak donosi Daily Mail, wnuk monarchini może w najbliższym czasie zadać jej bolesny cios i nie pojawić się na bardzo ważnej dla niej uroczystości, jaką są obchody Platynowego Jubileuszu, czyli 70-lecia panowania królowej Elżbiety II. Książę Sussex swoją nieobecność miałby zasłonić udziałem w turnieju polo, organizowanym przez elitarną grupę Santa Barbara Polo and Racquets Club. Pierwszy mecz w zawodach książę Harry rozegrał parę dni temu. Miał wówczas zapewnić, że pojawi się także w następnych spotkaniach już do końca sezonu. Rozgrywki odbywają się jednak mniej więcej w tym samym czasie, co obchody Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II...

„Harry weźmie udział w Folded Hills Pope Challenge w dniach 9-15 maja, Lisle Nixon Cup w dniach 20-29 maja, a także w Cheval Athletics USPA Intra-Circuit, który odbędzie się w dniach 3-19 czerwca”, dowiadujemy się z Daily Mail. Samo święto Trooping of the Colour rozpoczyna się 2. czerwca i teoretycznie książę Harry mógłby zdążyć przylecieć do Wielkiej Brytanii dzień przed swoim ostatnim turniejem. Jednak Angela Levin, biografka, uważa, że to nie nastąpi. „Priorytetowe stawianie spraw polo nad jubileuszem niweczą każdą wskazówkę, że naprawdę zależy mu na swojej babci, bez względu na wymówki, jakie wymyśli. Wiele osób odczuje ulgę, że trzyma się z daleka, ale nie najważniejsza osoba ze wszystkich, królowa”, tłumaczyła Daily Mail.

W sprawie głos zabrał także brytyjski dziennikarz, Tom Bower, który jest podobnego zdania. „Zawsze były poważne wątpliwości, czy Harry i Meghan przybędą na uroczystości. Po pierwsze dlatego, że jako prywatni obywatele nie mogliby być w centrum uwagi na balkonie. Po drugie dlatego, że książęta Karol i William są wściekli z powodu kłamstw na ich temat w wywiadzie dla Oprah Winfrey, a po ostatnim wywiadzie Harry'ego z NBC nie ufają już, że on i Meghan będą zachowywać się właściwie. Po trzecie, ponieważ Meghan nie ma odwagi stawić czoła Kate po jej kłamliwych zarzutach w wywiadzie dla Oprah", wyjaśnia mężczyzna. Czy nieporozumienia między księciem Sussex a monarchinią się jeszcze bardziej pogłębią?  

Zobacz także: Udaje czy faktycznie się wzrusza? Sprawdzamy, czy świat widział, by królowa płakała!

Królowa Elżbieta II, 16.10.2021, Ascot
Fot. Alan Crowhurst/Getty Images

Królowa Elżbieta II, 16.10.2021, Ascot

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.