Elżbieta II
Fot. Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images
O tym się mówi!

Barbie oddaje hołd królowej Elżbiecie z okazji jej 96. urodzin

Lalka z wizerunkiem monarchini będzie dostępna od 21 kwietnia

Aleksandra Frankowska 21 kwietnia 2022 10:27
Elżbieta II
Fot. Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta kończy dziś 96 lat. Z tej okazji marka Mattel produkująca lalki Barbie przygotowała podobiznę monarchini. Niezwykła Barbie dołączyła do kolekcji Barbie’s Tribute Collection, a co najciekawsze – będzie można ją kupić.

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Dlaczego królowa Elżbieta II zawsze nosi perły?

Mattel tworzy lalkę Barbie na podobieństwo Jej Królewskiej Mości

Z okazji 96. urodzin Królowej Elżbiety, Mattel przygotował lalkę Barbie na jej podobieństwo. Zostanie ona udostępniona do sprzedaży o 21 kwietnia. Ubrana w elegancką suknię w kolorze kości słoniowej z niebieską wstążką symbolizującą dziadka Królowej, Jerzego V, niezwykle przypomina monarchinię. Lalka ubrana jest również w tiarę wzorowaną na tiarze królowej Marii, którą Elżbieta II miała na sobie w dniu ślubu z księciem Filipem. Uwagę przykuwa również różowa wstążka na lalce, która ma symbolizować tę podarowaną Elżbiecie przez jej ojca, Jerzego VI.

Elżbieta II
Fot. Mattel, Barbie

Kolekcja Barbie’s Tribute Collection

Niezwykła kolekcja firmy Mattel powstała rok temu, a jej celem jest uhonorowanie wizjonerskich osób, które mają ogromny wpływ społeczny. Lalka przypominająca Królową Elżbietę II umieszczona zostanie w pudełku inspirowanym Pałacem Buckingham. Lalka będzie miała za sobą czerwony dywan, a samo tło będzie prezentowało królewski tron.

ZOBACZ TEŻ: Nie korzysta z nazwiska, nie ma paszportu... Tego nie wiedzieliście o Elżbiecie II!

Gdzie można będzie kupić lalkę?

Lalkę z podobizną Królowej Elżbiety będzie można nabyć od 21 kwietnia w Harrods, Hamleys, Selfridges, John Lewis oraz Amazon. Możemy spodziewać się, że lalki dostępne w ograniczonej ilości rozejdą się niezwykle szybko i dołączą do wielu światowych kolekcji.

To niezwykły hołd oddany przez firmę Mattel dla Królowej. W końcu nie codziennie kończy się 96 lat! 

Elżbieta II
Fot. Mattel, Barbie

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.