Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś
Z życia gwiazd

„Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła”. Rafał Królikowski o relacjach z rodziną zmarłego brata

Jakie są jego stosunki z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską?

Marta Nawacka 1 kwietnia 2023 11:58
Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Trzy lata temu zmarł Paweł Królikowski. Jego niespodziewana śmierć była wielkim ciosem nie tylko dla rodziny i najbliższych aktora, ale również dla fanów. Rafał Królikowski, brat zmarłego, udzielił w 2021 roku szczerego wywiadu, w którym opowiedział, jakie stosunki łączą go z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską oraz dziećmi mężczyzny. Dziś upływa 61. rocznica urodzin Pawła Królikowskiego. 

Bracia Królikowscy: jakie mieli relacje?

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku po ciężkiej i wyczerpującej walce z chorobą. Zostawił ukochaną żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, osierocił pięcioro dzieci... Jego śmierć była wielkim ciosem dla najbliższych aktora oraz jego fanów. Mężczyzna przebywał w szpitalu od 20 grudnia 2019 roku i już z niego nie wyszedł. Zmagał się z chorobą neurologiczną, a pięć lat wcześniej wycięto mu tętniaka mózgu. Brat zmarłego, Rafał Królikowski, udzielił wywiadu, w którym opowiedział, jak wyglądają jego stosunki z rodziną Pawła Królikowskiego. Mężczyźni byli ze sobą bardzo związani. 

Czytaj też: Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina męża w trzecią rocznicę jego śmierci

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski w sesji dla magazynu VIVA!, maj, 2014 rok

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski, Gala Kryształowych Zwierciadeł 2012, 28.05.2012, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski, Gala Kryształowych Zwierciadeł 2012, 28.05.2012, Warszawa

Rafał Królikowski o relacjach z rodziną zmarłego brata

Rodzina Królikowskich stara się wzajemnie otaczać wsparciem i opieką. Rafał Królikowski wyznał jakiś czas temu, że on, Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz jej dzieci pozostają w dobrych stosunkach, chętnie się widują i zawsze mogą na siebie liczyć. „Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła. Wszystkie trudne wydarzenia go wymagają. Oraz rozmów, spotkań i dystansu - to jedyne lekarstwo, które świat i życie może nam zaoferować”, mówił aktor w wywiadzie dla Dobrego Tygodnia.

Brat zmarłego Pawła Królikowskiego przyznał także, że to ich siostra, Anita Królikowska, jest największym wsparciem dla całej rodziny. Zaraża bliskich poczuciem humoru, czym pomaga im przetrwać trudne chwile. „To ona jest tą osobą, która wspiera nas wszystkich”, tłumaczy Rafał Królikowski w rozmowie z Dobrym Tygodniem. Mimo że mężczyzna sam ma dwoje dzieci, to pociechy brata traktuje jak własne. „Staram się z nimi rozmawiać, wspierać, jeżeli tego tylko chcą, ale trzeba pamiętać, że to dorośli ludzie, więc nie chcę ingerować w ich życie. Zawsze, kiedy się widzimy, mówię im, żeby pamiętali, że jestem, chętnie pomogę”, wyjaśnił w tej samej rozmowie. Cała rodzina Królikowskich trzyma się razem i wspólnie spędza czas. Widać, że są dla siebie prawdziwą opoką.  

Zobacz także: „To był mój taki przyszywany mąż". Anna Seniuk i Andrzej Kopiczyński przyjaźnili się przez wiele lat...

„Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła”. Rafał Królikowski o relacjach z rodziną zmarłego brata
Fot. Telus/AKPA

Rafał Królikowski, Antoni Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej w Kudowie-Zdroju im. Pawła Królikowskiego, 2020 r. 

Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Rafał Królikowski w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Małgorzata Ostrowska-Królikowska z synami w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.