Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś
Z życia gwiazd

„Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła”. Rafał Królikowski o relacjach z rodziną zmarłego brata

Jakie są jego stosunki z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską?

Marta Nawacka 2 kwietnia 2022 08:05
Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Ponad dwa lata temu zmarł Paweł Królikowski. Jego niespodziewana śmierć była wielkim ciosem nie tylko dla rodziny i najbliższych aktora, ale również dla fanów. Rafał Królikowski, brat zmarłego, udzielił w zeszłym roku szczerego wywiadu, w którym opowiedział, jakie stosunki łączą go z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską oraz dziećmi mężczyzny. 

Śmierć Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku po ciężkiej i wyczerpującej walce z chorobą. Zostawił ukochaną żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, osierocił pięcioro dzieci... Jego śmierć była wielkim ciosem dla najbliższych aktora oraz jego fanów. Mężczyzna przebywał w szpitalu od 20 grudnia 2019 roku i już z niego nie wyszedł. Zmagał się z chorobą neurologiczną, a pięć lat wcześniej wycięto mu tętniaka mózgu. Brat zmarłego, Rafał Królikowski, udzielił ostatnio wywiadu, w którym opowiedział, jak wyglądają jego stosunki z rodziną Pawła Królikowskiego. Mężczyźni byli ze sobą bardzo związani.

Czytaj też: Rafał Królikowski o bracie, Pawle Królikowskim: „Byłem zapatrzony w niego. Stanowił mój wzór”

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski w sesji dla magazynu VIVA!, maj, 2014 rok

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski, Gala Kryształowych Zwierciadeł 2012, 28.05.2012, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski, Gala Kryształowych Zwierciadeł 2012, 28.05.2012, Warszawa

Rafał Królikowski o relacjach z rodziną zmarłego brata

Rodzina Królikowskich stara się wzajemnie otaczać wsparciem i opieką. Rafał Królikowski wyznał jakiś czas temu, że on, Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz jej dzieci pozostają w dobrych stosunkach, chętnie się widują i zawsze mogą na siebie liczyć. „Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła. Wszystkie trudne wydarzenia go wymagają. Oraz rozmów, spotkań i dystansu - to jedyne lekarstwo, które świat i życie może nam zaoferować”, mówił aktor w wywiadzie dla Dobrego Tygodnia.

Brat zmarłego Pawła Królikowskiego przyznał także, że to ich siostra, Anita Królikowska, jest największym wsparciem dla całej rodziny. Zaraża bliskich poczuciem humoru, czym pomaga im przetrwać trudne chwile. „To ona jest tą osobą, która wspiera nas wszystkich”, tłumaczy Rafał Królikowski w rozmowie z Dobrym Tygodniem. Mimo, że mężczyzna sam ma dwoje dzieci, to pociechy brata traktuje jak własne. „Staram się z nimi rozmawiać, wspierać, jeżeli tego tylko chcą, ale trzeba pamiętać, że to dorośli ludzie, więc nie chcę ingerować w ich życie. Zawsze, kiedy się widzimy, mówię im, żeby pamiętali, że jestem, chętnie pomogę”, wyjaśnił w tej samej rozmowie. Cała rodzina Królikowskich trzyma się razem i wspólnie spędza czas. Widać, że są dla siebie prawdziwą opoką.  

Zobacz także: Rafał Królikowski w poruszających słowach wspomina brata. Łączyła ich wyjątkowa więź

Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Rafał Królikowski w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Małgorzata Ostrowska-Królikowska z synami w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…