Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś
Z życia gwiazd

„Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła”. Rafał Królikowski o relacjach z rodziną zmarłego brata

Jakie są dziś jego stosunki z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską?

Marta Nawacka 1 kwietnia 2023 11:58
Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Był luty 2020 roku, gdy zmarł Paweł Królikowski. Jego niespodziewana śmierć była wielkim ciosem nie tylko dla rodziny i najbliższych aktora, ale również dla fanów. Rafał Królikowski, brat zmarłego, udzielił w 2021 roku szczerego wywiadu, w którym opowiedział, jakie stosunki łączą go z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską oraz dziećmi mężczyzny. 

Bracia Królikowscy: jakie mieli relacje?

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku po ciężkiej i wyczerpującej walce z chorobą. Zostawił ukochaną żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, osierocił pięcioro dzieci... Jego śmierć była wielkim ciosem dla najbliższych aktora oraz jego fanów. Mężczyzna przebywał w szpitalu od 20 grudnia 2019 roku i już z niego nie wyszedł. Zmagał się z chorobą neurologiczną, a pięć lat wcześniej wycięto mu tętniaka mózgu. Brat zmarłego, Rafał Królikowski, udzielił wywiadu, w którym opowiedział, jak wyglądają jego stosunki z rodziną Pawła Królikowskiego. Mężczyźni byli ze sobą bardzo związani. 

Czytaj też: Święta budzą w nich zawsze piękne wspomnienia. Małgorzata Socha i jej mąż zaręczyli się w wigilię

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski w sesji dla magazynu VIVA!, maj, 2014 rok

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski, Gala Kryształowych Zwierciadeł 2012, 28.05.2012, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski, Gala Kryształowych Zwierciadeł 2012, 28.05.2012, Warszawa

Rafał Królikowski o relacjach z rodziną zmarłego brata

Rodzina Królikowskich stara się wzajemnie otaczać wsparciem i opieką. Rafał Królikowski wyznał jakiś czas temu, że on, Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz jej dzieci pozostają w dobrych stosunkach, chętnie się widują i zawsze mogą na siebie liczyć. „Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła. Wszystkie trudne wydarzenia go wymagają. Oraz rozmów, spotkań i dystansu - to jedyne lekarstwo, które świat i życie może nam zaoferować”, mówił aktor w wywiadzie dla Dobrego Tygodnia.

Brat zmarłego Pawła Królikowskiego przyznał także, że to ich siostra, Anita Królikowska, jest największym wsparciem dla całej rodziny. Zaraża bliskich poczuciem humoru, czym pomaga im przetrwać trudne chwile. „To ona jest tą osobą, która wspiera nas wszystkich”, tłumaczy Rafał Królikowski w rozmowie z Dobrym Tygodniem. Mimo że mężczyzna sam ma dwoje dzieci, to pociechy brata traktuje jak własne. „Staram się z nimi rozmawiać, wspierać, jeżeli tego tylko chcą, ale trzeba pamiętać, że to dorośli ludzie, więc nie chcę ingerować w ich życie. Zawsze, kiedy się widzimy, mówię im, żeby pamiętali, że jestem, chętnie pomogę”, wyjaśnił w tej samej rozmowie.

Cała rodzina Królikowskich trzyma się razem i wspólnie spędza czas. Widać, że są dla siebie prawdziwą opoką.  

Zobacz także: „To był mój taki przyszywany mąż". Anna Seniuk i Andrzej Kopiczyński przyjaźnili się przez wiele lat...

Tekst został zaktualizowany 27 grudnia 2023 roku.

„Potrzeba czasu, żeby ta rana się zagoiła”. Rafał Królikowski o relacjach z rodziną zmarłego brata
Fot. Telus/AKPA

Rafał Królikowski, Antoni Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej w Kudowie-Zdroju im. Pawła Królikowskiego, 2020 r. 

Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Rafał Królikowski w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Małgorzata Ostrowska-Królikowska z synami w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

[Tekst opublikowany na Viva Historie 30.03.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.