Portret Kate i Williama, zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate kryje w sobie wyjątkową historię!

I z roku na rok nabiera wartości!

Gabriela Czernecka 16 listopada 2019 10:50
Portret Kate i Williama, zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News

Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate były jednym z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń 2010 roku. Para zaręczyła się dokładnie dziewięć lat temu, 16 listopada 2010 roku. Niewielu wie, że pierścionek zaręczynowy Kate Middleton kryje w sobie wyjątkową historię i z roku na rok nabiera na wartości. Poznajcie historię pewnego pierścionka!

Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate

To z pewnością było wydarzenie roku. Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate opisywały media na cały świecie. Dziś para świętuje dziewiątą rocznicę zaręczyn, a tego wyjątkowego dnia wszystkie oczy zwrócone były ku zakochanym. Gdy emocje trochę opadły zaczęto uważniej przyglądać się pierścionkowi zaręczynowemu księżnej Kate. Szybko okazało się, że pierścionek Kate Middleton gdzieś już widzieliśmy. Ten sam pięknie ozdobiony diamentami owalny szafir kilkanaście lat wcześniej wylądował na palcu... księżnej Diany!

Niestety miłość Diany i Karola nie należała do najbardziej szczęśliwych, nie zachwycała namiętnością czy romantyzmem. Książę Karol oświadczył się Dianie Spencer pod presją brytyjskiej rodziny królewskiej, która naciskała, by Karol spłodził potomka i wreszcie się ustatkował. Tak więc pospiesznym oświadczynom w lutym 1981 roku fani królewskiej rodziny nie mieli okazji zobaczyć pierścionka.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Dopiero gdy Diana zgodziła się zostać księżną Walii, najstarsza londyńska firma jubilerska na świecie przedstawiła Dianie swój katalog. Ta wybrała pierścień białego złota z owalnie szlifowanym 12-karatowym szafirem cejlońskim otoczonym 14 małymi brylantami warty zaledwie 65 tysięcy dolarów. Wszyscy zastanawiali się, dlaczego Diana wybrała tak skromny pierścionek. Niestety nie przyniósł on księżnej szczęścia w miłości. 

Gdy książę William oświadczał się Kate Middleton 16 listopada 2010 roku wszyscy zastanawiali się, jaki pierścionek otrzyma księżna. Wybór Williama był jednak bardzo przemyślany. Księżna Kate otrzymała pierścionek z szafirem i diamentami - ten sam który naście lat temu książę Karol podarował matce Williama, księżnej Dianie. Wówczas pierścionek był wart 28 tysięcy funtów. Przez lata pierścionek nabierał wartości. Dziś mówi się, że wart jest prawie 10 razy więcej. Podobno wycenia się go na 300 tysięcy funtów, czyli niemal trzy razy więcej niż pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety!

Warto również wiedzieć, że księżna Kate posiadanie tak wyjątkowego pierścionka zawdzięcza... księciu Harry'emu! Każdy z synów Diany mógł wybrać sobie jedną pamiątkę po matce. Po śmierci Diany poinformowano, że to właśnie Harry wybrał pierścionek, który chciał podarować swojej przyszłej wybrance, a William złoty zegarek Cartier warty 18 tysięcy funtów. Bracia zamienili się, kiedy William postanowił się oświadczyć i pierścionek wylądował na palcu Middleton. Jak zdradza osoba z otoczenia brytyjskiej rodziny, Harry i Kate bardzo się zaprzyjaźnili, Harry traktuje Kate wręcz jak siostrę, było więc oczywiste, że obaj książęta chcieli, by nosiła pierścionek ich matki.  

Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS
Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS

Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?