Portret Kate i Williama, zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ma wyjątkową historię. Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate z roku na rok nabiera na wartości

Poznajcie historię królewskiego pierścionka!

Gabriela Czernecka 15 listopada 2021 11:35
Portret Kate i Williama, zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News

Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate były jednym z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń 2010 roku. Para zaręczyła się jedenaście lat temu, 16 listopada 2010 roku. Niewielu wie, że pierścionek zaręczynowy Kate Middleton kryje w sobie wyjątkową historię i z roku na rok nabiera na wartości. Poznajcie historię pewnego pierścionka!

Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate

To z pewnością było wydarzenie roku. Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate opisywały media na cały świecie. Dziś para świętuje jedenastą rocznicę zaręczyn, a tego wyjątkowego dnia wszystkie oczy zwrócone były ku zakochanym. Gdy emocje trochę opadły zaczęto uważniej przyglądać się pierścionkowi zaręczynowemu księżnej Kate. Szybko okazało się, że pierścionek Kate Middleton gdzieś już widzieliśmy. Ten sam pięknie ozdobiony diamentami owalny szafir kilkanaście lat wcześniej wylądował na palcu... księżnej Diany!

Zobacz: Pierścionek królowej skrywa tajemnicę. Dlatego się z nim nie rozstaje

Niestety miłość Diany i Karola nie należała do najbardziej szczęśliwych, nie zachwycała namiętnością czy romantyzmem. Książę Karol oświadczył się Dianie Spencer pod presją brytyjskiej rodziny królewskiej, która naciskała, by Karol spłodził potomka i wreszcie się ustatkował. Tak więc pospiesznym oświadczynom w lutym 1981 roku fani królewskiej rodziny nie mieli okazji zobaczyć pierścionka.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Dopiero gdy Diana zgodziła się zostać księżną Walii, najstarsza londyńska firma jubilerska na świecie przedstawiła Dianie swój katalog. Ta wybrała pierścień białego złota z owalnie szlifowanym 12-karatowym szafirem cejlońskim otoczonym 14 małymi brylantami warty zaledwie 65 tysięcy dolarów. Wszyscy zastanawiali się, dlaczego Diana wybrała tak skromny pierścionek. Niestety nie przyniósł on księżnej szczęścia w miłości. 

Zobacz również: Mija 40 lat odkąd Karol oświadczył się Dianie. Zobacz, jak wyglądają królewskie zaręczyny

Gdy książę William oświadczał się Kate Middleton 16 listopada 2010 roku wszyscy zastanawiali się, jaki pierścionek otrzyma księżna. Wybór Williama był jednak bardzo przemyślany. Księżna Kate otrzymała pierścionek z szafirem i diamentami - ten sam który naście lat temu książę Karol podarował matce Williama, księżnej Dianie. Wówczas pierścionek był wart 28 tysięcy funtów. Przez lata pierścionek nabierał wartości. Dziś mówi się, że wart jest prawie 10 razy więcej. Podobno wycenia się go na 300 tysięcy funtów, czyli niemal trzy razy więcej niż pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety!

Warto również wiedzieć, że księżna Kate posiadanie tak wyjątkowego pierścionka zawdzięcza... księciu Harry'emu! Każdy z synów Diany mógł wybrać sobie jedną pamiątkę po matce. Po śmierci Diany poinformowano, że to właśnie Harry wybrał pierścionek, który chciał podarować swojej przyszłej wybrance, a William złoty zegarek Cartier warty 18 tysięcy funtów. Bracia zamienili się, kiedy William postanowił się oświadczyć i pierścionek wylądował na palcu Middleton. Jak zdradza osoba z otoczenia brytyjskiej rodziny, Harry i Kate bardzo się zaprzyjaźnili, Harry traktował Kate wręcz jak siostrę, było więc oczywiste, że obaj książęta chcieli, by nosiła pierścionek ich matki.  

Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS
Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS

Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.