Portret Kate i Williama, zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ma wyjątkową historię. Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate z roku na rok nabiera na wartości

Poznajcie historię królewskiego pierścionka!

Gabriela Czernecka 17 listopada 2022 10:25
Portret Kate i Williama, zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News

Zaręczyny księcia Williama i jego ukochanej, Kate Middleton, były jednym z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń 2010 roku. Książęca para zaręczyła się dwanaście lat temu, 16 listopada. Niewielu jednak wie, że pierścionek zaręczynowy księżnej Kate skrywa wyjątkową historię i z roku na rok nabiera na wartości... Poznajcie jego historię!

Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate

To z pewnością było wydarzenie roku. Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate opisywały media na cały świecie. Dwanaście lat temu, w tym wyjątkowym dniu, wszystkie oczy zwrócone były ku zakochanym. Gdy emocje trochę opadły zaczęto uważniej przyglądać się pierścionkowi zaręczynowemu księżnej Kate. Szybko okazało się, że pierścionek Kate Middleton gdzieś już widzieliśmy. Ten sam pięknie ozdobiony diamentami owalny szafir kilkanaście lat wcześniej wylądował na palcu... księżnej Diany!

Niestety miłość Diany i Karola nie należała do najbardziej szczęśliwych, nie zachwycała namiętnością czy romantyzmem. Książę Karol oświadczył się Dianie Spencer pod presją brytyjskiej rodziny królewskiej, która naciskała, by Karol spłodził potomka i wreszcie się ustatkował. Tak więc pospiesznym oświadczynom w lutym 1981 roku fani królewskiej rodziny nie mieli okazji zobaczyć pierścionka.

Czytaj też: Wielka Brytania. Ekspertka o mowie ciała Kate i Karola. Króla i jego synową łączy wyjątkowa więź

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Dopiero gdy Diana zgodziła się zostać księżną Walii, najstarsza londyńska firma jubilerska na świecie przedstawiła Dianie swój katalog. Ta wybrała pierścień białego złota z owalnie szlifowanym 12-karatowym szafirem cejlońskim otoczonym 14 małymi brylantami warty zaledwie 65 tysięcy dolarów. Wszyscy zastanawiali się, dlaczego Diana wybrała tak skromny pierścionek. Niestety nie przyniósł on księżnej szczęścia w miłości. 

Gdy książę William oświadczał się Kate Middleton 16 listopada 2010 roku wszyscy zastanawiali się, jaki pierścionek otrzyma księżna. Wybór Williama był jednak bardzo przemyślany. Księżna Kate otrzymała pierścionek z szafirem i diamentami - ten sam który naście lat temu książę Karol podarował matce Williama, księżnej Dianie. Wówczas pierścionek był wart 28 tysięcy funtów. Przez lata pierścionek nabierał wartości. Dziś mówi się, że wart jest prawie 10 razy więcej. Podobno wycenia się go na 300 tysięcy funtów, czyli niemal trzy razy więcej niż pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety!

Warto również wiedzieć, że księżna Kate posiadanie tak wyjątkowego pierścionka zawdzięcza... księciu Harry'emu! Każdy z synów Diany mógł wybrać sobie jedną pamiątkę po matce. Po śmierci Diany poinformowano, że to właśnie Harry wybrał pierścionek, który chciał podarować swojej przyszłej wybrance, a William złoty zegarek Cartier warty 18 tysięcy funtów. Bracia zamienili się, kiedy William postanowił się oświadczyć i pierścionek wylądował na palcu Middleton. Jak zdradza osoba z otoczenia brytyjskiej rodziny, Harry i Kate bardzo się zaprzyjaźnili, Harry traktował Kate wręcz jak siostrę, było więc oczywiste, że obaj książęta chcieli, by nosiła pierścionek ich matki.  

Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS
Zobacz także: Kate Middleton: z kim się spotykała zanim wyszła za księcia? Oto byli partnerzy księżnej!
Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS

Książę William, Kate Middleton
Fot. ONS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.