księżna Kate pierścionki
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tajemnica trzech pierścionków księżnej Kate wyszła na jaw. Mają szczególne znaczenie!

Co oznaczają poszczególne obrączki księżnej Kate?

Gabriela Czernecka 12 marca 2022 19:31
księżna Kate pierścionki
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Chyba wszyscy fani brytyjskiej rodziny królewskiej znają historię szafirowego pierścionka zaręczynowego, który księżna Kate dostała od swojego ukochanego, księcia Williama, w 2010 roku. Nie każdy za to wie, że żona wnuka królowej Elżbiety często nosi również dwa inne pierścionki. Okazuje się, że mają dla niej szczególne znaczenie...

Biżuteria księżnej Kate - pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate to chyba najbardziej okazały element wchodzący w skład biżuterii księżnej. Kate otrzymała go w 2010 roku od księcia Williama. Pierścionek wcześniej należał do księżnej Diany. To pierścień z białego złota z owalnie szlifowanym 12-karatowym szafirem cejlońskim otoczonym 14 małymi brylantami. Gdy Diana go wybrała wart był wówczas zaledwie 65 tysięcy dolarów. Gdy książę William oświadczał się Kate Middleton 16 listopada 2010 roku wręczył jej właśnie ten pierścionek. Wtedy był wart 28 tysięcy funtów, ale obecnie wycenia się go na 300 tysięcy funtów, czyli niemal trzy razy więcej niż pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety!

Czytaj też: Księżniczki Beatrice i Eugenia: "brzydkie kaczątka" brytyjskiej rodziny królewskiej, które wyrosły na ikony stylu

księżna Kate pierścionek zaręczynowy
Fot. Photo by © Pool Photograph/Corbis/Corbis via Getty Images)

Księżna Kate nosi trzy pierścionki. Co oznaczają?

Największy pierścionek z szafirem otoczonym brylantami to pamiątka po księżnej Dianie, a jednocześnie pierścionek, którym oświadczył się William. Drugi pierścionek Kate zwykle znajduje się obok tego z szafirem, ale jest niewielki przez co często umyka oczom internautów. To obrączka z walijskiego złota. Księżna Kate i książę William kontynuują tradycję sięgającą 1923 roku. Została ona zapoczątkowana przez ówczesnego księcia Yorku i Elżbiety Bowes-Lyon.

Zobacz równieżWielka Brytania. Książę William podarował Kate niesamowity naszyjnik z okazji 10. rocznicy ślubu!

Obrączka z walijskiego złota pełni formę podtrzymania ogromnego pierścionka zaręczynowego Kate, ale jednocześnie świetnie z nim współgra. Z kolei trzeci pierścionek księżnej Kate, z którym rzadko się rozstaje to tak zwany firmy Annoushka, wart 1400 funtów. Obrączka wysadzana jest diamentami wzdłuż całego obwodu i naprawdę pięknie się prezentuje. Mówi się, że Kate dostała ją od Williama po narodzinach pierwszego syna, księcia George’a. Zobaczcie, jak się prezentują wszystkie trzy pierścionki Kate. Zwróciliście na nie wcześniej uwagę?  

Zobacz także: Księżna Kate w kobaltowym swetrze z sieciówki w Ukraińskim Centrum Kultury

księżna Kate pierścionek
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

księżna Kate trzy obrączki
Fot. Peter Morrison-Pool/Getty Images

księżna Kate biżuteria
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.