To pierścionek, który nosiła wcześniej Diana

Gabriela Czernecka 16 grudnia 2021 06:08

Na palcu księżnej Kate wciąż lśni podarowany przez księcia Williama przed laty pierścionek zaręczynowy z szafirami. Niewielu jednak wie, że pierścionek, który od księcia Williama otrzymała księżna Kate pierwotnie miał należeć do przyszłej żony księcia Harry'ego, czyli Meghan. Dlaczego więc tak się nie stało? 

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate były jednym z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń 2010 roku. Para zaręczyła się siedem lat temu, 16 listopada 2010 roku. Niewielu wie, że pierścionek zaręczynowy Kate Middleton kryje w  sobie wyjątkową historię i z roku na rok nabiera na wartości. Ten sam pięknie ozdobiony diamentami owalny szafir kilkanaście lat wcześniej wylądował na palcu... księżnej Diany!

Zobacz:  Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate kryje w sobie wyjątkową historię!

Niestety miłość Diany i Karola nie należała do najbardziej szczęśliwych, nie zachwycała namiętnością czy romantyzmem. Książę Karol oświadczył się Dianie Spencer pod presją brytyjskiej rodziny królewskiej, która naciskała, by Karol spłodził potomka i wreszcie się ustatkował. Tak więc pospiesznym oświadczynom w lutym 1981 roku fani królewskiej rodziny nie mieli okazji zobaczyć pierścionka, ale książę wezwał natychmiast jubilera, który dostarczył klejnoty. 

Pierścionek zaręczynowy księżnej Diany

Pierścionek zaręczynowy Diany został dla niej stworzony przez Crown Jeweller Garrard & Co. i kosztował 28 000 funtów. Model, który został później włączony do kolekcji Garrarda, był zaskakująco typowy. Zarówno księżniczka Anna, jak i Królowa Matka, miały pierścionki zaręczynowe z szafirami. „Paczka przyszła pod pretekstem sygnetu dla Andrew na 21 urodziny i razem z nim przyszły te szafiry, więc wybrałam go, a królowa za to zapłaciła”, czytamy w książce Andrew Mortona.

Mówiło się, że księżna Diana zdecydowała się na niego, ponieważ przypominał jej pierścionek matki. Leslie Field, autorka książki o królewskich klejnotach wyjawiła: „Diana powiedziała, że chciałaby coś z szafirem, bo po prostu je lubiła. Ktoś zmyślił historię, że wybrała największy, ale mi powiedziała, że ten nie był największy, tylko najładniejszy”.

Zobacz również: Meghan skłamała, mówiąc o relacji z królową? Do sieci wyciekło nagranie z jej spotkania z Elżbietą II

Niestety po rozwodzie Diany i Karola zgodnie z królewskim protokołem, pierścionek zaręczynowy Diany wrócił do księcia i pozostał w Pałacu Kensington. Po tragicznej śmierci księżnej Karol zezwolił  synom wybrać coś z biżuterii matki na pamiątkę. Wówczas książę William wybrał złoty zegarek Cartier warty 18 tysięcy funtów, a książę Harry pierścionek zaręczynowy z szafirem. 

Gdy książę William i książę Harry dorośli, postanowili zamienić się pamiątkami. Gdy William podzielił się z bratem nowiną, że zamierza oświadczyć się Kate Middleton, Harry, który Kate traktował jak siostrę, postanowił wymienić się z bratem pamiątką. Dziś mówi się, że pierścionek zaręczynowy księżnej Kate wart jest prawie 10 razy więcej. Podobno wycenia się go na 300 tysięcy funtów, czyli niemal trzy razy więcej niż pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety! 

Pierścionek zaręczynowy Meghan Markle

Książę Harry wręczył swojej ukochanej równie okazały pierścionek zaręczynowy. Meghan Markle na palcu nosi biżuterię, którą zaprojektował sam Harry! Książę wykorzystał w nim dwa diamenty pochodzące z kolekcji jego zmarłej matki, Diany, oraz diament z Botswany, miejsca dla niego ważnego, gdzie często jeździł jako dziecko i miał okazję spędzać tam wakacje w towarzystwie Meghan. Pierścionek wykonała firma Cleave and Company i według Daily Mail, jego wartość wynosi około 50 000 funtów. 

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia obu pierścionków zaręczynowych. Który wygląda bardziej okazale? Oceńcie sami.  

1/6
Książę William, Kate Middleton
Copyright @ONS
1/6

To jedna z oficjalnych fotografii w rodzinie królewskiej z okazji zaręczyn. Na zdjęciu księżna Kate i książę William.

2/6
Książę William, Kate Middleton
Copyright @ONS
2/6

Para ogłosiła swoje zaręczyny w listopadzie 2011 roku.

3/6
Zaręczyny Diany i Karola
Copyright @East News
3/6

Księżna Kate otrzymała pierścionek zaręczynowy, który książę Karol podarował swojej przyszłej żonie, księżnej Dianie.

4/6
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @East News
4/6

Pierścionek zaręczynowy księżnej Diany po jej śmierci należał do księcia Harry'ego, ale ten zamienił się z bratem pamiątką. Meghan Markle otrzymała więc pierścionek zaręczynowy, który zaprojektował sam książę Harry.

5/6
Książę Harry i Meghan Markle
Copyright @East News
5/6

Pierścionek zaręczynowy Meghan został zaprojektowany przez księcia Harry'ego. Znajdują się w nim dwa klejnoty pochodzące z kolekcji księżnej Diany oraz kamień z Botswany, gdzie książę spędził wraz z Meghan wakacje.

6/6
Meghan Markle, księżna Kate zaręczynowe pierścionki
Copyright @East News
6/6

A Wam, który pierścionek zaręczynowy podoba się bardziej: pierścionek zaręczynowy Kate czy pierścionek zaręczynowy Meghan? 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.