KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate miał trafić do Meghan Markle! Dlaczego tak się nie stało?

To pierścionek, który nosiła wcześniej Diana

Gabriela Czernecka 2 czerwca 2018 07:28

W tym roku książę William i księżna Kate świętowali ósmą rocznicę ślubu. Na palcu księżnej wciąż lśni podarowany przez księcia Williama przed laty pierścionek zaręczynowy z szafirami. Niewielu jednak wie, że pierścionek, który od księcia Williama otrzymała księżna Kate pierwotnie miał należeć do przyszłej żony księcia Harry'ego, czyli Meghan Markle. Dlaczego więc tak się nie stało? 

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Zaręczyny księcia Williama i księżnej Kate były jednym z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń 2010 roku. Para zaręczyła się siedem lat temu, 16 listopada 2010 roku. Niewielu wie, że pierścionek zaręczynowy Kate Middleton kryje w  sobie wyjątkową historię i z roku na rok nabiera na wartości. Ten sam pięknie ozdobiony diamentami owalny szafir kilkanaście lat wcześniej wylądował na palcu... księżnej Diany!

Niestety miłość Diany i Karola nie należała do najbardziej szczęśliwych, nie zachwycała namiętnością czy romantyzmem. Książę Karol oświadczył się Dianie Spencer pod presją brytyjskiej rodziny królewskiej, która naciskała, by Karol spłodził potomka i wreszcie się ustatkował. Tak więc pospiesznym oświadczynom w lutym 1981 roku fani królewskiej rodziny nie mieli okazji zobaczyć pierścionka, ale książę wezwał natychmiast jubilera, który dostarczył klejnoty. 

Pierścionek zaręczynowy księżnej Diany

Pierścionek zaręczynowy Diany został dla niej stworzony przez Crown Jeweller Garrard & Co. i kosztował 28 000 funtów. Model, który został później włączony do kolekcji Garrarda, był zaskakująco typowy. Zarówno księżniczka Anna, jak i Królowa Matka, miały pierścionki zaręczynowe z szafirami. „Paczka przyszła pod pretekstem sygnetu dla Andrew na 21 urodziny i razem z nim przyszły te szafiry, więc wybrałam go, a królowa za to zapłaciła”, czytamy w książce Andrew Mortona.

Mówiło się, że księżna Diana zdecydowała się na niego, ponieważ przypominał jej pierścionek matki. Leslie Field, autorka książki o królewskich klejnotach wyjawiła: „Diana powiedziała, że chciałaby coś z szafirem, bo po prostu je lubiła. Ktoś zmyślił historię, że wybrała największy, ale mi powiedziała, że ten nie był największy, tylko najładniejszy”.

Niestety po rozwodzie Diany i Karola zgodnie z królewskim protokołem, pierścionek zaręczynowy Diany wrócił do księcia i pozostał w Pałacu Kensington. Po tragicznej śmierci księżnej Karol zezwolił  synom wybrać coś z biżuterii matki na pamiątkę. Wówczas książę William wybrał złoty zegarek Cartier warty 18 tysięcy funtów, a książę Harry pierścionek zaręczynowy z szafirem. 

Gdy książę William i książę Harry dorośli, postanowili zamienić się pamiątkami. Gdy William podzielił się z bratem nowiną, że zamierza oświadczyć się Kate Middleton, Harry, który Kate traktował jak siostrę, postanowił wymienić się z bratem pamiątką. Dziś mówi się, że pierścionek zaręczynowy księżnej Kate wart jest prawie 10 razy więcej. Podobno wycenia się go na 300 tysięcy funtów, czyli niemal trzy razy więcej niż pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety! 

Pierścionek zaręczynowy Meghan Markle

Książę Harry wręczył swojej ukochanej równie okazały pierścionek zaręczynowy. Meghan Markle na palcu nosi biżuterię, którą zaprojektował sam Harry! Książę wykorzystał w nim dwa diamenty pochodzące z kolekcji jego zmarłej matki, Diany, oraz diament z Botswany, miejsca dla niego ważnego, gdzie często jeździł jako dziecko i miał okazję spędzać tam wakacje w towarzystwie Meghan. Pierścionek wykonała firma Cleave and Company i według Daily Mail, jego wartość wynosi około 50 000 funtów. 

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia obu pierścionków zaręczynowych. Który wygląda bardziej okazale? Oceńcie sami.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.