Księżna Kate
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
Królewskie życie

Kate Middleton: z kim się spotykała zanim wyszła za księcia? Oto byli partnerzy księżnej!

Co ciekawe, wszyscy przypominają Williama...

Marta Nawacka 16 listopada 2022 15:21
Księżna Kate
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Księżna Kate od ponad dekady jest szczęśliwą żoną księcia Williama, następcy tronu Wielkiej Brytanii. Cieszy się nie tylko sympatią członków brytyjskiej rodziny królewskiej, ale także ludzi na całym świecie. Dwanaście lat temu przyjęła oświadczyny swojego obecnego męża po niemal dziewięciu latach związku. Z kim jednak była związana wcześniej? Oto partnerzy Kate Middleton, z którymi spotykała się zanim weszła w związek z księciem!

Księżna Kate – ulubienica Brytyjczyków, która chciała zostać księżniczką

Dziś księżna Kate cieszy się ogromną popularnością i, według sondażu, jest jedną z najbardziej lubianych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Od ponad dekady jest szczęśliwą żoną księcia Williama, z którym doczekała się trójki dzieci: księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa. Sympatię tłumów zaskarbiła sobie skromnością, klasą i pokorą, a dodatkowo uchodzi za niekwestionowaną ikonę stylu. Od lat wspiera swojego męża i sumiennie wypełnia królewskie obowiązki.

Okazuje się, że najstarsza pociecha pracowników linii lotniczych British Airways, Carole i Michaela Middletonów, już jako dziecko chciała zostać księżniczką. Dzięki temu, że rodzice Kate prowadzili własny biznes i dorobili się pokaźnego majątku, przyszła księżna mogła liczyć na dobre wykształcenie. Uczęszczała do prestiżowych i elitarnych szkół: St. Andrew's Prep School, Downe House i Marlborough College, a od 2001 roku studiowała na University of St. Andrews. To właśnie tam poznała przyszłego męża i następcę brytyjskiego tronu, księcia Williama.

Czytaj też: Pokonali kryzys, bo byli dla siebie stworzeni. Mija dwunasta rocznica zaręczyn Kate i Williama!

Księżna Kate i książę William, zaręczyny, 16.11.2010
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Księżna Kate i książę William, zaręczyny, 16.11.2010

Księżna Kate i książę William, ślub, 29.04.2011, Londyn
Fot. Peter Macdiarmid/Getty Images

Księżna Kate i książę William, ślub, 29.04.2011, Londyn

Z kim spotykała się księżna Kate zanim związała się z księciem Williamem?

Początkowo Kate Middleton i księcia Williama łączyła tylko przyjaźń, jednak z czasem przerodziła się ona w prawdziwe uczucie, a zakochani zrozumieli, że są dla siebie stworzeni. Następca tronu spojrzał inaczej na swoją przyjaciółkę na słynnym studenckim, charytatywnym pokazie mody, w którym jego przyszła żona wzięła udział. Wystąpiła wówczas w prześwitującej sukience, spod której było widać jej bieliznę i... kobiecą, wysportowaną sylwetkę. Z czasem przyszły król odważył się pocałować Kate na studenckiej imprezie. Jednak zanim do tego doszło, przyszła księżna spotykała się również z innymi mężczyznami... Kim byli?

Willem Marx

Willem i Kate Middleton poznali się podczas studiów w Marlborough College i łączyło ich silne uczucie. „On był jej pierwszą miłością”, mówiła w rozmowie z The Telegraph znajoma księżnej Walii z czasów studiów. Byli zakochani rozstali się w przyjaznej atmosferze, a mężczyzna został nawet zaproszony na ślub Kate i księcia Williama. Willem Marx rozwija karierę dziennikarską w stacji CNBC. W 2013 roku poślubił Johannę Botta, z którą doczekał się syna.

Henry Ropner

Kiedy w związku Kate Middleton i księcia Williama pojawił się kryzys i zakochani na jakiś czas się rozstali, przyszłą księżną zainteresował się angielski milioner, Henry Ropner. Para wybrała się na kilka randek, jednak Kate uznała, że to jednak nie to i postanowiła dać drugą szansę obecnemu mężowi. Henry niedługo później poślubił Natashę Sinclair.

Rupert Finch

Księżna Kate i Rupert byli ze sobą niemal rok. Poznali się, gdy mężczyzna był na ostatnim roku studiów prawniczych. Co ciekawe, były ukochany Kate Middleton pochodzi z hrabstwa Norfolk, w którym swój ulubiony apartament miała królowa Elżbieta II. Rupert Finch pracuje w Londynie jako radca prawny. Poślubił Lady Natashę Rufus Isaacs, a ich ślub relacjonowano w mediach. Na uroczystości pojawiły się nawet księżniczki Beatrice i Eugenia, z którymi mężczyzna ma przyjacielskie relacje. Żona Ruperta jest właścicielką firmy Beulah London, która zatrudnia hinduskie szwaczki – ofiary gwałtu. Dzięki tej inicjatywie kobiety z Indii mogły liczyć na normalne warunki życia i kartę stałego pobytu w Anglii.  

Zobacz także: Tom Cruise przyjaźni się z brytyjską rodziną królewską? Zdradził, co ich łączy

Rupert Finch z żoną, Natashą Rufus Isaacs, 11.06.2016
Fot. Nick Harvey/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Rupert Finch z żoną, Natashą Rufus Isaacs, 11.06.2016

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…