O TYM SĘ MÓWI

Pielęgniarka znęcała się nad Stephenem Hawkingiem? Właśnie usłyszała zarzuty

Opiekowała się astrofizykiem przez 15 lat

Gabriela Czernecka 11 marca 2019 14:21

Znęcano się nad Stephenem Hawkingiem? Jak podaje The Mail on Sunday, właśnie zawieszono w prawach do wykonywania zawodu pielęgniarkę, która przez piętnaście lat opiekowała się słynnym astrofizykiem. Zakończyła u niego pracę dwa lata przed jego śmiercią. Zdaniem brytyjskiej Rady ds. Pielęgniarstwa i Położnictwa, Patricia Dowdy w czasie gdy zajmowała się naukowcem dopuściła się licznych nieprawidłowości, które teraz bada sąd. Co ciekawe, wcześniej o znęcanie się nad Stephenem Hawkingiem oskarżono jego żonę, Elaine Mason. Czy te sprawy są ze sobą powiązane?

Pielęgniarka Stephena Hawkinga znęcała się nad nim?

Patricia Dowdy opiekowała się słynnym astrofizykiem przez piętnaście lat. Pracę u Stephena Hawkinga zakończyła dwa lata przed jego śmiercią. 61-latka została właśnie zawieszona w prawach do wykonywania zawodu. Dlaczego? Jak na razie przyczyny nie podano, ale jak podaje The Mail on Sunday, powołując się na źródło w brytyjskiej Radzie ds. Pielęgniarstwa i Położnictwa, sprawa jest poważna. Informator magazynu twierdzi, że Patricię zawieszono ze względu na nieprawidłowości, jakich miała się dopuścić w opiece nad naukowcem. 

Jak na razie nie podano do mediów szczegółów sprawy. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na posiedzenie, podczas którego przesłuchiwano pielęgniarkę. Nawet rodzina Stephena Hawkinga odmówiła komentarza w tej sprawie. Głos zabrała za to sama oskarżona. Patricia Dowdy miała powiedzieć dziennikarzom tylko tyle: „Zabroniono mi rozmawiać na ten temat”. Obecnie trwa wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Skargę złożyła przeciwko niej najbliższa rodzina Hawkinga. Cała sprawa  toczy się za zamkniętymi drzwiami, ze względu na „powagę stawianych wobec niej zarzutów".

Co ciekawe, nie są to pierwsze tego typu doniesienia. Już w 2004 roku pielęgniarki, które opiekowały się Hawkingiem miały oskarżać o znęcanie się nad naukowcem... jego drugą żonę, Elaine Mason. Nie jest jednak tajemnicą, że astrofizyk trafiał wówczas wielokrotnie do szpitala. Miał złamany nadgarstek, rozciętą wargę i blizny na twarzy. Sprawa nie doczekała się jednak finału w sądzie, bo Stephen Hawking nie chciał rozmawiać z policją i zaprzeczył wszystkim oskarżeniom. 

Nie wiadomo jednak, czy wśród osób, które złożyły przed laty doniesienie na policji była również Patricia Dowdy, ani czy ta sprawa jest powiązana z tą trwającą obecnie. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.