Opiekowała się astrofizykiem przez 15 lat

Gabriela Czernecka 11 marca 2019 14:21

Znęcano się nad Stephenem Hawkingiem? Jak podaje The Mail on Sunday, właśnie zawieszono w prawach do wykonywania zawodu pielęgniarkę, która przez piętnaście lat opiekowała się słynnym astrofizykiem. Zakończyła u niego pracę dwa lata przed jego śmiercią. Zdaniem brytyjskiej Rady ds. Pielęgniarstwa i Położnictwa, Patricia Dowdy w czasie gdy zajmowała się naukowcem dopuściła się licznych nieprawidłowości, które teraz bada sąd. Co ciekawe, wcześniej o znęcanie się nad Stephenem Hawkingiem oskarżono jego żonę, Elaine Mason. Czy te sprawy są ze sobą powiązane?

Pielęgniarka Stephena Hawkinga znęcała się nad nim?

Patricia Dowdy opiekowała się słynnym astrofizykiem przez piętnaście lat. Pracę u Stephena Hawkinga zakończyła dwa lata przed jego śmiercią. 61-latka została właśnie zawieszona w prawach do wykonywania zawodu. Dlaczego? Jak na razie przyczyny nie podano, ale jak podaje The Mail on Sunday, powołując się na źródło w brytyjskiej Radzie ds. Pielęgniarstwa i Położnictwa, sprawa jest poważna. Informator magazynu twierdzi, że Patricię zawieszono ze względu na nieprawidłowości, jakich miała się dopuścić w opiece nad naukowcem. 

Jak na razie nie podano do mediów szczegółów sprawy. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na posiedzenie, podczas którego przesłuchiwano pielęgniarkę. Nawet rodzina Stephena Hawkinga odmówiła komentarza w tej sprawie. Głos zabrała za to sama oskarżona. Patricia Dowdy miała powiedzieć dziennikarzom tylko tyle: „Zabroniono mi rozmawiać na ten temat”. Obecnie trwa wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Skargę złożyła przeciwko niej najbliższa rodzina Hawkinga. Cała sprawa  toczy się za zamkniętymi drzwiami, ze względu na „powagę stawianych wobec niej zarzutów".

Co ciekawe, nie są to pierwsze tego typu doniesienia. Już w 2004 roku pielęgniarki, które opiekowały się Hawkingiem miały oskarżać o znęcanie się nad naukowcem... jego drugą żonę, Elaine Mason. Nie jest jednak tajemnicą, że astrofizyk trafiał wówczas wielokrotnie do szpitala. Miał złamany nadgarstek, rozciętą wargę i blizny na twarzy. Sprawa nie doczekała się jednak finału w sądzie, bo Stephen Hawking nie chciał rozmawiać z policją i zaprzeczył wszystkim oskarżeniom. 

Nie wiadomo jednak, czy wśród osób, które złożyły przed laty doniesienie na policji była również Patricia Dowdy, ani czy ta sprawa jest powiązana z tą trwającą obecnie. 

1/5
Stephen Hawking
Copyright @Getty Images
1/5

Jak podaje The Mail on Sunday, właśnie zawieszono w prawach do wykonywania zawodu pielęgniarkę, która przez piętnaście lat opiekowała się słynnym astrofizykiem.

2/5
Stephen Hawking
Copyright @East News
2/5

Wcześniej o znęcanie się nad Stephenem Hawkingiem oskarżono jego żonę, Elaine Mason. Czy te sprawy są ze sobą powiązane?

3/5
Stephen Hawking
Copyright @East News
3/5

Pracę u Stephena Hawkinga zakończyła dwa lata przed jego śmiercią. 61-latka została właśnie zawieszona w prawach do wykonywania zawodu.

4/5
Stephen Hawking
Copyright @East News
4/5

Jak na razie przyczyny nie podano, ale jak podaje The Mail on Sunday, powołując się na źródło w brytyjskiej Radzie ds. Pielęgniarstwa i Położnictwa, sprawa jest poważna.

5/5
Hawking
Copyright @
5/5

Informator magazynu twierdzi, że Patricię zawieszono ze względu na nieprawidłowości, jakich miała się dopuścić w opiece nad naukowcem. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.