Aktorka nie stroni od przełamywania tabu. Dziś obchodzi urodziny

Konrad Szczęsny 24 września 2023 10:50

Mimo że dziś odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, lecz także na świecie, jej życie dalekie jest od sielanki. W  wywiadzie z lutego 2019 roku, Agata Buzek przyznała, że zmagała się z samotnością i miewała myśli samobójcze. W dzieciństwie zaś zdiagnozowano u niej nowotwór, z którym walka trwała kilka lat... Z okazji 46 urodzin aktorki przypominamy jej historię.

Agata Buzek o samotności i myślach samobójczych

„Mam opór, żeby siebie publicznie analizować. Tym bardziej, że ostatnio sama staram się tego nie robić, tylko brać to, co przychodzi. Brać, a niekoniecznie rozumieć. […] Kiedyś najbardziej bałam się samotności, przebywania samej. Bezpieczeństwo dawało mi tylko poczucie, że mam wokół siebie mnóstwo ludzi. Zaczęło się to zmieniać kilka lat temu”, zwierzyła się 45-latka w wywiadzie dla Wysokich Obcasów w 2019 roku.

Aktorka wyznała wtedy, że jeszcze niedawno życie porządnie dało jej w kość. To dla Agaty Buzek była z pewnością kolejna bolesna lekcja... „Było wiele różnych powodów, które w momencie kompletnego załamania, doła, zwątpienia i myśli samobójczych spowodowały, że wyszłam z tego jakaś inna”, zwierzyła się.

Przyznała jednak, że teraz jej stan psychiczny jest stabilny i udało jej się osiągnąć duchową równowagę. „Myślę, że do pogody ducha udało mi się wrócić. I nagle nie przeszkadza mi spędzanie czasu samej. A nawet bardzo potrzebuję być sama. Pójść sama na spacer z psem. Robić na szydełku… […] Wszystko robię z recyklingu, z odzysku, od ludzi, z second-handów, z rzeczy kupionych na szmatach za 3 złote. Piórniki, torebki, portmonetki, opakowania na tytoń, obroże dla psów, pojemniki na okulary”, mówiła w tym samym wywiadzie dla Wysokich Obcasów Extra.

Czytaj także: Wcielił się w postać serialowego Herkulesa, później usunął się w cień. Tak wygląda dziś Kevin Sorbo

Agata Buzek walczyła z nowotworem. Aktorka szczerze o chorobie

Druzgocącą diagnozę usłyszała, gdy była jeszcze dzieckiem. Miała zaledwie osiem lat. Lekarze wykryli u niej ziarnicę złośliwą, która jest jednym z rodzajów chłoniaka, czyli nowotworu układu limfatycznego. Przyszła aktorka często zapadała na infekcje, a kuracja antybiotykowa nie przynosiła rezultatów. Reakcja była natychmiastowa: skierowanie 8-latki na specjalistyczne leczenie w Niemczech. Tam przeszła m.in. chemioterapię. 

„Młodzi ludzie czują się nieśmiertelni – czas się nie kończy, siły się nie kończą, noce się nie kończą, imprezy się nie kończą. Ja takiego momentu nie miałam nigdy. Zawsze wiedziałam, że jestem śmiertelna i że moje siły są policzone”, wspominała ten okres w wywiadzie dla Urody Życia w marcu 2016 roku.

Dodała, że udało jej się przetrwać dzięki niesamowitemu wsparciu rodziców, którzy nigdy nie zwątpili, że córka wróci do zdrowia. Jednak dopiero po kilku latach Agata Buzek usłyszała od lekarzy, że nowotwór udało się spacyfikować.

„Leczenie trwało prawie trzy lata. Rodzice sprawili, że się nie poddałam, wierzyłam w wyzdrowienie. (...) Nie odcinam się od tego okresu, ale nie lubię o tym mówić, to dla mnie zbyt intymne. Podziwiam jednak ludzi, którzy są w stanie opowiadać o ciężkiej chorobie, o tym, jak z nią walczyli. Myślę, że dla innych chorych, którzy usłyszą, że ktoś pokonał raka, to wielka pomoc. Mnie się udało, a raczej nam, bo to praca zbiorowa i dziś myślę o swojej chorobie w kontekście tego, ile zawdzięczam ludziom”, zwierzyła się w wywiadzie dla Twojego Stylu w marcu 2014 roku.

„Dziś myślę o swojej chorobie w kontekście tego, ile zawdzięczam ludziom. Rodzicom, lekarzom, ale też obcym”, podkreśliła w jednym z wywiadów. I dodała, że ten niewyobrażalny trudny czas bardzo zbliżył ją z rodzicami.

„Nie rozbieram tego na czynniki pierwsze, ale mam jeden bardzo konkretny wniosek, który dziś mogę wyciągnąć z tamtego czasu, a minęło przecież trzydzieści lat. Sprowadza się on do nieskończonej ilości nadziei, wiary i miłości ze strony rodziców", wyznała.  

Oni byli dla niej opoką i dawali siłę. ,,W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam jasność. Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam nakazów, zakazów, kar. Pewnie dlatego jest mi dziś łatwiej przekabacać się na tę stronę ufną i marzeniową, niż tkwić w ciemnościach, które przecież też dobrze znam”, mówiła aktorka. 

Mimo tego, że życie nie szczędziło jej ciosów, obecnie jest przede wszystkim wziętą aktorką, o którą zabiegają międzynarodowi producenci. I, jak sama podkreśla: „jest pogodzona z życiem i na bezrobocie nie narzeka”. Z okazji urodzin życzymy jej wszystkiego najwspanialszego!  

1/5
Agata Buzek
Copyright @Sebran D'Argent
1/5

Agata Buzek wyznała w jednym z wywiadów, że jakiś czas temu zmagała się z myślami samobójczymi.

2/5
Agata Buzek
Copyright @Jacek Poremba/TALENTS
2/5

Obecnie udało jej się osiągnąć psychiczną równowagę.

3/5
Agata Buzek
Copyright @Sebran D'Argent
3/5

Życie nie szczędziło jednak ciosów Agacie Buzek. W wieku 8 lat u przyszłej aktorki zdiagnozowano ziarnicę złośliwą, która jest jednym z rodzajów chłoniaka, czyli nowotworu układu limfatycznego.

4/5
Agata Buzek
Copyright @Sebran D'Argent
4/5

Leczenie Agaty Buzek w niemieckiej klinice przyniosło jednak pożądane rezultaty. Po trzech latach nowotwór udało się pokonać.

5/5
Agata Buzek
Copyright @Sebran D'Argent
5/5

Koszmar powrócił kilka lat temu, jednak Agata Buzek także wówczas wyjechała zagranicę i odbyła leczenie, które sprawiło, że raka udało się spacyfikować.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.