Patrycja Kosiarkiewicz, Koncert UNICEFU, 1997 rok
Fot. Studio69 / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Tworzyła przeboje lat 90. Wróżono jej fantastyczną karierę. Dlaczego Patrycja Kosiarkiewicz zniknęła? 

„Nie jestem celebrytką, jestem artystką, twórcą. To moja pasja”, mówiła

Olga Figaszewska 28 sierpnia 2022 20:15
Patrycja Kosiarkiewicz, Koncert UNICEFU, 1997 rok
Fot. Studio69 / Forum

W latach 90. stworzyła największe przeboje. Wróżono jej spektakularną karierę, jednak w pewnym momencie Patrycja Kosiarkiewicz zniknęła ze świata show-biznesu. Artystka współtworzyła również sukces innych. „Zarabiam na życie pisząc piosenki. Czasami je śpiewam, a czasami śpiewają je inni artyści”, pisze na swojej stronie. Od ponad 25 lat jest związana z polską sceną muzyczną. Jak dziś wygląda życie Patrycji Kosiarkiewicz?

Patrycja Kosiarkiewicz -  kariera

Wyjątkowy głos, talent, charyzma i uroda. Patrycja Kosiarkiewicz miała wszystko, by podbić muzyczną scenę. Artystka ma na swoim koncie hity lat 90. „Jak ja wierzę” czy „Radosny” do dziś cieszą się ogromną popularnością i wzruszają wielu słuchaczy.  

Zanim Patrycja Kosiarkiewicz zaczęła karierę solową, w latach 1993-1995 była liderką zielonogórskiej grupy „O! La! La!”. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że fonograficzny debiut wokalistki to jej udział w płycie Acid Drinkers „Fishdick” z 1994 roku. Trzy lata później  (1997 rok) podpisała kontrakt z wytwórnią i wydała swój album „Bajeczki”. To właśnie z tej płyty pochodzą największe hity piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów. Krążek przyniósł jej ogromną popularność. Artystka została doceniona nominacją do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii dla debiutu roku. Ma także na swoim koncie statuetkę Indywidualność roku i nagrodę stacji radiowych Playbox. Po dwóch latach na świat wyszła jej kolejna solowa płyta „Kim więc jestem”. Do tej pory trudno jej ukryć wzruszenie, gdy ludzie na koncertach śpiewają piosenki razem z nią. Niektórzy wysyłają jej wiele pozytywnych wiadomości, dzielą się wspomnieniami.

Patrycja Kosiarkiewicz nigdy nie czuła się gwiazdą. Bardziej od kariery zajmowało ją jej życie prywatne. Pragnęła rozwiązać swoje problemy. „Tylko że ja nigdy nie byłam typem gwiazdy i to mnie kompletnie nie interesowało. W tamtym okresie, kiedy nagle stałam się popularna, nie miałam strategii. Byłam osobą zagłębioną w siebie, stojącą z boku. Częściej niż o karierze, myślałam o moich problemach sercowych, chciałam ułożyć sobie życie prywatne. […] Nie mogłam poradzić sobie z moim życiem prywatnym, dopadały mnie stany depresyjne.”, tłumaczyła w 2013 roku w Onecie.

ZOBACZ TEŻ: Filip Łobodziński o stracie córki: „Brak Marysi uderzył we mnie ze zdwojoną siłą. Nie wytrzymywałem sam ze sobą”

Patrycja Kosiarkiewicz w swoim domu w Powsinie, 25.01.1997 rok
Fot. MIREK NOWORYTA/East News

Patrycja Kosiarkiewicz w swoim domu w Powsinie, 25.01.2007 rok

Patrycja Kosiarkiewicz, 2000 rok, dom artystki
Fot. Darek Majewski / Forum

Patrycja Kosiarkiewicz, 2000 rok

Dlaczego Patrycja Kosiarkiewicz wycofała się z show-biznesu?

Zaczęła powoli wycofywać się z show-biznesu. Oczywiście, nigdy nie porzuciła muzyki! To jej największa miłość i pasja. Patrycja Kosiarkiewicz pisała teksty i komponowała utwory dla innych artystów. Jej kompozycje możemy podziwiać w ścieżkach dźwiękowych filmów oraz seriali.

„W sumie miałam wiele szczęścia. Mogłam utrzymywać się z muzyki, nawet gdy nauczyłam się innych rzeczy, to i tak życie mi pokazało, że mam pisać te moje piosenki. To wielki dar. I te synchronizacje, których było tak wiele, że nie zliczę. Zawsze, za każdym razem dostawałam wszystko czego potrzebowałam, ani mniej ani więcej. To daje zaufanie, że idę w dobrym kierunku. Co będzie dalej, zobaczymy”, opowiadała w 2020 roku w rozmowie z Polska Płyta Polska Muzyka.

Po kilku latach przerwy nagrała kolejną płytę „Rocznik ‘72”, którą współtworzyła z najbardziej utalentowanymi polskimi muzykami:  Michałem Dąbrówką, Robertem Majewskim, Piotrem Żaczkiem, Markiem Napiórkowskim czy Henrykiem Miśkiewiczem. Następnie Patrycja Kosiarkiewicz wydała jeszcze dwa kolejne albumy: „Ogród niespodzianek” i „Mój Jezus nie pija coli”.

Przez rok był liderką rockowej formacji „Halo”. Na swoim koncie ma łącznie osiem albumów i kilkaset utworów. Współpracowała z Szymonem Wydrą, zespołem Feel, Iwoną Węgrowską, Sound’n’Grace, Michałem Rudasiem czy Kombi.

SPRAWDŹ TEŻ: „Są dzieci z brzuszka i są dzieci z serduszka”. Oto historia Renaty Przemyk i jej adoptowanej córki Klary

Patrycja Kosiarkiewicz, 2005
Fot. Prończyk/AKPA

Patrycja Kosiarkiewicz na planie teledysku, 2005 rok

Artystka nie zapomina także o sobie. W 2020 roku pojawił się jej nowy album „Ogólnie chodzi o to”, który promowały single „Nadmiar” czy „Katastrofa. Wokalistka zaskoczyła na nim nowym brzemieniem i aranżacjami.  „Płyta jest mariażem synthpopu, elektro i elementów szeroko pojętej alternatywy tekstowo osadzoną w nurcie storytellingu", czytamy na stronie.

W wywiadach Patrycja Kosiarkiewicz podkreślała, że ten projekt otwierał nowy rozdział w jej artystycznym życiu. „Wyzwoliły się we mnie pokłady kreatywności i systematyczności. Dużo pracuję, wciąż organizuję sobie jakieś zajęcia, podchodzę do wszystkiego proaktywnie”, tłumaczyła w Łukaszowi Dębowskiemu dla Polska Płyta Polska Muzyka.

I dodawała: „W każdej mojej piosence podaję recepty. Nie cierpię jak ktoś przychodzi, truje jak to jest źle, beznadziejnie, ale nie mówi co z tym zrobić, nie podaje rozwiązań. Ja mam w sobie przymus, żeby znaleźć środki zaradcze. Zresztą, teraz, gdy o tym mówię na głos, to widzę wyraźnie taką wewnętrzną moc w sobie, która w każdej sytuacji, choćbym leżała w największym gównie, pomagała mi wstać, poprawić koronę i iść dalej”.  

Nie zobaczymy jej na ściankach i czerwonym dywanie. Wokalistka strzeże też swojego życia prywatnego, a tworzenie muzyki to dla niej pewna misja. „Nie jestem celebrytką, jestem artystką, twórcą. To moja pasja. Myślę, że my – artyści, mamy trochę inną misję do spełnienia niż pokazywanie się na ściankach czy sprzedawanie swojej prywatności. Naszym zadaniem jest dać odbiorcy coś, co go zmusi do refleksji. I ja jako Patrycja Kosiarkiewicz taką misję zamierzam realizować póki mi sił starczy”, mówiła w rozmowie z Aleksandrą Jarosz dla Onetu w 2013 roku.

CZYTAJ TEŻ: Kim jest brat Andrzeja Piasecznego, Krzysztof? Łączy ich nazwisko, ale dzielą poglądy polityczne... Jaka jest ich relacja?

Patrycja Kosiarkiewicz, 2011 rok ,Dzień Dobry TVN
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Patrycja Kosiarkiewicz w studio Dzień Dobry TVN, 2011

patrycja Kosiarkiewicz, Promocja książki Andrzeja Ballo, 2015 rok
Fot. Press Photo Center/East News

Patrycja Kosiarkiewicz, Promocja książki Andrzeja Ballo, 2015 rok

Jak dziś wygląda życie Patrycji Kosiarkiewicz?

Patrycja Kosiarkiewicz od lat prowadzi także swoją stronę patrycja.pl, gdzie opowiada i dzieli się z czytelnikami swoimi inspiracjami. Zależało jej na tym, by stworzyć miejsce terapeutyczne.

Jak dowiadujemy się z jej strony internetowej – jest dyplomowanym coachem. Wokalistka i kompozytorka poświęcała zawsze wiele uwagi rozwojowi osobistemu. Dziś, to także część jej życia zawodowego. „Kocham muzykować, pisać piosenki, żyję z tego od lat, kocham proces kreacji, ale tak naprawdę moja uwaga jest skierowana do wewnątrz. […] Z perspektywy czasu, wiem, że najlepsze co może zrobić artysta, to zająć się sobą i przepracować siebie. Moje zainteresowanie tematami około rozwojowymi wzięło się z potrzeby zaopiekowania się sobą. A gdy zobaczyłam co daje takie zaopiekowanie, wymyśliłam, że opowiem o tym innym”, dodaje na własnej stronie internetowej.

Patrycja Kosiarkiewicz kształciła się na studiach podyplomowych Life Coaching w warszawskim Collegium Civitas, mistrzowską Szkołę Coachingu Prowokatywnego we Wrocławiu oraz Szkołę Coachingu Zespołowego oraz Grupowego NOVO w Warszawie. W 2016 roku otrzymała certyfikat ACC Światowej Federacji ICF. W tym roku wystartowała ze swoim autorskim kursem dla twórców.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem działań Patrycji Kosiarkiewicz! Życzymy wszystkiego dobrego! 

Źródło: Polska Płyta Polska Muzyka , Onet, Patrycja.pl 

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-25% + dostawa gratis
-25% + dostawa gratis
-25% na asortyment dostępny w... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
+
-25% + dostawa gratis
Online
Stacjonarnie

-25% na asortyment dostępny w butiku w Krakowie i na slowglow.pl/sklep. Dostawa gratis. Promocja nie łączy się z innymi obniżkami. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena serum Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 169,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 126,75 zł. Najniższa cena kremu Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 259,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 194,25 zł. Najniższa cena pilingu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 39,99 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 29,99 zł. Najniższa cena zestawu świec ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 157,50 zł. Cena zestawu po zastosowaniu rabatu - 118,13 zł. Najniższa cena świecy ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 241,50 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 181,13 zł. Najniższa cena balsamu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30dni przed obniżką - 119,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 89,25 zł. Produkty marki Polemika widoczne na zdjęciu nie są objęte rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Moda ORSAY oferuje każdej kobi... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Online
Stacjonarnie

Moda ORSAY oferuje każdej kobiecie możliwość poczucia się sobą niezależnie od sytuacji, nastroju czy rozmiaru ubrania. Skorzystaj z dodatkowej 20% zniżki na wszystko w sklepach stacjonarnych i na orsay.pl. Zniżka nie dotyczy bonów podarunkowych. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
-30% na okulary korekcyjne
-30% na okulary korekcyjne
Rabat 30% na kompletną parę ok... więcej»
Kod rabatowy:200270
Zobacz
+
-30% na okulary korekcyjne
Online
Stacjonarnie

Rabat 30% na kompletną parę okularów korekcyjnych. Szczegóły i regulamin akcji dostępne w Salonach i na visionexpress.pl. Okulary korekcyjne są wyrobem medycznym. Więcej pod: https://visionexpress.pl/promocje/prodmed005.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:200270
Zobacz
-40% na co 2 sztukę
-40% na co 2 sztukę
Rabat nalicza się automatyczni... więcej»
Zobacz
+
-40% na co 2 sztukę
Online

Rabat nalicza się automatycznie w koszyku. Oferta dostępna na aniakruk.pl. Promocja obowiązuje na prawie całą ofertę, z wyjątkiem produktów przecenionych, kart podarunkowych i zestawów. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Odbierz rabat -20% na naszyjni... więcej»
Kod rabatowy:SZ20
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Odbierz rabat -20% na naszyjniki złote oraz -20% na bransoletki srebrne. Rabat nie łączy się z innymi. Oferta i szczegóły promocji dostępne w salonach stacjonarnych i na jubilerschubert.pl.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ20
Zobacz
-30% na wszystko
-30% na wszystko
Rabat -30% na cały asortyment,... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO30
Zobacz
+
-30% na wszystko
Online

Rabat -30% na cały asortyment, również produkty przecenione. Kupuj na www.gap.pl. Szczegóły na stronie.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 239 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 167,30 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO30
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.