Jolanta Ogar-Hill, Esperanza „Chuchie” Hill, 01.02.2020 rok
Fot. Instagram @jolaogar
niezwykłe historie

Olimpijka Jolanta-Ogar Hill i jej żona od 1,5 miesiąca są mamami! Czy udało im się odnaleźć w nowej roli? 

Radzą sobie lepiej niż myślicie!

Marcjanna Maryszewska 10 stycznia 2022 18:58
Jolanta Ogar-Hill, Esperanza „Chuchie” Hill, 01.02.2020 rok
Fot. Instagram @jolaogar

W sierpniu ubiegłego roku mistrzyni olimpijska ogłosiła, że wraz ze swoją żoną Esperanzą „Chuchie” Hill spodziewają się córeczki. Hunter Nadzieja Hill pojawiła się na świecie już 25 listopada 2021 roku.  

Wspólne życie Jolanty i “Chuchie”: historia miłości

Medalistka Olimpijska oraz zadeklarowana lesbijka, Jolanta Ogar-Hill, ożeniła się w czerwcu 2018 z reżyserką Esperanzą „Chuchie” Hill. Poznały się cztery lata wcześniej na Majorce, gdzie Jolanta była na zawodach, a Esperanza kręciła film o żeglarstwie. „Chuchie” przeprowadzała wywiad ze sportsmenką. Jednak ich spotkanie nie zakończyło się od razu happy endem - minęły miesiące, zanim kobiety się ze sobą zeszły.  

Obecnie swoje życie dzielą pomiędzy Majorkę a Polskę. Gdy Jolanta jest w trakcie przygotowań do zawodów, zajeżdżają do Trójmiasta. Czas wolny spędzają na wsi. W wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” Jolanta opowiada o remoncie ich wspólnego domu na Majorce:  

Pomagał nam teść i pan majster. Teść czasami mieszał cement, ale od postawienia ścian, przez gniazdka elektryczne, po kanalizację – wszystko robiłyśmy same. Oglądałam filmiki na YouTubie i się uczyłam”, zwierzyła się.

Czytaj także: Osiem lat temu wyznała, że jest lesbijką. Tak dziś wygląda życie Jodie Foster

Jolanta Ogar-Hill, Esperanza „Chuchie” Hill, Palma de Mallorca, Hiszpania, 10.11.2021 rok
Fot. AP/Associated Press/East News

Jolanta Ogar-Hill, Esperanza „Chuchie” Hill, Palma de Mallorca, Hiszpania, 10.11.2021 rok

Co dwie mamy to nie jedna? 

Pierwsze dziecko to duże wyzwanie w życiu każdej mamy. Czy w takim razie w życiu dwóch mam... wyzwanie jest podwójne? Polska żeglarka wspomniała w rozmowie z Damianem Maliszewskim również o wspólnym macierzyństwie. 

Jolanta i „Chuchie” z radością dzielą się obowiązkami związanymi z małą córeczką i są dla siebie dużym wsparciem. To nowa sytuacja dla nich obu, ale i również źródło radości. Skryta do tej pory Jolanta teraz otwarcie mówi o tym, jak wielkim uczuciem darzy swoją żonę oraz małą Hunter. „Naprawdę wylało się ze mnie morze miłości”, zapewnia świeżo upieczona mama. Jeszcze przed narodzinami małej mówiła otwarcie, że pragną zapewnić dziecku jak najlepsze życie. „Niech gra w szachy, rysuje, zbiera znaczki. Ma być sobą i szczęśliwą kobietą. Jak Chuchie i ja.” 

Czytaj także: Jodie Foster i Alexandra Hedison są jedną z najbardziej tajemniczych par Hollywood. Oto historia ich miłości

Jolanta Ogar-Hill, Esperanza „Chuchie” Hill, Palma de Mallorca, Hiszpania, 25.11.2021 rok
Fot. AP/Associated Press/East News

Jolanta Ogar-Hill, Esperanza „Chuchie” Hill, Palma de Mallorca, Hiszpania, 25.11.2021 rok

Esperanza byłą tą, która nosiła ich wspólne dziecko. Na świat przybyło ono poprzez cesarskie cięcie.  

Od początku do końca towarzyszyłam żonie na sali porodowej. I niezwykłe było to, że to ja byłam pierwszą osobą, która przytuliła Hunter do piersi. Trzy godziny ją tuliłam. Chuchie nie mogła. Po operacji nie miała jeszcze władzy w nogach” - zdradziła Jolanta w wywiadzie.  

Drugie imię Hunter to Nadzieja. Kobiety nadały je dziecku z myślą o sytuacji w Polsce. Obie mają nadzieję, że kiedyś ulegnie ona zmianie, a osoby o orientacji homoseksualnej nie będą już więcej dyskryminowane. 

Patrzę na małą i myślę o tym, jak bardzo ją kocham”, deklaruje olimpijka. 

Słowa Jolanty nie pozostawiają wątpliwości. Będzie wspaniałą mamą!  

Czytaj także: Elliot Page wyznał, że usunął piersi. Aktor udzielił pierwszego wywiadu po coming oucie

Jolanta Ogar-Hill, Esperanza „Chuchie” Hill, Palma de Mallorca, Hiszpania, 16.12.2021 rok
Fot. AP/Associated Press/East News

Jolanta Ogar-Hill, Esperanza „Chuchie” Hill, Palma de Mallorca, Hiszpania, 16.12.2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?