Elliot Page w wywiadzie z magazynem TIME
Fot. Amanda Edwards/WireImage / MAT. PRASOWE TIME
Z ŻYCIA GWIAZD

Elliot Page wyznał, że usunął piersi. Aktor udzielił pierwszego wywiadu po coming oucie

Ta decyzja „całkowicie zmieniła jego życie”

Ksenia Krasko 17 marca 2021 17:25
Elliot Page w wywiadzie z magazynem TIME
Fot. Amanda Edwards/WireImage / MAT. PRASOWE TIME

Pod koniec zeszłego roku Elliot Page, wcześniej znany jako Ellen Page, ogłosił się transseksualistą. Wkrótce po coming oucie aktor zniknął z portali społecznościowych i mediów, ale teraz udzielił dużego wywiadu na swój temat. W rozmowie z magazynem TIME po raz pierwszy opowiedział o ważnych zmianach w jego życiu i wziął udział w sesji zdjęciowej, podczas której zaprezentował zupełnie nowy wizerunek.

Elliot Page w pierwszym wywiadzie o transpłciowości

Na łamach magazynu TIME Elliot Page wyznał, że przeszedł operację usunięcia piersi, dzięki której wygląda teraz bardziej męsko. Jak zaznaczył, ta decyzja „całkowicie zmieniła jego życie”. Zabieg uratował go przed „totalnym piekłem”, z którym zmaga się od dawna i sprawił, że „może wreszcie spojrzeć na siebie w lustro”.

Page przyznał, że od wczesnego dzieciństwa czuł się nieswojo we własnym ciele. Zwierzył się, że w wieku dziewięciu lat po raz pierwszy rozmawiał ze swoją matką o zmianie płci. „Czułem się jak chłopiec, dlatego zapytałem mamę, czy kiedykolwiek mógłbym zostać chłopcem”, wytłumaczył w wywiadzie.

W wieku 10 lat zaczął grać w filmach, ale aby nie stracić ról, musiał zapuścić długie włosy. Robił karierę, był nominowany do Oscara i Złotych Globów. Malował się i ubierał sukienki, a później z uśmiechem pozował na czerwonych dywanach. Fakt, że nie mógł być sobą, mocno wpłynął na psychikę aktora. „Nigdy siebie nie poznawałem. Przez długi czas nie mogłem patrzeć na swoje zdjęcia”, ujawnił w rozmowie.

W 2014 roku Elliot Page – wtedy jeszcze Ellen Page – dokonał coming outu przyznając, że jest osobą homoseksualną. Odważne wyznanie nie przyniosło jednak ulgi. „Różnica między tym, jak się czułem, zanim powiedziałem o mojej orientacji, a potem, była ogromna. Ale czy dyskomfort w moim ciele gdzieś zniknął? Nie, nie i jeszcze raz nie”, podkreślił na łamach magazynu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TIME (@time)

Gdy rozpoczęła się pierwsza fala pandemii Covid-19, Elliot Page samotnie spędzał kwarantannę. Wtedy zrozumiał, kim tak naprawdę jest. „Miałem dużo wolnego czasu, więc skupiłem się na rzeczach, których wcześniej nieświadomie unikałem. W końcu udało mi się zaakceptować, że jestem osobą transpłciową i pozwoliłem sobie być tym, kim naprawdę jestem”, zdradził aktor w wywiadzie z magazynem TIME.

Jak dodał, mama poparła jego decyzję i stwierdziła, że ​​jest „dumna z syna”. Elliot otrzymał też niesamowite wsparcie od swoich fanów, a także ogromną liczbę nowych ofert pracy. Przyznał, że dokonał coming outu przede wszystkim dla siebie, ale ma również nadzieję, że dał przykład wszystkim osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji i zachęcił je do odważniejszego zaspokajania swoich pragnień i potrzeb.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

Elliot Page w 2019 roku

Elliot Page w wywiadzie z magazynem TIME
Fot. Amanda Edwards/WireImage

Elliot Page o coming oucie i transseksualizmie

34-letni aktor, znany z filmów Juno, Incepcja, Zakochani w Rzymie czy z serialu The Umbrella Academy, na odważne wyznanie zdecydował się w grudniu zeszłego roku. Na portalach społecznościowych opublikował specjalne oświadczenie, a także oficjalnie zmienił imię z Ellen na Elliot.

„Cześć przyjaciele, chcę się z wami podzielić, że jestem osobą transpłciową. Zaimki, które teraz się do mnie odnoszą, to on / oni, a ja nazywam się Elliot. [...] Nie potrafię wyrazić słowami, jak cudownie jest w końcu odnaleźć swoje prawdziwe ja. Inspirowało mnie wiele społeczności trans. Dziękuję za odwagę, hojność i niestrudzoną pracę, aby uczynić ten świat bardziej współczującym”, pisał wtedy na Instagramie i Twitterze.

Page poruszył również temat dyskryminacji, z jaką na co dzień spotykają się osoby transpłciowe. „Pomimo tego, że teraz czuję się szczęśliwy, jednocześnie się boję. Boję się agresji, nienawiści, „żartów” i przemocy. [...] Statystyki są szokujące. Dyskryminacja osób transpłciowych jest powszechna, a jej konsekwencje są tragiczne. [...] Apeluję do wszystkich przywódców politycznych, którzy odmawiają nam prawa do istnienia, a także do wszystkich rządzących, którzy wyrażają wrogość wobec społeczności transpłciowej: macie krew na rękach, ranicie ludzi... I jestem jedną z tych osób, które nie będą milczeć”, zwrócił się do polityków.

„Podoba mi się, że jestem osobą transpłciową, lubię to, że jestem queer. Im bardziej siebie akceptuję, im więcej marzę, tym bardziej moje serce jest pełne. Wszystkim osobom transpłciowym, które każdego dnia spotykają się z nękaniem, nienawiścią i przemocą, chcę powiedzieć, że widzę was, kocham was i zrobię co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze”, dodał Elliot Page w swoim oświadczeniu.

Aktor przez cały czas mógł liczyć na wsparcie bliskich, w tym na byłą żonę Emmę Portner. Decyzję o separacji po dwóch latach małżeństwa podjęli latem ubiegłego roku, a oficjalnie rozwiedli się w lutym tego roku. „Bardzo się szanujemy i pozostajemy bliskimi przyjaciółmi”, napisała para we wspólnym oświadczeniu. 

Elliot Page z byłą żoną Emmą Portner, 2019 rok

Elliot Page z byłą żoną Emmą Portner
Fot. Dia Dipasupil/WireImage

Elliot Page (Ellen Page) w filmie „Juno”, 2007 rok

Elliot Page w filmie „Juno”
Fot. Rex Features / EAST NEWS

Elliot Page (Ellen Page) w 2015 roku

Elliot Page w wywiadzie z magazynem TIME
Fot. Jeff Vespa/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.