Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Wzruszające zaręczyny na koncercie Dawida Kwiatkowskiego. Tak wsparł społeczność LGBT+

Podzielił się w sieci wzruszającym nagraniem

Konrad Szczęsny 26 marca 2022 19:44
Dawid Kwiatkowski, Viva! maj 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Mimo że wielu wątpiło w jego talent udowodnił, że jest artystą kompletnym. Dawid Kwiatkowski wykorzystuje również swoją popularność, by wspierać słabszych, pokrzywdzonych przez los oraz tych, którzy mierzą się z różnymi problemami. Na ostatnim koncercie młodego wokalisty doszło do zaręczyn dwóch kobiet. Wzruszony 26-latek zamieścił w mediach społecznościowych wyjątkowe nagranie i zaapelował do wszystkich swoich fanów.

Dawid Kwiatkowski – sojusznik osób LGBT+

Jego brat Michał jest gejem, co ujawnił w wywiadzie dla jednego z francuskich magazynów w grudniu 2012 roku. Trzy lata później ogłosił, że jest w związku z producentem telewizyjnym Maksimem Assenzą. Zaręczyli się w 2016 roku, zaś w lipcu kolejnego wzięli bajkowy ślub w Paryżu. Niestety, relacja nie przetrwała próby czasu. Michał Kwiatkowski rozwiódł się z mężem w lutym 2020 roku a już pół roku później ujawnił, że ma nowego partnera – Bixente Simoneta.

Nic dziwnego, że jego młodszy brat Dawid wielokrotnie okazywał wsparcie społeczności LGBT+. Na jednym z koncertów z stolicy założył tęczową flagę, zaś na swoim profilu na Instagramie podkreślił wówczas, że „miłość jest fajna” i każdy zasługuje na szacunek i szansę na spełnienie i szczęście.

Teraz młody artysta po raz kolejny udowodnił, że stoi po stronie tych, którzy są narażeni na społeczny ostracyzm i brak akceptacji. Jego gest ma naprawdę wyjątkowe znaczenie!

Czytaj także: Dawid Kwiatkowski chciałby zostać ojcem! „Czuję, że byłbym fajnym tatą”

Dawid Kwiatkowski zamieścił nagranie z lesbijskich zaręczyn. Wsparł społeczność LGBT+ 

Okazuje się, że w trakcie jego ostatniego koncertu doszło do niecodziennego i wzruszającego wydarzenia. Dwie dziewczyny postanowiły bowiem się na nim... zaręczyć! „Nicole i Kamila zaczęły nowy etap w swoim życiu na naszym koncercie. Kamila powiedziała TAK!”, napisał pod opublikowanym zdjęciem i nagraniem.

Nie ukrywał przy tym, że jest niezwykle wzruszony. „Dziewczyny, jeszcze raz… pamiętajcie! Jak coś się spi**rzy, to ratujemy, a nie wymieniamy na nowe. Jesteście wspaniałe, a Wasza miłość wielka – to czuć, od razu”, dodał.

Następnie zaapelował do wszystkich obserwujących jego profil. To prawdziwy manifest równości i akceptacji! „Raduje mnie widok wszystkich ludzi, w różnym wieku i różnej płci dookoła dziewczyn, którzy szczerze się uśmiechają i ronią łzy wzruszenia – dla takich ludzi chcę śpiewać! Loveislove”, podkreślił.

Fani nie ukrywali emocji i skierowali pod adresem Dawida Kwiatkowskiego wiele ciepłych słów, zgadzając się z przesłaniem, które zamanifestował.

„To jest niesamowite… Kolejny dowód na to, że idąc na twój koncert niby wiesz, czego się spodziewać, ale finalnie to jest jedna wielka niespodzianka nawet dla samego ciebie”, zauważył ktoś. „To było tak cudowne i cieszę się niesamowicie, że mogłam w tym uczestniczyć. Nie mogłam powstrzymać łez wzruszenia, jak wspaniale, że tak ważne wydarzenia ludzi mogą dziać się na twoich koncertach. Dziewczyny – jesteście wspaniałe, a wasza miłość oplotła nasze serca w ten dzień niesamowicie mocno”, napisała fanka, która była świadkiem zaręczyn. 

26-letni wokalista w odpowiedzi na jeden z komentarzy przyznał, że moment zaręczyn był dla niego niezwykle wzruszający. „Tak ciężko było mi śpiewać po tym wszystkim. Miałem ochotę usiąść i wzruszać się przez kilka godzin…”, zdradził.  

Czytaj także: Dawid Kwiatkowski odszedł z kościoła katolickiego. Muzyk opowiedział o powodach swojej decyzji

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.