Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Michał Szpak wsparł społeczność LGBT. Opublikował wymowne zdjęcie

Artysta pokazał się w tęczowej stylizacji

Konrad Szczęsny 20 czerwca 2020 19:41
Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Jest kolorowym ptakiem polskiego show-biznesu i nie boi się głośno mówić tego, co myśli. Michał Szpak w ramach wspierania społeczności LGBT, na której temat w ostatnim czasie negatywnie wypowiadają się politycy, nagrał piosenkę „Zanim” z Barbarą Wrońską. Na swoich profilach w mediach społecznościowych opublikował natomiast wyjątkowe zdjęcie z bardzo wymownym podpisem.

Michał Szpak wspiera społeczność LGBT+

Sam wie, jak potrafią ranić słowa. Michał Szpak w niedawnym wywiadzie wyznał, że z uwagi na swój barwny styl, indywidualność i inność wielokrotnie stykał się z hejtem i wyzwiskami.

„Kiedyś w sklepie usłyszałem: „Ty, k***, małpo, wypier**laj stąd!”. Albo ktoś rzucił mi prosto w twarz: „Transwestyta”, „Pier*** pedał”, zwierzał się w magazynie „Party”.

Dlatego w trakcie dyskusji na temat praw mniejszości seksualnych w Polsce nie mógł pozostać obojętny. Michał Szpak, podobnie jak wiele gwiazd i zwykłych ludzi, jest oburzony wypowiedziami prezydenta Andrzeja Dudy i innych polityków z ramienia PiS. Dlatego też nagrał utwór „Zanim” w duecie z Barbarą Wrońską na specjalną składankę „Music 4 Queers & Queens”, wydaną nakładem Kayaxu. Piosenka dotyczy właśnie szykanowania i piętnowania z uwagi na orientację seksualną. Projekt jest wspierany m.in. przez Paradę Równości. Ma na celu wsparcie dla społeczności LGBT+.

„Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności. To jest niezwykle ciekawa sytuacja i dowód na to, że jeśli się tylko chce i jest się zdecydowanym, to nie ma rzeczy niemożliwych”, podkreślił Michał Szpak w materiale, który promował projekt.

Michał Szpak w tęczowej stylizacji: wolność kocham i rozumiem

Z kolei niedawno na swoich profilach w mediach społecznościowych 29-letni muzyk zamieścił szczególną fotografię. Pozuje na niej w tęczowej stylizacji, zaś podpis to cytat z wyjątkowego utworu Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność”.

„Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem”, czytamy.

Fani i internauci są zachwyceni postawą Michała Szpaka. Gratulują mu odwagi oraz dziękują za słowa wsparcia.

„Chcę Ci podziękować ze jesteś sobą i potrafisz podnosić nas na duchu, wpływać na nasze życie pokazując, że można być wolnym zawsze. Bo wolność to stan umysłu…”, „Każdy ma prawo do wolności!! Absolutnie każdy!! I każdy jest równy!! Bo przecież najważniejsze, to ” byle być sobą”, piszą podekscytowani.

I trudno się z nimi nie zgodzić!  

„Zanim” to utwór, który Michał Szpak nagrał z Barbarą Wrońską na składankę, która ma być wsparciem dla społeczności LGBT+:

Michał Szpak tym zdjęciem również wsparł społeczność. „Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem”, podpisał je artysta:

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.