Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, hejt
Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Ambasador USA w Polsce wsparła społeczność LGBT i wylała się na nią fala hejtu

Internauci ostro o geście Georgette Mosbacher

Konrad Szczęsny 1 lipca 2019 17:16
Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, hejt
Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Jeden wpis na Twitterze wywołał wśród części jego użytkowników wybuch agresji i falę przepełnionych nienawiścią komentarzy. Zapewne jego autorka, ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, nie spodziewała się aż tak ostrej reakcji. Niektóre wpisy przepełnione są wulgaryzmami oraz treściami, które nie nadają się do publikacji...

Wpis Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, na Twitterze

Wpis, zamieszczony 28 czerwca, został opatrzony zdjęciem, na którym widoczne są dwie tęczowe flagi. Udekorowano nimi ambasadę Stanów Zjednoczonych przy alejach Ujazdowskich w Warszawie. 

„Dziś jest 50. rocznica wybuchu zamieszek na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych w Stonewall Inn Greenwich Village w Nowym Jorku, które dały początek ruchowi LGBTQ. Te wydarzenia przypominają nam, jak ważna jest równość, wolność i tolerancja”, napisano na oficjalnym profilu Georgette Mosbacher.

Niestety, otwartość ambasador USA w Polsce i słowa wsparcia, skierowane pod adresem społeczności LGBTQ, nie przypadły do gustu części użytkowników Twittera. Dali oni upust negatywnym emocjom poprzez pełne nienawiści i agresji komentarze.

Internauci ostro o wpisie Georgette Mosbacher wspierającym społeczność LGBTQ

Zdecydowana większość wpisów pod tweetem to hejt skierowany zarówno pod adresem przedstawicieli ruchu, jak i samej Georgette Mosbacher.

„Jasne! Tolerancja i równość! Wspiera pani pedofilię?”; „Równość, wolność, tolerancja wg dewiantów z LGBT i takich popleczników jak pani, wygląda tak, ze mamy tolerować ich życie, popierać i wspierać ich, przy czym oni nas wierzących w Boga chcą indoktrynować swoimi nie do przyjęcia przez normalnych ludzi bezeceństwami”; „Uważam, że Pani jest GROŹNA, rad będę, gdy opuści pani nasz kraj. I to jak najszybciej. Wszyscy się wściekliście z tą nachalną promocją LEWACTWA!”, dawali upust swojej nienawiść komentujący.

A to zaledwie ułamek tych, które opublikowano później. Część co prawda została zgłoszona jako wpisy zawierające „nieodpowiednie treści”, jednak znakomita większość wciąż jest widoczna.

„To się leczy”; „Po co pani o tym pisze do polskiego katolickiego tradycyjnego społeczeństwa? W jakim celu?”; „Nie zycze sobie propagowanie dewiacji seksualnych”, czytamy  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.