dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Ujawniono nowe fakty w sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin

Oskarżony 22-latek przejdzie kolejne badania

Redakcja VIVA! 8 października 2019 13:23
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

W czerwcu tego roku doszło do prawdziwej tragedii. 10-latka z Mrowin zaginęła po drodze ze szkoły, i jeszcze tego samego dnia odnaleziono jej ciało. Akcję poszukiwawczą prowadzono w okolicach miejscowości Pożarzysko. Kilka dni później policja zatrzymała 22-latka, podejrzanego o zabójstwo. Okazało się, że zna rodzinę zmarłej, a jego motywem mogła być zemsta.

22-latek oskarżony o zabójstwo Kristiny z Mrowin

Jak informuje Gazeta Wyborcza, psychiatrzy postanowili zaangażować w śledztwo kolejne osoby, zktóre będą odpowiedzialne za stworzenie opinii na temat 22-latka. Jakub A. przejdzie również badania u psychologa oraz seksuologa – profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza.

Po sekcji zwłok Kristiny z Mrowin wykluczono seksualny motyw zbrodni, ponieważ ślady miały jedynie zmylić policję, a Jakub A. usłyszał zarzut znieważania zwłok. Ustalono, że mógł kierować się zemstą, ponieważ miał być zakochany w matce zmarłej, która odrzuciła jego uczucia. Jak tłumaczy Gazeta Wyborcza, powołanie seksuologa może jednak wskazywać na fakt, że podejrzewany o zabójstwo 10-latki kierował się jednak czymś innym.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżegania innej osoby do udziału w zbrodni.

Przypomnijmy, że dziewczynka zaginęła 13 czerwca tego roku. Jej ciało odnalazła przypadkowa kobieta, spacerująca po okolicy. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Kristiny były liczny rany kłute klatki piersiowej i szyi. 

zaginione dziecko, bucik, dziecko

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.