dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Ujawniono nowe fakty w sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin

Oskarżony 22-latek przejdzie kolejne badania

Redakcja VIVA! 8 października 2019 13:23
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

W czerwcu tego roku doszło do prawdziwej tragedii. 10-latka z Mrowin zaginęła po drodze ze szkoły, i jeszcze tego samego dnia odnaleziono jej ciało. Akcję poszukiwawczą prowadzono w okolicach miejscowości Pożarzysko. Kilka dni później policja zatrzymała 22-latka, podejrzanego o zabójstwo. Okazało się, że zna rodzinę zmarłej, a jego motywem mogła być zemsta.

22-latek oskarżony o zabójstwo Kristiny z Mrowin

Jak informuje Gazeta Wyborcza, psychiatrzy postanowili zaangażować w śledztwo kolejne osoby, zktóre będą odpowiedzialne za stworzenie opinii na temat 22-latka. Jakub A. przejdzie również badania u psychologa oraz seksuologa – profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza.

Po sekcji zwłok Kristiny z Mrowin wykluczono seksualny motyw zbrodni, ponieważ ślady miały jedynie zmylić policję, a Jakub A. usłyszał zarzut znieważania zwłok. Ustalono, że mógł kierować się zemstą, ponieważ miał być zakochany w matce zmarłej, która odrzuciła jego uczucia. Jak tłumaczy Gazeta Wyborcza, powołanie seksuologa może jednak wskazywać na fakt, że podejrzewany o zabójstwo 10-latki kierował się jednak czymś innym.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżegania innej osoby do udziału w zbrodni.

Przypomnijmy, że dziewczynka zaginęła 13 czerwca tego roku. Jej ciało odnalazła przypadkowa kobieta, spacerująca po okolicy. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Kristiny były liczny rany kłute klatki piersiowej i szyi. 

zaginione dziecko, bucik, dziecko

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.