dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Pogrzeb Kristiny z Mrowin. Słowa mamy dziewczynki łamią serce

Bliscy i mieszkańcy pożegnali brutalnie zamordowaną 10-latkę

Konrad Szczęsny 22 czerwca 2019 11:03
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Od godziny 10.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Żarowie trwały uroczystości pogrzebowe 10-letniej Kristiny, brutalnie zamordowanej przez 22-letniego Jakuba A. 13 czerwca tego roku. Rodzina skierowała do wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w pogrzebie prośbę, aby nie ubierali się na czarno a na niebiesko i biało – w ulubione kolory zmarłej. Rówieśnicy tragicznie zmarłej 10-latki na jej grobie złożyli zabawki, które miała otrzymać w dniu swoich 10. urodzin....

Pogrzeb Kristiny z Mrowin

Uroczystości pogrzebowe były również miejscem manifestacji przeciwko przemocy, na którą przybyły osoby z całej Polski, także te, które nie znały dziewczynki. Z kolei rówieśnicy i koledzy Kristiny na jej grobie złożyli zabawki, które mieli wręczyć jej w dniu 10. urodzin (te przypadały na wtorek 18 czerwca), ale niestety nie zdążyli tego zrobić.

W uroczystościach pogrzebowych wziął udział tłum ludzi: nie tylko mieszkańców Mrowin i Żarowa, lecz także osób postronnych. Jednak do kaplicy wpuszczono jedynie najbliższych 10-letniej Kristiny, nikt inny nie miał do niej wstępu. Wcześniej rodzina zaapelowała do mediów o nie robienie zdjęć, nie nagrywanie i nie transmitowanie uroczystości.

Przemówienie mamy na pogrzebie Kristiny

„Kochana córeczko. Byłaś moim skarbem, miałyśmy wielką więź. Twoje życie zostało brutalnie przerwane. Przez  10 lat swojego życia zrobiłaś tak wiele. Kochałaś zwierzęta. Chciałaś mieć psa i nazwać go Melodia. Tańczyłaś, śpiewałaś, malowałaś. Znałaś 4 języki, ale na co dzień używałaś tylko jednego - języka miłości. Miłość jest silniejsza od śmierci. Wierzymy, że tam gdzie jesteś, jest ci dobrze. Odpoczywaj w spokoju, Aniołku. Kocham Cię, Mama”, podkreśliła poruszona mama dziewczynki w trakcie nabożeństwa.

Zgromadzeni płakali ze wzruszenia. Po uroczystości w milczeniu i skupieniu odprowadzono trumnę z ciałem zmarłej na cmentarz. Na jej grobie, poza białymi kwiatami, złożono także zabawki, głównie pluszaki. Na ten symboliczny gest  zdobyli się koledzy i koleżanki tragicznej zmarłej 10-latki.

Kristina zamordowana w drodze do domu

Kristina wyszła 13.06.2019 około godziny 13.00 ze szkoły do domu, miała do pokonania kilometr. Ostatni raz widziano ją 200 metrów od domu. Zmasakrowane ciało dziewczynki znaleziono tego samego dnia wieczorem w lesie kilka kilometrów od domu. 

Jakub A. przyznał się do zabójstwa

Aresztowany w związku z tą sprawą Jakub A. przyznał się do winy. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie

zaginione dziecko, bucik, dziecko

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!