dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Podano termin pogrzebu zamordowanej Kristiny w Mrowin

Jej matka wystosowała ważny apel

Redakcja VIVA.PL 19 czerwca 2019 08:50
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Okrutna zbrodnia w Mrowinach wstrząsnęła Polską. W czwartek 10-letnia Kristina zaginęła po wyjściu ze szkoły. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Jej półnagie ciało odnalazła przypadkowa kobieta spacerująca po lesie z psem w miejscu oddalonym o 6 kilometrów od miejsca zamieszkania dziewczynki. Policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 22-latek przyznał się do winy. Właśnie podano, kiedy odbędzie się pogrzeb dziewczynki.

Pogrzeb zamordowanej 10-latki z Mrowin

W imieniu rodziny Kristiny Gmina Żarów poinformowała, że pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10 na cmentarzu komunalnym w Żarowie. Matka dziewczynki zwróciła się ze specjalnym apelem do wszystkich osób, które chcą uczestniczyć w uroczystości. „Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty”, czytamy.

Dodatkowo poproszono przedstawicieli mediów i wszystkich, którzy pojawią się na pogrzebie, o odpowiednie zachowanie i zachowanie prywatności rodziny. „Zwracamy się również z prośbą do przedstawicieli mediów oraz do osób zamierzających uczestniczyć w pożegnaniu Kristiny o uszanowanie uczuć i prywatności rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej”, napisano.

Ciało Kristiny odnaleziono w czwartek popołudniu. Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi – zabójca zadał jej aż 32 ciosy. Oskarżony o zbrodnię 22-latek, Jakub A., przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wczoraj wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące. 

zaginione dziecko, zabite dziecko, bucik, dziecko
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.