dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Podano termin pogrzebu zamordowanej Kristiny w Mrowin

Jej matka wystosowała ważny apel

Redakcja VIVA.PL 19 czerwca 2019 08:50
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Okrutna zbrodnia w Mrowinach wstrząsnęła Polską. W czwartek 10-letnia Kristina zaginęła po wyjściu ze szkoły. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Jej półnagie ciało odnalazła przypadkowa kobieta spacerująca po lesie z psem w miejscu oddalonym o 6 kilometrów od miejsca zamieszkania dziewczynki. Policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 22-latek przyznał się do winy. Właśnie podano, kiedy odbędzie się pogrzeb dziewczynki.

Pogrzeb zamordowanej 10-latki z Mrowin

W imieniu rodziny Kristiny Gmina Żarów poinformowała, że pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10 na cmentarzu komunalnym w Żarowie. Matka dziewczynki zwróciła się ze specjalnym apelem do wszystkich osób, które chcą uczestniczyć w uroczystości. „Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty”, czytamy.

Dodatkowo poproszono przedstawicieli mediów i wszystkich, którzy pojawią się na pogrzebie, o odpowiednie zachowanie i zachowanie prywatności rodziny. „Zwracamy się również z prośbą do przedstawicieli mediów oraz do osób zamierzających uczestniczyć w pożegnaniu Kristiny o uszanowanie uczuć i prywatności rodziny oraz o powstrzymanie się od jakiegokolwiek fotografowania, filmowania czy transmitowania online uroczystości pogrzebowej”, napisano.

Ciało Kristiny odnaleziono w czwartek popołudniu. Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi – zabójca zadał jej aż 32 ciosy. Oskarżony o zbrodnię 22-latek, Jakub A., przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wczoraj wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące. 

zaginione dziecko, zabite dziecko, bucik, dziecko
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!