Olga Figaszewska 16 lipca 2017 17:45
1/10
mirror cakes, torty
Copyright @Instagram/@ksenia.penkina
1/10

Obecnie najpopularniejsze ciasta w sieci?  Bez wątpienia - mirror cakes. Lustrzane ciasta z musem wywołują entyzjazm wielbicieli słodkości na całym świecie. 

 

Zobacz też: Sama słodycz! Zobaczcie niezwykłe torty weselne, które wypatrzyliśmy na Instagramie!

 

Cukiernikom nie brakuje wyobraźni. Swoim talentem potwierdza to doskonale jedna z rosyjskich artystek. Ksenia Penkina potrafi tworzyć jedno ciasto 3 dni. Wszystko za sprawą specjalnie opracowanych  unikalnych technik wytwarzania. Wypieki przygotowuje się z naturalnych składników: prawdziwego kremu, mleka, owoców (jagód),  herbatników i najwyższej klasy czekolady. Lustrzana glazura, która pokrywa te słodkie dzieła sztuki, również oparta jest na czekoladowej bazie. 


Ksenia Penkina w krótkim czasie zdążyła zbudować własną markę za pomocą mediów społecznościowych. Cukiernicze zdolności zdobywała w Anglii i Szwajcarii, pracowała w USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie prowadzi warsztaty na całym świecie! 

 

Zobacz też: Tymi tortami zachwycają się internauci z całego świata! Zobacz wyjątkowe zdjęcia smakowitych deserów

 

Sami zobaczcie, jak wyglądają  te lustrzane dzieła sztuki! 

TAGI #kuchnia #ciasta

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.