Olga Figaszewska 16 lipca 2017 17:45
1/10
mirror cakes, torty
Copyright @Instagram/@ksenia.penkina
1/10

Obecnie najpopularniejsze ciasta w sieci?  Bez wątpienia - mirror cakes. Lustrzane ciasta z musem wywołują entyzjazm wielbicieli słodkości na całym świecie. 

 

Zobacz też: Sama słodycz! Zobaczcie niezwykłe torty weselne, które wypatrzyliśmy na Instagramie!

 

Cukiernikom nie brakuje wyobraźni. Swoim talentem potwierdza to doskonale jedna z rosyjskich artystek. Ksenia Penkina potrafi tworzyć jedno ciasto 3 dni. Wszystko za sprawą specjalnie opracowanych  unikalnych technik wytwarzania. Wypieki przygotowuje się z naturalnych składników: prawdziwego kremu, mleka, owoców (jagód),  herbatników i najwyższej klasy czekolady. Lustrzana glazura, która pokrywa te słodkie dzieła sztuki, również oparta jest na czekoladowej bazie. 


Ksenia Penkina w krótkim czasie zdążyła zbudować własną markę za pomocą mediów społecznościowych. Cukiernicze zdolności zdobywała w Anglii i Szwajcarii, pracowała w USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecnie prowadzi warsztaty na całym świecie! 

 

Zobacz też: Tymi tortami zachwycają się internauci z całego świata! Zobacz wyjątkowe zdjęcia smakowitych deserów

 

Sami zobaczcie, jak wyglądają  te lustrzane dzieła sztuki! 

TAGI #kuchnia #ciasta

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.