Królowa Elżbieta II, 2020
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kucharz Elżbiety II ujawnił, że monarchini nigdy nie zrezygnuje z tego produktu!

Zdradził też, jakie dania królowa lubi najbardziej!

Ksenia Krasko 19 marca 2020 07:45
Królowa Elżbieta II, 2020
Fot. Getty Images

Fani rodziny królewskiej z pewnością zastanawiają się, w jaki sposób royalsi radzą sobie z pandemią koronawirusa, którą ogłosiło WHO. Elżbieta II zdecydowała się na zawieszenie obowiązków, związanych z pełnioną funkcją w kraju, i tymczasowo opuściła Pałac Buckingham, aby odizolować się od innych. Wraz z innymi członkami rodziny przeniosła się do Windsoru, a nadworny kucharz królowej, Darren McGrady, zdradził, co znajdzie się w jej codziennym... menu.

Ulubione dania królowej Elżbiety II

McGrady przyznał na łamach magazynu Hello!, że Elżbieta II preferuje dania, które doskonale zna. Dodał, że monarchini szczególnie uwielbia gulasz irlandzki i Lancashire hotpot, czyli potrawkę z jagnięciny, ziemniaków i cebuli.

Ujawnił też, czego nigdy sobie nie odmawia. „Królowa uwielbia czekoladę. Uwielbia ciastka czekoladowe. W tym przypadku dieta nie jest ważna, ponieważ chodzi o uspokojenie duszy i ciała”, wyznał szef królewskiej kuchni.

Kucharz nie ma też wątpliwości, że księżna Kate pozostanie wierna lekkim sałatkom, ale podobnie jak Elżbieta II na pewno nie zrezygnuje ze słodyczy – ulubionym deserem księżnej Cambridge jest lepki pudding toffi.

Brytyjska rodzina królewska zamierza spędzić Wielkanoc w zamku w Windsorze. Darren McGrady zapewnia, że zapasy jedzenia w tej posiadłości są wystarczające, aby cała rodzina mieszkała tam nawet przez kilka miesięcy. Poza tym, królowa ma własną farmę, dlatego niektóre z produktów – w tym warzywa – uprawiane są na miejscu.

Spodziewaliście się, że Elżbieta II jest tak wielką fanką czekolady? 

Broszka z przesłaniem Królowa Elżbieta II wyraziła wsparcie dla Meghan i Harry’ego
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!