EatAway, spotkania w kuchni,
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA KUCHNI

Nic bardziej nie zbliża ludzi niż wspólne jedzenie i rozmowy! Polska inicjatywa kulinarna podbija Europę!

Olga Figaszewska 6 stycznia 2018 11:00
EatAway, spotkania w kuchni,
Fot. materiały prasowe

W dzisiejszych czasach wszyscy korzystamy z nowoczesnej technologii, by tworzyć alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Jeśli kochasz gotować, a przy tym nawiązywać nowe znajomości, to właśnie z myślą o Tobie powstała świetna inicjatywa - Eataway! Na czym dokładnie polega?!

 

Polecamy też: Apetyt po zakupach? Te restauracje musi odwiedzić każda fanka mody!

 

Eataway - projekt, który łączy ludzi. O co w nim chodzi? 

 

Eataway zachęca ludzi do spotkania przy wspólnym stole, a do tego wykorzystujemy internet. Portal łączy osoby, które uwielbiają gotować z tymi (i dla tych), którzy uwielbiają pyszne jedzenie. Miejscem kolacji jest dom gospodarza, który decyduje się zorganizować kolację składającą się z kilku dań. Kucharze Eataway proponują posiłek i spotkanie, podczas którego zaproszeni uczestnicy, kosztują nie tylko domowej kuchni, nowych smaków, ale też poznają osoby, które ich goszczą stając się nowymi znajomymi, przyjaciółmi. Bo przecież nic tak nie zbliża ludzi bardziej niż wspólne jedzenie i rozmowy!

 

EatAway, spotkania w kuchni,
Fot. materiały prasowe

Zobacz też: Idealny domowy makaron, trufle kawowo-kuminowe, a może aromatyczna gorąca czekolada? Zobacz, jak zrobić jedzeniem, które pobudzi zmysły i wpłynie na nastrój!

 

Projekt narodził się ponad dwa lata temu w Krakowie, a jego inicjatorką jest Marta BradshawGłównym przesłaniem, które chciałam przekazać uczestnikom było proste hasło: “budujmy dłuższe stoły, zamiast wyższych murów”, mówi założycielka Eataway. Do tej pory domowi kucharze ugościli parę tysięcy osób! Każdy jest mile widziany, każdy może gotować i gościć u siebie. Przy wspólnym stole zasiadały osoby z pięciu kontynentów, ale i najbliżsi sąsiedzi, ludzie młodzi, jak i starsi. Ale to dopiero początek. Społeczność Eataway wciąż się powiększa i wychodzi poza granice kraju. Kolacje odbywały się już w Mediolanie, Florencji, czy Kijowie. A strona eataway.com została już przetłumaczona na 18 języków! 

 

Dodatkowo wspólne jedzenie ma wymiar społeczno-ekonomiczny. W dłuższej perspektywie ograniczycza się marnowanie żywności, a także rozwiązuje problem izolacji osób starszych, osamotnionych w społeczeństwie.

 

Jak to wygląda w praktyce? Przekonaj się już teraz! Więcej informacji: https://www.eataway.com/

 

Polecamy też: Odzyskaj energię po szalonej imprezie! Podpowiadamy, co najlepiej zjeść i wypić!

TAGI #kuchnia

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.