EatAway, spotkania w kuchni,
Fot. materiały prasowe
ZE ŚWIATA KUCHNI

Nic bardziej nie zbliża ludzi niż wspólne jedzenie i rozmowy! Polska inicjatywa kulinarna podbija Europę!

Olga Figaszewska 6 stycznia 2018 11:00
EatAway, spotkania w kuchni,
Fot. materiały prasowe

W dzisiejszych czasach wszyscy korzystamy z nowoczesnej technologii, by tworzyć alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Jeśli kochasz gotować, a przy tym nawiązywać nowe znajomości, to właśnie z myślą o Tobie powstała świetna inicjatywa - Eataway! Na czym dokładnie polega?!

 

Polecamy też: Apetyt po zakupach? Te restauracje musi odwiedzić każda fanka mody!

 

Eataway - projekt, który łączy ludzi. O co w nim chodzi? 

 

Eataway zachęca ludzi do spotkania przy wspólnym stole, a do tego wykorzystujemy internet. Portal łączy osoby, które uwielbiają gotować z tymi (i dla tych), którzy uwielbiają pyszne jedzenie. Miejscem kolacji jest dom gospodarza, który decyduje się zorganizować kolację składającą się z kilku dań. Kucharze Eataway proponują posiłek i spotkanie, podczas którego zaproszeni uczestnicy, kosztują nie tylko domowej kuchni, nowych smaków, ale też poznają osoby, które ich goszczą stając się nowymi znajomymi, przyjaciółmi. Bo przecież nic tak nie zbliża ludzi bardziej niż wspólne jedzenie i rozmowy!

 

EatAway, spotkania w kuchni,
Fot. materiały prasowe

Zobacz też: Idealny domowy makaron, trufle kawowo-kuminowe, a może aromatyczna gorąca czekolada? Zobacz, jak zrobić jedzeniem, które pobudzi zmysły i wpłynie na nastrój!

 

Projekt narodził się ponad dwa lata temu w Krakowie, a jego inicjatorką jest Marta BradshawGłównym przesłaniem, które chciałam przekazać uczestnikom było proste hasło: “budujmy dłuższe stoły, zamiast wyższych murów”, mówi założycielka Eataway. Do tej pory domowi kucharze ugościli parę tysięcy osób! Każdy jest mile widziany, każdy może gotować i gościć u siebie. Przy wspólnym stole zasiadały osoby z pięciu kontynentów, ale i najbliżsi sąsiedzi, ludzie młodzi, jak i starsi. Ale to dopiero początek. Społeczność Eataway wciąż się powiększa i wychodzi poza granice kraju. Kolacje odbywały się już w Mediolanie, Florencji, czy Kijowie. A strona eataway.com została już przetłumaczona na 18 języków! 

 

Dodatkowo wspólne jedzenie ma wymiar społeczno-ekonomiczny. W dłuższej perspektywie ograniczycza się marnowanie żywności, a także rozwiązuje problem izolacji osób starszych, osamotnionych w społeczeństwie.

 

Jak to wygląda w praktyce? Przekonaj się już teraz! Więcej informacji: https://www.eataway.com/

 

Polecamy też: Odzyskaj energię po szalonej imprezie! Podpowiadamy, co najlepiej zjeść i wypić!

TAGI #kuchnia

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.