Żony polityków podczas G7
Fot. THIBAUD MORITZ-POOL/SIPA/SIPA/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Nietypowe zachowanie Melanii Trump na szczycie G7.  Nie integrowała się z żonami innych polityków

Tego nie dało się nie zauważyć...

Gabriela Czernecka 26 sierpnia 2019 14:45
Żony polityków podczas G7
Fot. THIBAUD MORITZ-POOL/SIPA/SIPA/East News

Melania Trump pojawiła się na szczycie G7 we Francji, towarzysząc mężowi, Donaldowi Trumpowi. Wolny czas miała okazję spędzić u boku innych żon polityków, m.in. Brigitte Macron i Małgorzaty Tusk. Na zdjęciach łatwo dało się zauważyć, że panie świetnie bawią w swoim towarzystwie, ale wideo, jakie na swoim Instagramie umieścił Donald Tusk pokazuje, że nie do końca tak jest. Internauci szybko zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie Melanii Trump. O co chodzi? Zobaczcie sami.

Melania Trump na szczycie G7

W sobotę 24 sierpnia we francuskim miasteczku Biarritz rozpoczął się szczyt G7. Wśród zaplanowanych tematów rozmów znalazły się m.in. sprawa tragicznych pożarów w Amazonii, napięcia w Zatoce Perskiej czy wojna handlowa USA. Przypomnijmy, że Grupa G7 to najbardziej uprzemysłowione państwa świata: USA, Japonia, Wielka Brytania, Francja, Kanada, Niemcy oraz Włochy. Na szczycie, liderom państw, biorących udział w wydarzeniu towarzyszyły ich żony: Melania Trump (żona prezydenta USA, Donalda Trumpa), Brigitte Macron (żona prezydenta Francji, Emmanuela Macrona), Akie Abe (żona premiera Japonii, Shinzo Abego), Cecilia Morel (żona prezydenta Chile, Sebastiana Pinery) oraz Jenny Morrison (żona premiera Australii, Scota Morrisona). Wśród partnerek światowych przywódców zabrakło jedynie Carrie Symonds, która spotyka się z premierem Wielkiej Brytanii.

Oczywiście partnerkom najważniejszych polityków świata towarzyszyli fotoreporterzy, którzy uwiecznili każdy moment wspólnych wyjść. Dzięki temu wiemy, że panie udały się do piekarni, wytwórni wina czy do kościoła. Wydawało się, że panie raczej trzymają się razem. Wspólnie wymieniają uwagi na temat danych miejsc, uśmiechają się i dobrze spędzają razem czas.

pierwsze damy na szczycie G7 2019
Fot. Reuters Pool/Associated Press/East News

Znawcy protokołu zaznaczają, że żadna z nich nie popełniła wpadki, jeśli chodzi o kreacje. Każda z nich ubrana była elegancko, ale bardzo wygodnie. Wszyscy zwracają uwagę na jedno ze zdjęć, na którym uwagę przykuwa postawa Melanii Trump. 

pierwsze damy na szczycie G7 2019
Fot. Reuters Pool/Associated Press/East News

Chodzi o fotografię na której szczególnie rzuca się w oczy wzrost Melanii Trump. Pierwsza dama USA wraz z pozostałymi pierwszymi damami i żonami polityków ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia. Melania, jako jedyna miała płaskie buty, a okazało się, że jest... najwyższa z partnerek polityków. Nie jest tajemnicą, ile wzrostu ma Melania Trump - 180 cm.  Niefortunnie na zdjęciu panie zostały uchwycone według wzrostu, przez co pierwsza dama USA nie wygląda korzystnie... to jednak nie wszystko. 

Żony polityków na G7: Melania Trump, Małgorzata Tusk, Brigitte Macron
Fot. Reuters Pool/Associated Press/East News

Donald Tusk podzielił się ze swoimi fanami nagraniem, na którym widać jak żony polityków wymieniają ze sobą spostrzeżenia: „Melania, Brigitte, Małgosia and Akie - The light side of the Force. Jasna strona Mocy”, podpisał krótkie wideo Przewodniczący Rady Europejskiej. Nie da się nie zauważyć, że Melania stoi na nim kompletnie z boku. To nie uszło uwadze internautów: „Melania jakby się nie integrowała”, pisze jeden z nich.  „Melania to tak trochę odstawała....”, dodaje drugi.

Padają także komentarze, że Melania „jak zawsze ma dużo do powiedzenia” - to uszczypliwa uwaga odnosząca się do postawy pierwszej damy USA, którą co niektóre media tytułują Milczącą Melanią. Do tej pory zasłynęła z nienagannych kreacji, ale nie wiele wiadomo na temat tego, co myśli, i co chciałaby zrobić, jako Pierwsza Dama. To, że czyta dzieciom w przedszkolach książki, to mało. Eksperci polityczni i zwyczajni ludzie są zawiedzeni, bowiem oczekiwaliby od niej ważnych słów i wyrazistych działań na rzecz praw kobiet, równouprawnienia czy polityki społecznej. 

Melania w żaden sposób nie odniosła się także do plotek o licznych romansach męża czy kryzysie w jej związku. Na tym nagraniu widać jednak, że stoi nieco z boku... Czy to po prostu chwila, w której Melania się zamyśliła, a może faktycznie, nie najlepiej odnalazła się w gronie innych żon polityków?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

pierwsze damy na szczycie G7 2019, Brigitte Macron, Melania Trump
Fot. REGIS DUVIGNAU/AFP/East News

pierwsze damy na szczycie G7 2019, Malgorzata Tusk, Cecilia Morel, Melania Trump
Fot. ONS
 

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.