Zobaczcie stylizacje pierwszych dam

Sabina Zięba 26 sierpnia 2019 13:00

We francuskim Biarritz odbywa się właśnie szczyt grupy G7, zrzeszającej najbardziej uprzemysłowione państwa świata (USA, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Kanada). Wydarzenie, na którym liderzy rozmawiają o wyzwaniach w dziedzinie gospodarki, polityki zagranicznej i ochrony środowiska, trwało dwa dni i zakończy się 26 sierpnia. Politykom w podróży towarzyszą oczywiście ich życiowe partnerki. Nie uczestniczą one jednak w debatach, a podziwiają okolicę. 

W tym gronie znalazły się małżonki: prezydentów USA i Francji - Melania Trump i Brigitte Macron, szefa Rady Europejskiej - Małgorzata Tusk, premiera Japonii - Akie Abe, prezydenta Chile - Cecilia Morel, premiera Australii - Jenny Morrison oraz prezesa Banku Światowego - Adele Malpass. Do ich atrakcji należało m. in. zwiedzanie gminy Espelette, degustacja baskijskiego wina czy uczestniczenie w pokazie tradycyjnych baskijskich tańców.

Na tę okazję pierwsze damy wybrały zarówno wygodne, jak i eleganckie kreacje. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyła się stylizacja uważanej już za ikonę mody Melanii Trump, a także Brigitte Macron, która poprzednio nieraz zaskakiwała wybieranymi zestawami. Tym razem postawiły one jednak na klasyczne, zachowawcze stylizacje i Melanię mogliśmy zobaczyć w białej sukience od Calvina Kleina, do której dobrała baleriny od Christiana Louboutina, a Brigitte w czerwonym projekcie Louis Vuitton oraz butach na obcasie tej samej marki.

Inne małżonki polityków nie odstawały jednak od reprezentantek USA i Francji. Szczególną uwagę należy zwrócić na Małgorzatę Tusk, która nie bała się mocniejszej barwy i pięknie prezentowała się w sukience o długości do kolan w żółtym kolorze. Zobaczcie je w naszej galerii!  

1/6
pierwsze damy na szczycie G7 2019
Copyright @Reuters Pool/Associated Press/East News
1/6

2/6
pierwsze damy na szczycie G7 2019, Malgorzata Tusk, Cecilia Morel, Melania Trump
Copyright @ONS
2/6

3/6
pierwsze damy na szczycie G7 2019, Melania Trump, Brigitte Macron, Cecilia Morel
Copyright @Getty Images
3/6

4/6
pierwsze damy na szczycie G7 2019, Emmanuel Macron, Brigitte Macron, Donald Tusk, Malgorzata Tusk
Copyright @ONS
4/6

5/6
pierwsze damy na szczycie G7 2019, Brigitte Macron, Melania Trump
Copyright @REGIS DUVIGNAU/AFP/East News
5/6

6/6
pierwsze damy na szczycie G7 2019
Copyright @Reuters Pool/Associated Press/East News
6/6

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.