Co napisała w swoim oświadczeniu?

Agata Zych 13 stycznia 2021 17:31

Tej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych na pewno długo nie zapomnimy. Melania Trump to osobowość, która słynęła z kontrowersyjnych zachowań, niesamowitych stylizacji, ale również dystansu do roli którą pełniła. Internet niejednokrotnie przez całą kadencję prezydentury Donalda Trumpa żył zaskakującymi zachowaniami i wystąpieniami Pierwszej Damy. A początki miała naprawdę trudne, ponieważ Michelle Obama postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Melania Trump poszła własną drogą, wymownie podkreślała kiedy nie akceptuje zachowań męża, zachwycała wizerunkiem i powoli zdobywała serca fanów na całym świecie. Wielu stylistów zarzucało jej, że chce naśladować styl Jacqueline Kennedy Onassis. Na początku znani projektanci nie chcieli z nią współpracować, za to uwielbiali Michelle Obamę, która była dla nich kwintesencją stylu. Melania ze spokojem przyjmowała porażki i prowadziła własną strategię. Czasami stawiała na klasykę, innym razem celowo szokowała stylizacjami, będąc tym samym obiektem komentarzy znawców mody na całym świecie. Mimo tego większość Amerykanek zadeklarowało, że chciałaby wyglądać właśnie tak jak ona, a mężczyźni wskazują że jest jedną z najseksowniejszych kobiet na świecie. Postawiła na najlepsze konie, nosiła kreacje najmocniejszych i najbardziej uznanych światowych projektantów, w jej outfitach dominowała: Stella McCartney, Dolce&Gabbana czy Alexander McQueen.

Jak Melania Trump pożegnała się z Białym Domem 2021

Żona Donalda Trump swoje słowa skierowane do Amerykanów rozpoczęła od refleksji nad ostatnim rokiem przeżytym w cieniu pandemii koronawirusa.

Podobnie jak wy wszyscy, zastanawiałam się nad minionym rokiem i tym, jak COVID-19 przetoczył się przez nasz piękny kraj. Wszystkie narody doświadczyły utraty bliskich, spadku gospodarczego i negatywnych skutków izolacji [...] Inspirującym było, Jako Wasza Pierwsza Dama obserwowałam na własne oczy, jak przedstawiciele naszego wielkiego narodu robili wszystko, by sobie nawzajem pomóc, zwłaszcza gdy jesteśmy najbardziej bezbronni" - oświadczyła Melania Trump.

1/17
Melania Trump w białej sukni wysiada z samolotu
Copyright @East News
1/17

Melania Trump urodziła się jako Melanija Knavs w 1970 roku w Sevnicy. Znana jako słowiańsko-amerykańska modelka Melania Knauss.

2/17
Melania Trum stylizacja zielona sukienka
Copyright @East News
2/17

Jej rodzicami byli sprzedawca samochodów Viktor Knavs i pracownica fabryki tekstylnej Amalija Ulčnik.

3/17
Melania Trump płaszcz w kwiaty wysokie kozaki
Copyright @East News
3/17

Mając 16 lat została modelką, pozowała dla słoweńskiego fotografa mody Stane Jerko. Dwa lata później podpisała kontrakt z agencją modelek z Mediolanu.

4/17
Melania Trump w sukience w kwiaty i biała torebka
Copyright @East News
4/17

Trafiła na okładki najważniejszych pism modowych takich jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, „Ocean Drive”, „Avenue”, „In Style” i „New York Magazine”

5/17
Melania Trump w sukience zielonej neonowej
Copyright @East News
5/17

We wrześniu 1998 podczas imprezy Fashion Week, odbywającej się w klubie Kit Kat Club położonym przy Times Square w Nowym Jorku, poznała Donalda Trumpa. 22 stycznia 2005 wzięła z nim ślub!

6/17
Melania Trump w białym kapeluszu
Copyright @Getty Images
6/17

Jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych wyróżniała się niesamowitym stylem i elegancją!

7/17
Melania Trump w srebrzystej sukni wieczorowej
Copyright @Getty Images
7/17

W 1999 w wywiadzie dla gazety „The New York Times” powiedziała, że gdyby kiedykolwiek została pierwszą damą, to przybrałaby bardzo tradycyjny wizerunek, jak Betty Ford, czy Jackie Kennedy.

8/17
Melania Trump w różowej stylizacji
Copyright @Getty Images
8/17

Łączyła klasykę z nowoczesnością. Zaskakiwała kolorystyką, nie bała się odważnych fasonów.

9/17
Melania Trump w żółtym płaszczu
Copyright @Getty Images
9/17

Kiedy pojawiła się w żółtej pelerynie od Valentino, komentował to cały świat!

10/17
Melania Trump żółty płaszcz
Copyright @Getty Images
10/17

Kochamy tę stylizację! Piękny żółty płaszcz od Ralpha Laurena za około 20 tysięcy złotych, zestawiła z golfem tej samej marki.

11/17
Melania Trump w czerwonym kostiumie, spódnica czerwona
Copyright @Getty Images
11/17

W czerwonych kreacjach Melania Trump wyglądała elegancko i bardzo stylowo! To zdecydowanie jej kolor!

12/17
Melania Trump w eleganckiej sukni, pozuje na ściance
Copyright @Getty Images
12/17

Bywały również eleganckie, wieczorowe stylizacje.

13/17
Pierwsza Dama USA stylizacje
Copyright @Getty Images
13/17

Podczas jednej z wizyt w Paryżu, wystąpiła w przepięknym kostiumie Christiana Diora. 

14/17
Melania Trump podczas przemówienia uśmiecha się
Copyright @Getty Images
14/17

Rzadko się uśmiechała, ale bywały takie wystąpienia!

15/17
Szpilki w kratkę nosi je Melania Trump
Copyright @East News
15/17

Zawsze nosiła zjawiskowe szpilki. To jedna z naszych ulubionych par!

16/17
Niebieski kostium stylizacja Melania Trump 2021
Copyright @Getty Images
16/17

Na inauguracji w Waszyngtonie miała na sobie błękitny zestaw, który przygotowała dla niej amerykańska marka Ralph Lauren.

17/17
Elegancki kostium biały Melania Trump
Copyright @Getty Images
17/17

Ta kreacja od Dolce & Gabbana przeszła do historii.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.