Oto urodowe lekcje, które warto zapamiętać!

Marta Cieplak 9 października 2021 13:30

Rola Pierwszej Damy nie jest łatwa. Żony prezydentów zawsze są na świeczniku: każda ich stylizacja, fryzura czy makijaż są szeroko komentowane. Szczególnie teraz, w dobie internetu, wszystkie ewentualne wpadki, natychmiast stają się sensacją dnia! Ale Pierwsze Damy są także przykładem zarówno dla milionów Amerykanek jak i dla kobiet na całym świecie. Czego można się od nich nauczyć? Oto najciekawsze urodowe lekcje, które warto zapamiętać. Od XIX wieku do dzisiaj!  

1/7
styl-melanii-trump
Copyright @Getty Images
1/7

Melania Trump nauczyła kobiety, jak ważny jest makijaż, który staje ich znakiem rozpoznawczym. W jej wypadku było to smoky eyes lub inny ciemny wariant make-upu oczu, który zawsze kontrastowała z jasnymi ustami. I oczywiście spora dawka bronzera! Ty znajdź swój styl i też bądź mu wierna.

2/7
makijaze-pierwszych-dam-ameryki
Copyright @Getty Images
2/7

Michelle Obama udowodniła, że odkryte ramiona można pokazywać także podczas oficjalnych uroczystości! Żadna z pierwszych dam się na to wcześniej nie odważyła. Ale jak twierdził jej trener, zawsze podczas ćwiczeń poświęcała co najmniej 9 minut właśnie na ramiona, więc odsłaniała je z dumą...

3/7
makijaz-pierwszej-damy
Copyright @Getty Images
3/7

Hillary Clinton pokazała, że nawet najbardziej nietypowe i krytykowane uczesanie (w jej wypadku przedziwnie ułożone włosy dzięki opasce) może stać się naszym znakiem rozpoznawczym!

4/7
najciekawsze-fryzury-pierwszych-dam-ameryki
Copyright @Getty Images
4/7

Ale nie była pierwsza! Przed nią na taki krok zdecydowała się Mamie Eisenhower! Jej szokująca, krótka grzywka wzbudzała takie zdziwienie, że do Białego Domu spływały tysiące listów związanych z jej wizerunkiem. Ale mimo to pozostała jej wierna.

5/7
jak-sie-malowaly-pierwsze-damy
Copyright @Getty Images
5/7

Z kolei Jacqueline Kennedy nauczyła kobiety w Ameryce jak ważna jest właściwa pielęgnacja skóry. Sama była wierną pacjentką znanego węgierskiego dermatloga, Erno Laszlo. Używała m.in. jego słynnego mydła Mud Deep Soap, dzięki któremu miała piękną, pełną blasku skórę. A kobiety chciały wyglądać tak, jak ona.

6/7
fryzury-pierwszych-dam-ameryki
Copyright @Getty Images
6/7

Nancy Regan słynęła z tego, że była wierna jednemu fryzjerowi i nigdy go nie zmieniała! Był to słynny Julius Bengston, który pojechał z nią nawet na ślub księcia Karola, a w Stanach Zjednoczonych odwiedzał ją co miesiąc by farbować jej włosy! Musimy przyznać, że dobry fryzjer to skarb i warto się go trzymać:-)

7/7
fryzura-pierwszej-damy-ameryki
Copyright @Getty Images
7/7

Francis Folsom Cleveland została pierwszą damą w 1886 roku. Okazało się, że nie musiała nikogo naśladować ani dostosowywać się do trendów, a sama je tworzyła. Jej fryzura szybko stała się hitem ówczesnej mody i była kopiowana przez tysiące kobiet, także w reklamach! Jej lekcja? Bądź sobą!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.