Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Marcelina Zawadzka: „Cały czas muszę udowadniać, że uroda to nie wszystko”

Z ust byłej miss padły mocne słowa...

Gabriela Czernecka 18 stycznia 2020 11:45
Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Miss Polonia 2011, Marcelina Zawadzka mówi wprost, że uroda to nie wszystko. Po zwycięstwie wielokrotnie musiała udowadniać, że dysponuje także wiedzą i inteligencją, a nie tylko pięknym wyglądem. Dziś wie, że ludzie często oceniają ją przez pryzmat tego, jak wygląda, a nie tego, co ma do powiedzenia. Jak reaguje na takie komentarze? Zdradza w najnowszym wywiadzie. 

Marcelina Zawadzka o urodzie 

„Musiałam i właściwie cały czas muszę udowadniać, że uroda to nie wszystko. Po prostu tak już jest i nie można się nad sobą rozczulać. Czasami są w życiu takie chwile, które każdy z nas interpretuje inaczej. Czasami również ludzie oceniają innych po okładce. Nie mam pojęcia, czemu dzieje się tak, że poznajemy kogoś i od samego początku chcemy go oceniać”, mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Marcelina Zawadzka. Dziś Miss Polonia i prowadząca Pytanie na Śniadanie wie, że ludzie często oceniają ją przez pryzmat wyglądu, ale nie ma im tego za złe.

Wie, że to wynik działania podświadomości i trudno nad tym zapanować. Sama podkreśla jednak, że  zanim wyrobi sobie o kimś opinię, najpierw stara się tę osobę poznać: „Staram się walczyć z nadmiernym ocenianiem innych. Nie chcę poznawać kogoś i myśleć: skoro tak wygląda, to musi taki być. Zależy mi, aby nie kreować opinii już na wstępie znajomości”, opowiada.

Marcelina Zawadzka rozumie, że ocenianie innych nie wynika ze złej woli, ale warto przełamywać własne ograniczenia, bo jak mówi: „Ciągłe ocenianie innych chyba w jakimś stopniu zapisane jest w naszym genotypie. Czytałam kiedyś, że jeśli widzimy kogoś, kto wydaje się nam przyjemny, mamy ochotę się do niego zbliżyć. Gdy natomiast dostrzegamy kogoś strasznego, odruchowo pragniemy uciec. Musimy z tym walczyć, bo jesteśmy przecież osobami rozumnymi, więc powinniśmy najpierw kogoś poznać, żeby ocenić, czy jest przyjemny”. 

Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.