Małgorzata Kożuchowska, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Mama Małgorzaty Kożuchowskiej ocaliła jej życie. Ujawniła historię mrożącą krew w żyłach

Od tragedii dzielił je tylko moment!

Aleksandra Andrzejak 28 kwietnia 2021 15:57
Małgorzata Kożuchowska, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Małgorzata Kożuchowska z okazji swoich 50. urodzin zaczęła serię podcastów. Pierwszy z nich nagrała z mamą. Pani Jadwiga opowiedziała o tym, jak w ich domu o mały włos nie doszło do tragedii...

Małgorzata Kożuchowska: podcast z mamą

Małgorzata Kożuchowska z okazji swoich 50. urodzin zapowiedziała niespodziankę dla swoich fanów. Miało ją zwiastować zdjęcie opublikowane na profilu aktorki na Instagramie, gdzie pozuje z mamą. Fotografię opatrzyła podpisem: „A już jutro…Niespodzianka! Coś nowego nad czym ostatnio pracowałam. P.S. A ta piękna Pani na zdjęciu to moja Mama”.

Zobacz także: Tak Małgorzata Kożuchowska zmieniła się przez lata! Zobacz jej metamorfozę

jadwiga kozuchowska ocalila zycie corce
Fot. Adam Wysocki/East News

Małgorzata Kożuchowska z mamą Jadwigą, 2012

Niespodzianką okazała się seria podcastów. Pierwszy z nich Małgorzata nagrała z ukochaną mamą. Nie da się ukryć, że łączy je wyjątkowa relacja. Jednak Pani Jadwiga wyznała także, że w ich domu prawie doszło do tragedii.

Małgorzata Kożuchowska: mama uratowała jej życie

Mama Małgorzaty Kożuchowskiej w podcaście nagranym razem z córką zdradziła mrożącą krew w żyłach historię. Aktorka w wieku 4 lat otarła się o śmierć. 
„Gosia mi opowiadała, że któregoś dnia uratowała jej pani życie – zagaiła Katarzyna Montgomery.
Na Wojska Polskiego – przypomniała Małgorzata.
A tak, rzeczywiście… Ile ty miałaś wtedy… – zastanawiała się pani Jadwiga.
No parę, bo jak miałam sześć, to się przeprowadzaliśmy … – mówiła aktorka.
Ty byłaś mniejsza, a może z cztery latka… To było mieszkanie, w którym była ciemna kuchnia tak zwana, czyli miała tylko okno na pokój. Ten pokój miał loggię. Drzwi do tej loggii były w bocznej ścianie, czyli nie były tam, gdzie okno główne pokoju. I ja byłam w kuchni zajęta jakimś przygotowywaniem posiłku. No i Małgosia się bawiła, potrafiła się sama bawić. Ja ciągle tam zerkałam, kontrolowałam, ale był moment taki, że zniknęła mi z oczu – zaczęła opowieść pani Jadwiga”.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska ujawniła bolesną prawdę. W takich warunkach żyła po porodzie

mama malgorzata kozuchowskiej ocalila jej zycie
Fot. Instagram

Małgorzata Kożuchowska z mamą Jadwigą, 2021

Pani Jadwiga kontynuowała: „Drzwi zobaczyłam do tej loggii otwarte i tylko w tym takim kątowym tam ujęciu krzesło i Małgosię wychyloną prawie w pół za tę balustradę tego balkonu, więc jak ja z tej kuchni wyskoczyłam, w jakim tempie, z jaką prędkością nie jestem dzisiaj w stanie określić, tylko dobiegłam. Na szczęście nie krzyknęłam, tylko po cichu, że złapałam ją za oczywiście pupę, co tam się dało i sprowadziła do pionu i na podłogę. I pytam, co tam się działo, że tak się wychyliłaś. Odpowiedziałaś: Piłeczka. Długo nie mogłam ochłonąć” - wspomina mama aktorki.

Okazało się, że mała Małgosia chciała rzucić piłeczkę i patrzeć jak spada. Panie mieszkały wtedy na czwartym piętrze. Chociaż aktorka nie pamięta zdarzenia, jej mama długo nie mogła ochłonąć. Była przerażona do jakiej tragedii mogło dojść. Od tamtego momentu drzwi do loggii były zamykane, a podobna sytuacja nie miała miejsca. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.