Małgorzata Kożuchowska, Viva! 2011
Fot. Marlena Bielińska
O TYM JEST GŁOŚNO

Małgorzata Kożuchowska ujawniła bolesną prawdę. W takich warunkach żyła po porodzie

Godzenie macierzyństwa i pracy dało jej mocno w kość...

Aleksandra Andrzejak 28 kwietnia 2021 07:57
Małgorzata Kożuchowska, Viva! 2011
Fot. Marlena Bielińska

Małgorzata Kożuchowska z okazji swoich 50. urodzin na swoim profilu na Instagramie zapowiedziała niespodziankę. Okazało się, że aktorka wraz z mamą nagrała podcast.

Małgorzata Kożuchowska: podcast z mamą

Małgorzata Kożuchowska kończy dziś 50 lat. Z tej okazji zapowiedziała, że przygotowuje niespodziankę dla swoich fanów. Na profilu na Instagramie dodała zdjęcie ze swoją mamą Jadwigą. Fotografię opatrzyła podpisem: „A już jutro…Niespodzianka! Coś nowego nad czym ostatnio pracowałam. P.S. A ta piękna Pani na zdjęciu to moja Mama”.

Niespodzianką dla fanów okazał się podcast, który Małgorzata nagrała razem z mamą.  Aktorka jest z nią bardzo związana. Łączy je wspaniała relacja.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska obchodzi dziś urodziny! To polska ikona stylu!

Małgorzata Kożuchowska, Viva! 25/2019
Fot. Zdjęcia Magdalena Łuniewska

Tak Małgorzata Kożuchowska pozowała dla Vivy w 2019 roku

Małgorzata Kożuchowska z mamą
Fot. Instagram

Małgorzata Kożuchowską z mamą Jadwigą

Mama Małgorzaty Kożuchowskiej o porodzie

W podcaście mama Małgorzaty Kożuchowskiej zdradziła, że jej córka przyszła na świat w jednym z wrocławskich szpitali: „No pewnie, że pamiętam. To było we Wrocławiu w klinice, nie będę szczegółów tu opowiadała” - powiedziała pani Jadwiga. Aktorka nie pozostawiła tego wyznania bez odpowiedzi: „Pamiętam, że w jakiejś opowieści mówiłaś, że w trakcie tej sytuacji okołoporodowej przyszła grupa studentów na tę salę i to byli moi pierwsi, jak się okazuje, widzowie”.

Pani Jadwiga dodała, że to prawda, jednak studenci pojawili się już po akcji porodowej: „Ja tylko zamknęłam oczy, jak się ta grupa pojawiła. To już było po akcji, która musiała przebiegać bardzo gwałtownie, bo to była pora kolacji. Zostałam w sali porodowej sama z położną, która siedziała na krześle i wykorzystywała wolną okazję, póki się nie rozpocznie akcja. No i jak się ocknęła to zorientowała się, że się rozpoczęła. Lekarze się pojawili i Małgosia się urodziła. Musiała dostać dużego klapsa, bo już była sytuacja taka podbramkowa”.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska obchodzi 50. urodziny! Poznaj historię miłości aktorki i jej męża

Małgorzata Kożuchowska o macierzyństwie. Tak godziła je z pracą

Mama Małgorzaty wyznała, że nie mogła sobie pozwolić na długi urlop macierzyński. Jej córka od razu wspomniała, że musiała wrócić na plan zdjęciowy już trzy miesiące po porodzie. Pogodzenie macierzyństwa z pracą nie było łatwe: „Pracowałam, gdy Jasiu miał trzy miesiące i mówię do Bartka: „Bartek, Boże to dziecko chyba wie, że gdyby ono nie spało nocami, to matka nie dałaby rady”. Nie dałabym rady wytrzymać tych 10 czy 14 godzin na planie jednak bez snu.

Były takie momenty w moim życiu, gdy pracowałam tak bardzo intensywnie, że spałam miesiącami po 4-5 godzin i wiem, że człowiek jest niesamowitym organizmem, który jest w stanie dostosować się do skrajnych sytuacji […] Ale to jest bardzo trudne i gdyby jeszcze to dziecko mi zabrało te godziny snu na odpoczynek i regenerację się to nie dałabym rady. On był taki, że po prostu spał”. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.