Dawid Woliński w Dzień Dobry TVN, 2023
Fot. Michal Zebrowski/Dzien Dobry TVN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Rodzice Dawida Wolińskiego od lat działają w tej samej branży. Mogliście próbować ich wyrobów!

Jaką mają relację z synem?

Rafał Kowalski 20 kwietnia 2024 19:55
Dawid Woliński w Dzień Dobry TVN, 2023
Fot. Michal Zebrowski/Dzien Dobry TVN/East News

Dziecięce marzenie o własnej fabryce czekolady spełnia się w prawdziwym życiu tylko pojedynczym dorosłym. Okazuje się, że bliscy Dawida Wolińskiego zbudowali właśnie takie miejsce, które działa do dziś! Najwięcej pracy mają przy słodyczach tata projektanta – Ryszard i jego siostra – Karolina…

Rodzice Dawida Wolińskiego. Kim są?

Mama projektanta Ewa Wolińska rzadko pokazuje się przed kamerami. W agencjach fotograficznych znaleźliśmy tylko kilka zdjęć z 2007 roku, kiedy cała rodzina bawiła się na Canon Fashion Show. 

Rodzice Dawida Wolińskiego, Ewa Wolińska (w środku), Ryszard Woliński, 2007

Rodzice Dawida Wolińskiego, Ewa Wolińska, Ryszard Woliński, 2007
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Znacznie więcej wiadomo jednak o biznesie rodzinnym Wolińskich i tacie jurora Top Model – pana Ryszarda. W prowadzeniu fabryki słodyczy od lat pomaga drugie dziecko pary – córka Karolina, która dzieli swój czas między słodki biznes i pasję sportową. „Postanowiłam kontynuować tradycję rodzinną i pracuję w branży cukierniczej. Jakiś czas temu tata założył firmę, która dosyć mocno się rozwinęła, posiadamy teraz trzy fabryki. Dwie znajdują się we Włocławku, a jedna w Gdańsku. Tata, będąc we Włocławku, zarządza fabryką produkującą drażetki i karmelki, a ja zarządzam wraz ze znajomym fabryką w Gdańsku”, opowiadała 10 lat temu w TVN Karolina - wice prezeska zarządu.

O jakiej firmie dokładnie mowa? O Zakładach Przemysłu Cukierniczego Bałtyk – czyli największym pomorskim producencie czekolady. W sklepie firmowym znajdziemy też drażetki, karmelki i lizaki.

Czytaj teżAleż zaskoczenie, tego nikt się nie spodziewał. Maja Hyży w końcu pokazała swoich synów

Dawid Woliński z siostrą Karoliną

Karolina Wolińska
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Dawid Woliński o relacji z mamą, tatą i siostrą

A jakie relacje łączą projektanta z bliskimi? „Pewnie zawsze byłem synusiem mamusi, a siostra raczej córeczką tatusia. I do tej pory tak jest. Karolina zawsze coś robi z tatą, siedzą w ogrodzie i bawią się dronem, podczas kiedy my z mamą idziemy na zakupy”, mówił w rozmowie z serwisem Kobieta.pl w 2019 roku.

Najważniejsze, że mama i tata zawsze wspierali go w jego pasji… „Pomysł na bycie projektantem wydawał mi się niestandardowy. Pamiętam, że zacząłem wtedy oglądać relacje z pokazów mody, które pokazywane były pod koniec "Teleexpressu". Za każdym razem towarzyszyła im piosenka Fancy'ego "Flames of Love". Potem wybrałem prywatne liceum plastyczne, które było sporą ekstrawagancją, bo nauka w nim kosztowała miesięcznie około tysiąc złotych. Dla moich rodziców to było bardzo dużo, ale chcieli, żebym tam chodził. Wydawało mi się, że w zwykłej szkole się nie odnajdę. Czułem się już artystą. Moi rówieśnicy mieli kartkówki, a my jeździliśmy na plener nad Wisłę. Byliśmy miejscową bohemą”, opowiadał Plejadzie.

Pani Ewa i pan Ryszard do dziś otaczają syna ogromnym wsparciem. Życzymy im samych pozytywnych emocji! 

Czytaj też: Wszyscy zatajali przed nią prawdę. Pierwsze małżeństwo Katarzyny Skrzyneckiej zakończyło się w atmosferze skandalu

Dawid Woliński o córce
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.