EN_01373469_0021, Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Maciej Stuhr z żoną przyjęli pod swój dach ofiarę kryzysu na granicy. "To seria kolejnych cudów"

"Nie dawano jej szans na przeżycie"

Dorota Falkowska 24 grudnia 2021 10:28
EN_01373469_0021, Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Od kilku miesięcy na granicy polsko-białoruskiej trwa kryzys, o którym na bieżąco informują media. Ludziom, którzy od tygodni nie mają schronienia, pomagają głównie wolontariusze. Wśród wspierających znalazły się także gwiazdy. Do grona osób publicznych, które włączyły się w akcję pomagania uchodźcom, należy Maciej Stuhr wraz z żoną Katarzyną Błażejewską-Stuhr. Po tym jak zostali prawnymi pełnomocnikami czterech mężczyzn z Syrii i pomogli im wystąpić o ochronę międzynarodową, parę spotkał za to publiczny lincz. Na grobowcu rodzinnym Stuhrów napisano "Morderca Polaków" i "M. Stuhr agent Putina". Mimo przelewanej na nich mowy nienawiści, Stuhrowie nie poddali się i nadal starają się szerzyć pomoc potrzebującym, co udowodnili tuż przed świętami Bożego Narodzenia, które znane są jako czas cudów. 

Czytaj też: Zbezczeszczono rodzinny grobowiec Stuhrów. Maciej Stuhr przerywa milczenie!

Maciej Stuhr z żoną przyjęli pod swój dach ofiarę kryzysu na granicy

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia aktor podzielił się na swoim profilu na Instagramie świątecznym cudem.

"Pośrodku tego zdjęcia siedzi Marwa. To, że dziś siedzi, a nawet chodzi, uśmiecha się, mówi, przytula się po raz pierwszy od wielu lat do swoich rodziców (którzy żyją w Niemczech), to seria kolejnych cudów". 

Czytaj też: Katarzyna Błażejewska-Stuhr o pomocy i sytuacji migrantów na granicy polsko-białoruskiej

Pod zdjęciem, na którym widzimy Marwę i jej rodziców, aktor opisał sytuację, w jakiej znalazła się rodzina imigrantów: "Życie Marwy znalazło się na krawędzi dwa miesiące temu w polskim lesie. Nie dawano jej wielkich szans na przeżycie. Przedwczoraj po wielu tygodniach wyszła ze szpitala w Hajnówce. Przyjechała z rodzicami do nas do domu do Warszawy czekać na odpowiednie dokumenty, które cudem udało się załatwić w Niemczech. Dziś szczęśliwi do granic możliwości ruszyli bezpiecznie na zachód" - opisał Maciej Stuhr. 

Ten piękny gest wzruszył niejednego obserwatora na profilu Macieja Stuhra. W komentarzach pod zdjęciem można przeczytać wiele wspierających i pokrzepiających słów:

"I z takich osób należy brać przykład. To są cudowne wzorce."

"To jest piękne przesłanie wigilijne."

"Jesteście cudownymi ludźmi, przywracacie wiarę w człowieka" 

 Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.