Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012
Fot. Ula Szczepaniak
Wspomnienie

Wnuczka wspomina Jerzego Stuhra w poruszającym wpisie. Łzy same cisną się do oczu

Matylda Stuhr podzieliła się pięknym zdjęciem...

Olga Figaszewska 10 lipca 2024 09:03
Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012
Fot. Ula Szczepaniak

Kochający mąż, ojciec i dziadek. Taki był Jerzy Stuhr. W poruszających słowach żegnają go przyjaciele, ale przede wszystkim bliscy. Wnuczka aktora Matylda Stuhr  pożegnała go w poruszających słowach, a jej wpis rozdziera serce.

Jerzego Stuhra żegnają bliscy i przyjaciele

Trudno pogodzić się z jego odejściem. Jerzy Stuhr na stałe zapisał się w sercach fanów i historii polskiego kina. Wielki artysta, wspaniały człowiek. W sieci pojawiają się kolejne, piękne wpisy osób, które miały okazję z nim rozmawiać, współpracować, przyjaźnić się. Dzięki tym wspomnieniom jeszcze lepiej możemy poznać Jerzego Stuhra.

"Odchodzą najwięksi. Mistrzowie. Legendy. Jerzego Stuhra spotkałam na początku swojej zawodowej drogi. Na planie Kilera Juliusza Machulskiego. Byłam zestresowana i onieśmielona. Graliśmy scenę wywiadu Ewy Szańskiej z komisarzem Rybą. Świt. Przeraźliwie zimno. Po którymś dublu tak szczękały mi zęby z zimna, że nie mogłam już nad tym zapanować. Ujęcie było na pana Jerzego. Zagrał bez mrugnięcia okiem, mimo że moje kwestie mogły brzmieć cokolwiek niewyraźnie. Nie zrobił mi wyrzutów, nie okazał wyższości, niezadowolenia. Rozumiał. Zaopiekował się. Po ludzku, z życzliwością. Pomyślałam sobie wtedy, że w przyszłości też chciałabym taka być. Pamiętam tę lekcję i jestem za nią wdzięczna do dziś. Odpoczywaj w pokoju", pisała Małgorzata Kożuchowska. A Andrzej Seweryn dodawał w rozmowie z Plejadą mówił: „On nie był zawistny. Był szlachetnym człowiekiem, wspaniałym artystą, reżyserem, pedagogiem, aktorem. [...] Odszedł wielki aktor. To bardzo smutny dzień dla polskiej kultury”.

Czytaj też: Maciej Stuhr pożegnał ojca. Opublikował zdjęcie, które chwyta za serce

Jerzy Stuhr, VIVA! styczeń 2012, 2/2012, czarno-białe
Fot. Ula Szczepaniak

Wpis wnuczki Jerzego Stuhra poruszył internautów

Był artystą, ale przede wszystkim - mężem, ojcem i dziadkiem. To dla jego bliskich trudny czas.  Jerzy Stuhr dla czwórki swoich wnuków był w stanie zrobić wszystko. Starał się spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Najmłodsi zawsze cenili to, jak wczuwa się w role czytając im bajki. Syn Macieja Stuhra skomplementował kiedyś dziadka następującymi słowami: „Dziadek czyta bajki zupełnie jak audiobook!”.

Czytaj także: Jerzy Stuhr nie żyje. Z ukochaną żoną tworzył wspaniały związek przez ponad 50 lat

Wyjątkowy wpis zamieściła w mediach społecznościowych wnuczka artysty, najstarsze dziecko Macieja Stuhra. Matylda Stuhr pokazała archiwalne fotografie z dziadkiem. Na zdjęciach z rodzinnego albumu widzimy legendarnego aktora z małą wnuczką, którzy koszą trawę. Pod postem pojawiły się słowa, które płynęły prosto z serca. 

„Wszyscy dzisiaj opłakują śmierć Wielkego Polskiego aktora. Ja nie opłakuję. Ja opłakuję śmierć mojego dziadka. Dziadka OO. Z którym kiedyś co wakacje kosiłam trawę na działce. Papa dziadku, może kiedyś jeszcze razem pokosimy trawę 🥺❤”, wyznała Matylda Stuhr.  

Maciej Stuhr, Matylda Stuhr
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Maciej Stuhr, Matylda Stuhr. 11.01.2024 rok, PREMIERA FILMU PT. FUKS 2

[Ostatnia publikacja na Viva Historie 11.07.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.