Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, VIVA! listopad 2014, 23/2014, czarno-biały
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Pożegnanie

Maciej Stuhr pożegnał ojca. Opublikował zdjęcie, które chwyta za serce

"Wdzięczność"

Olga Figaszewska 10 lipca 2024 06:48
Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, VIVA! listopad 2014, 23/2014, czarno-biały
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Odeszła legenda kina i teatru, wspaniały pedagog, lojalny przyjaciel, ukochany mąż, ojciec i dziadek. Dla Jerzego Stuhra rodzina była najważniejsza. Dla bliskich śmierć aktora jest ogromnym ciosem. W poruszających słowach tatę pożegnały dzieci Marianna Stuhr i Maciej Stuhr.

Nie żyje Jerzy Stuhr. Na zawsze pozostanie w sercach bliskich oraz fanów

Smutna wiadomość o śmierci Jerzego Stuhra obiegła media we wtorek. Informację o stracie wybitnego artysty potwierdził w rozmowie z Onetem jego syn, Maciej.

Wciąż trudno w to uwierzyć. W mediach społecznościowych wspaniałego aktora wspominają przyjaciele, artyści, którzy mieli okazję z nim współpracować i dla których był mentorem, inspiracją. Wychował kilka pokoleń artystów. „Kochany przez widzów, ludzi, rodzinę, partnerów scenicznych, przyjaciół w Polsce i na całym świecie, studentów, młodzież aktorską. Wspaniały Polak i Obywatel, odważny, zawsze występujący w obronie wolności i zwykłego człowieka. Nieobojętny na krzywdę, ostrożny w sądach, lojalny, wierny swoim ideałom, prawdziwy, zawsze prawdziwy”, pisała Krystyna Janda. Z kolei Cezary Pazura dodawał: „Żegnaj kochany Mistrzu, Profesorze, niezapomniany komisarzu Rybo! Będzie mi Ciebie bardzo brakowało”.

Czytaj też: Jerzy Stuhr miał za sobą wiele problemów zdrowotnych: „Jak ci ktoś podarował drugie życie, to je sobie cenisz”

Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Maciej Stuhr pożegnał tatę

Jerzy Stuhr na zawsze pozostanie w sercach swoich fanów poprzez niesamowite role w Seksmisji, Kilerze, Kingsajzie. Odeszła legenda i skończyła się pewna epoka polskiego kina.

Tatę pożegnała malarka, Marianna Stuhr. Córka aktorka zamieściła w sieci wymowny, czarny kadr. W komentarzach pojawiło się wiele słów wsparcia. „Zostawił dużo dobrego po sobie. Będę Go dobrze wspominać”, „Bardzo mi przykro”, „Marianno, sercem i myślami z Tobą i Twoją rodziną”, mogliśmy przeczytać.

Wieczorem poruszający post dodał syn aktora, Maciej Stuhr. W mediach społecznościowych pojawiło się wyjątkowe zdjęcie, które zostało wykonane kilka lat temu. Widzimy na nim aktora, Jerzego Stuhra i jego wnuka. Sztafeta pokoleń… Siła rodziny. To zdjęcie wyraża więcej niż tysiące słów. Fotografię opatrzył podpisem: „Wdzięczność”.

Sprawdź też: Jerzy Stuhr omal nie pojawił się na własnym ślubie! Pomógł mu... Janusz Rewiński

W komentarzach nie zabrakło komentarzy od przyjaciół, znajomych i fanów. „Trzymaj się Maćku. Będzie nam brakowało kreacji aktorskich Twojego taty”, „Wdzięczność, miłość i hołd od nas wszystkich dla Człowieka Wielkiego Formatu. Czapki z głów”, „Utulam w smutku”, „Wąski i Siara musieli tam u góry nieźle rozrabiać, że komisarz Ryba został wezwany”, „Jedyny taki Aktor, nikt Go nie zastąpi. Najszczersze wyrazy współczucia dla Pana i Rodziny” pisano.

„Trzej wspaniali mężczyźni. Sztafeta pokoleń”, dodał Adam Bodnar.  „I wdzięczności miłość to wieczność”, podkreśliła Natalia Kukulska.  Magdalena Cielecka napisała: „Miłość”. „Bardzo mi przykro. Wyrazy współczucia”, przekazała Anna Czartoryska-Niemczycka. 

[Ostatnia publikacja na Viva Historie 10.07.2024 r.]

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.