Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr
Fot. Bartek Wieczorek/ LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Maciej Stuhr o ojcu: „z niektórymi rzeczami się już żegna”

„Na scenie ciężko go już będzie zobaczyć”, mówi syn Jerzego Stuhra

Konrad Szczęsny 26 listopada 2021 18:44
Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr
Fot. Bartek Wieczorek/ LAF AM

Ma za sobą 50 lat kariery filmowej, teatralnej i serialowej. Udział w takich produkcjach, jak „Seksmisja”, „Kingsajz” czy „Killer” uczyniły z niego legendę. Niestety, w ostatnim czasie Jerzy Stuhr miał poważne problemy zdrowotne. W zeszłym roku trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu. W najnowszym wywiadzie jego syn przyznał, że choć ojciec czuje się dobrze, prawdopodobnie nie zobaczymy go już na deskach teatru. 

Stan zdrowia Jerzego Stuhra. Legendarny aktor szykuje się do emerytury

Przez ostatnią dekadę Jerzy Stuhr mierzył się z wieloma ekstremalnymi zdrowotnymi doświadczeniami. W 2011 roku zdiagnozowano u niego raka krtani. Pięć lat później przeszedł zawał serca, zaś w lipcu zeszłego roku trafił do jednego z krakowskich szpitali z podejrzeniem udaru. Na szczęście po dwóch tygodniach został z niego wypisany, zaś jego żona potwierdziła, że jego stan jest dobry.

Ostatnio na temat stanu zdrowia ojca został zapytany Maciej Stuhr, który był gościem Karola Paciorka w programie na kanale Imponderabillia. Jak się okazuje, już niebawem Jerzy Stuhr przejdzie na emeryturę.

„Dobrze. Jak na szereg katastrof zdrowotnych, które przeszedł w życiu, to czuje się zdumiewająco dobrze. Oczywiście, jest już starszym panem i powoli zmierza w stronę emerytury, z niektórymi rzeczami się już żegna. Myślę, że na scenie ciężko go już będzie zobaczyć. Ale w filmie jeszcze tak, zaraz wybiera się do Włoch coś tam kręcić”, zdradził aktor.

Czytaj także: Jerzy Stuhr o chorobie: „Wracam do życia z jeszcze większym apetytem na przygodę ze światem”

Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012
Fot. Ula Szczepaniak

Jerzy Stuhr w sesji dla magazynu VIVA!, styczeń 2012

Jerzy Stuhr w trakcie pandemii poddawał się izolacji

Okazuje się, że z uwagi na zawirowania zdrowotne czas pandemii był dla Jerzego Stuhra szczególnie trudny i wymagający. 74-latek jak ognia unikał wyjść w obawie przed zakażeniem koronawirusem. Poddawał się samoizolacji, jednak nie było to łatwe.

„Jak się ma przyjemność i zaszczyt uprawiać ten zawód z taką intensywnością jak on, czy trochę też ja, to ten COVID był niesamowitym hamulcem. Nasz ekspres zderzył się ze ścianą, z dnia na dzień nagle nic. Ciekawe doświadczenie bardzo i potrzebne też, chociaż bez pandemii w tle byłoby przyjemniejsze. Dla mnie to był szok, a co dopiero dla moich rodziców”, stwierdził Maciej Stuhr.

I dodał, że pandemia miała również wpływ na... relację jego rodziców! 

Moja mama przez 50 lat narzekała, że ojca ciągle nie ma w domu. Teraz po tych dwóch latach to widzę mały błysk w oku, gdy mówi, że tata zaraz wyjeżdża do tych Włoch”, śmiał się w programie Karola Paciorka aktor.

Panu Jerzemu życzymy zdrowia i mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy zobaczymy go na małym i dużym ekranie!  

Czytaj także: Nie tylko udar... Jerzy Stuhr przeszedł 3 poważne choroby: „Usłyszałem: 70% umieralności”

Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, VIVA! 2016
Fot. Robert Wolański

Barbara Stuhr i Jerzy Stuhr w sesji dla magazynu „VIVA!”, grudzień 2016

Maciej Stuhr i Jerzy Stuhr, selfie
Fot. Facebook/MaciejStuhr

Maciej Stuhr i Jerzy Stuhr, selfie

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.