Krystyna Janda, Viva! luty 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

„Boję się bankructwa”, przyznaje Krystyna Janda. Jak radzi sobie z kryzysem po pandemii?

Och Teatr wznowił działalność

Ksenia Krasko 6 lipca 2020 13:50
Krystyna Janda, Viva! luty 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Pandemia koronawirusa zdecydowanie wpłynęła na nasze codzienne życie. Przez kilka miesięcy stosowaliśmy się do określonych ograniczeń, z których część została zniesiona, ale niektóre – ze względów bezpieczeństwa – pozostają aktualne. Tak zwane odmrażanie gospodarki podzielono na kilka etapów, a placówki kulturalne znalazły się w tym ostatnim. Pomimo luzowania obostrzeń, wiele z nich nie wróciło do pracy. Krystyna Janda zabrała głos w tej sprawie.

Krystyna Janda o kryzysie przez koronawirusa

Pomimo powolnego powrotu do normalności, duże kina i teatry wciąż pozostają zamknięte. Nie jest tajemnicą, że placówki kulturalne zmagają się z wielkim kryzysem, i nie wiadomo, czy wszystkie przetrwają. Niektóre postanowiły się jednak otworzyć dla widzów, i jedną z nich jest Och Teatr, który już gra pierwsze spektakle.

Krystyna Janda z powodu epidemii koronawirusa wpadła w poważne tarapaty finansowe. „Boję się bankructwa”, przyznała szczerze w programie TVN Uwaga! Koronawirus. „Boję się jak wszystkie teatry, dlatego ruszyliśmy m.in. jako jedno z trzech, czterech miejsc w Warszawie w tej chwili”.

Sprzedaż biletów była głównym źródłem utrzymania zespołu, zatrudnionego w jej teatrze. Aktorka podjęła więc trudną, ale słuszną decyzję. „Wzięliśmy dość dużą pożyczkę, żeby płacić pensje naszym pracownikom. Wielu aktorów przez nas starało się o postojowe. Przez trzy miesiące głównie zajmowaliśmy się papierami”.

Dzięki temu wróciły próby i pierwsze spektakle. „16 lipca mamy premierę Wspólnoty mieszkaniowej [...] Od momentu, kiedy zaczęliśmy próby i kiedy mamy przed sobą perspektywę premiery, psychicznie wróciliśmy do normy”, dodała Krystyna Janda na antenie TVN.

Och Teatr zaprasza widzów na spektakle. W teatrze należy stosować się do zasad bezpieczeństwa – obowiązuje noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu społecznego. 

Krystyna Janda, Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ochteatr (@ochteatr)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?