Kinga Duda, córka Andrzeja Dudy, córka Agaty Dudy, córki polskich prezydentów
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda odniosła spektakularny sukces. Rodzice mogą być z niej dumni!

Czeka ją obiecująca kariera

Gabriela Czernecka 9 lutego 2019 14:55
Kinga Duda, córka Andrzeja Dudy, córka Agaty Dudy, córki polskich prezydentów
Fot. East News

Córka prezydenta Andrzeja Dudy odniosła spektakularny sukces! Zwykle trzyma się z dala od mediów i stara się wieść prywatne życie. Od czasu do czasu pojawia się publicznie, tak jak choćby w trakcie kampanii, gdy wraz z mamą kibicowała tacie. W oczach Polaków ma dobrą opinię - zwykle komentuje się jej stylizacje, które zawsze są eleganckie i odpowiednie do okazji. Ostatnio jednak córka Andrzeja Dudy zniknęła z mediów i zajęła się rozwojem własnej kariery. Właśnie odniosła kolejny sukces.

Prawniczy sukces Kingi Dudy

Aktualnie Kinga Duda jest studentką prawa. To właśnie przez wybór swojej drogi zawodowej córka Andrzeja Dudy zdecydowała się na to, by pokazywać się publicznie z rodzicami tylko w przypadku ważnych uroczystości. Taką decyzję podjęła podobno pod koniec 2017 roku, gdy do mediów dotarła informacja, że Kinga Duda będzie reprezentować Uniwersytet Jagielloński w międzynarodowym konkursie.

Choć wiele osób wówczas wysyłało jej gratulacje, znalazła się także grupa osób, która krytycznie podeszła do decyzji uczelni. Pojawiły się głosy, że Kinga została wybrana przez wykładowców jedynie za sprawą ojca, który pełni znaczącą funkcję. Serwis Pikio podawał wówczas, że córka prezydenta, ale i jej rodzice, bardzo przejęli się falą hejtu, jaka spadła na Kingę. W obronie córki prezydenta stanęła Karolina Korwin Piotrowska; „Na miejscu jej rodziców zadbałabym o to, żeby media nie ingerowały w jej prywatność. Ona się tak klika, to są rekordy dnia. Ona jest śliczna, atrakcyjna, celebrytka idealna, z dobrego domu, tajemnicza, ma przerąbane”, mówiła przed laty.

Nic dziwnego, że Kinga Duda usunęła się w cień i skupiła na rozwoju kariery. Jakiś czas temu została  wyróżniona przez Szkołę Prawa Amerykańskiego UJ za doskonałe wyniki w nauce. Teraz przyszła pora na kolejny sukces. Ponownie została wybrana do udziału w prawniczym konkursie Vis Moot, który zaliczany jest do najbardziej prestiżowych na świecie.

Konkurs poświęcony jest głównie tematyce międzynarodowego arbitrażu gospodarczego i handlowego oraz międzynarodowego prawa handlowego. Odbywa się co roku w Wiedniu i bierze w nim udział ponad 300 uniwersytetów z 60 krajów. Wśród studentów, którzy będą reprezentować Polskę, znalazła się właśnie Kinga Duda. Przypomnijmy, że już drugi rok z rzędu została wyróżniona przez Uniwersytet Jagieloński.

Mocno trzymamy kciuki za Kingę Dudę i innych polskich studentów, którzy już wkrótce rywalizować będą z reprezentacją przyszłych prawników z całego świata.  

Kinga Duda, Andrzej Duda, main topic
Fot. East News

Kinga Duda
Fot. East News

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.