Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Ma wielkie serce. Robert Lewandowski odwiedził w hiszpańskim szpitalu chłopca z Polski

Zdjęcia z wyjątkowego spotkania poruszyły fanów

Olga Figaszewska 3 stycznia 2023 12:10
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Kolejny raz pokazuje, że ma wielkie serce. Robert Lewandowski odwiedził w jednym z hiszpańskich szpitali swojego kibica. Mały Bruno miał cudowną niespodziankę i na pewno zapamięta to spotkanie. W sieci pojawiło się zdjęcie z tego niezwykłego dnia.

Robert Lewandowski odwiedził małego kibica w szpitalu w Barcelonie

Piłkarze FB Barcelona rozpoczęli nowy rok od ważnych spotkań. W poniedziałek 2 stycznia sportowcy odwiedzili swoich małych fanów — pacjentów w różnych szpitalach w Katalonii. Na Facebooku FB Barcelony pojawiła się fotorelacja. „Dzielenie się magicznymi momentami”, napisano.

Robert Lewandowski wraz z kolegami pojawił się w placówce w Sant Joan de Déu. „Wyjątkowe popołudnie. Coroczna wizyta FC Barcelona w szpitalu, chwila radości i szczęścia dla wielu dzieci!”, napisał potem sportowiec.

Czytaj też: Anna i Robert Lewandowscy zachwycili fanów wspólnym tańcem

Kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej odwiedził w szpitalu Bruna z Końskich. Dwuletni chłopiec  zmaga się z nowotworem złośliwym – neuroblastomą. W Barcelonie może liczyć na specjalistyczną opiekę zespołu. Rodzice malucha robią wszystko, by ratować życie syna. W sieci ruszyła zbiórka na leczenie chłopca i operację ratującą życie. Zebrano ponad 2 mln złotych, ale do osiągnięcia wymaganej kwoty brakuje ponad 25 tysięcy złotych. Jakiś czas temu poseł Andrzej Szejna przekazał na licytację piłkę z podpisem sportowca. Środki zebrane podczas aukcji zostały przekazane na leczenie Bruna.

Pod koniec grudnia 2022 roku chłopiec przeszedł operację. Guz otaczał nerkę, aortę i element wątroby. Był ulokowany w trudnym miejscu „Wycięto 80 proc. guza i udało się uratować nerkę. Cała załoga jest zadowolona z operacji, bo jak powiedział chirurg — operacja była bardzo skomplikowana. Więcej napiszemy po spotkaniu z onkologiem. Dziękujemy, że cały czas jesteście z nami. Czuliśmy to cały dzień, a był to najdłuższy dzień w naszym życiu”, pisali rodzice malucha. Bruno jest pod opieką lekarzy, czuje się dobrze i dużo odpoczywa.

Mały kibic był szczęśliwy i zachwycony odwiedzinami piłkarza. „Robert Lewandowski dziękujemy. My z emocji mamy stan podgorączkowy i zostajemy w szpitalu, mimo że dziś mieliśmy już wyjść. Mix emocji”, napisano na stronie chłopca.

W sieci nie zabrakło wielu słów wsparcia i poruszenia. „Cudowna wiadomość i piękny gest odwiedzin Pana Roberta Lewandowskiego... Dobro wraca, a wrażenia ze spotkania niezapomniane i do końca życia...”, „Bruno masz świetną drużynę, super napastnika. Wygrywasz ten mecz, a potem wszyscy to świętujemy", „Bruno! Z taką ekipą dasz radę!!! Wszyscy na Ciebie czekają”, „Bruno z taką obstawą na pewno wygra ten mecz ”, czytamy.

Zbiórka na leczenie dzielnego Bruna — kliknij tutaj.  


Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.