Lady Kitty Spencer ślub
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Bratanica księżnej Diany wzięła ślub. Zobacz zjawiskową suknię ślubną Lady Kitty Spencer!

Kim inspirowała się panna młoda?

Gabriela Czernecka 26 lipca 2021 12:52
Lady Kitty Spencer ślub
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images)

Bratanica księżnej Diany wzięła ślub! Lady Kitty Spencer, modelka i arystokratka, stanęła na ślubnym kobiercu u boku starszego o 32 lata milionera, Michaela Lewisa. Zjawiskowa kreacja ślubna to projekt Dolce&Gabbana. Zobaczcie zdjęcia z ceremonii.

Lady Kitty Spencer wzięła ślub

Lady Kitty Spencer miała zaledwie sześć lat, gdy w tragicznym wypadku samochodowym zginęła jej ciocia, księżna Diana. Dziś wciąż Lady Kitty porównuje się do Diany, ale trudno się dziwić, panie są do siebie bardzo podobne! Łączy je także zaangażowanie w działalność charytatywną i nagłaśnianie ważnych społecznie problemów. Lady Kitty Spencer studiowała historię sztuki i filologię włoską we Florencji, a także psychologię i literaturę angielską w Południowej Afryce. Wróciła do Londynu, aby rozpocząć karierę w modelingu. Lady Kitty Spencer szczególną uwagę przykuła na ślubie księcia Harry’ego z Meghan Markle, teraz sama stanęła na ślubnym kobiercu. 

Zobacz: Najpiękniejsza brytyjska arystokratka? Poznajcie bratanicę księżnej Diany!

Kim jest mąż Lady Kitty Spencer? To starszy od niej o 32 lata multimilioner, Michael Lewis. Zawodowo związany jest z branżą modową, od sześciu lat zajmuje stanowisko przewodniczącego Foschini Group. Jego majątek szacuje się na ok. 80 mln funtów. Para zaręczyła się w styczniu 2020 roku. Już wtedy ich związek wywoływał spore spekulacje, nie tylko ze względu na ogromną różnicę wieku czy majątek Lewisa. Chodziło o zmianę wyznania dla ukochanego. Kitty Spencer miała przejść na judaizm, ponieważ jej partner jest religijnym Żydem. 

Dziś Lady Kitty Spencer i Michael Lewis są już po ślubie. Na ceremonii pojawiły się dzieci Michaela Lewisa z poprzedniego małżeństwa, a także przedstawicielki rodziny królewskiej, siostry panny młodej, bliźniaczki:Eliza i Amelia Spencer. Nie zabrakło także przedstawicieli świata rozrywki, czyli Pixie Lott, Ellie Goulding czy Sabriny i Idrisa Elba. 

Ślub pary odbył się w Rzymie. Lady Kitty Spencer miała na sobie zjawiskową suknię ślubną projektu Dolce&Gabbana, która inspirowana była epoką wiktoriańską. Całą kreację zakończono kilkumetrowym trenem, który przypomina na myśl ten, który miała na sobie w dniu ślubu księżna Diana. Co ciekawe, kreacji było aż cztery! Ujawniono już, że druga suknia Lady Kitty Spencer to zjawiskowa błękitna tiulowa kreacja ozdobiona peleryną z kwiatowym wzorem. 

Suknia ślubna Kitty Spencer

A jak prezentowała się głowna kreacja? „W "głównej" sukience Kitty chciała zachować dość tradycyjny, prosty krój, ale jednocześnie pragnęła, by miała ona ponadczasowy urok. Jedną z inspiracji jest zdecydowanie jej miłość do Włoch. Kitty jest zakochana w naszym pięknym kraju, jego historii, sztuce i kulturze”, powiedział Domenico Dolce w rozmowie z magazynem Tatler.

Zobacz również: Suknia ślubna Diany trafiła do muzeum. Zjawiskowa kreacja księżnej miała sekretną wiadomość...

Warto dodać, że Lady Kitty Spencer jest ambasadorką marki Dolce&Gabbana i utrzymuje bliskie relacje z projektantami. Zobaczcie, jak prezentowała się panna młoda. Wielu porównuje ją do tego, jak w dniu ślubu wyglądała Grace Kelly. Czy faktycznie obie suknie są do siebie podobne? Jedno jest pewne - ta kreacja naprawdę robi wrażenie...  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.