Sarah Ferguson nie była na ślubie Kate i Williama. Dlaczego?
Fot. Gareth Fuller - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Sarah Ferguson wspomina ślub Kate i Williama: „Nie byłam godna zaproszenia...”

Księżna Yorku nie stroni od wywiadów. W jednym z nich opowiedziała o Dianie

Ksenia Krasko 28 lipca 2021 17:05
Sarah Ferguson nie była na ślubie Kate i Williama. Dlaczego?
Fot. Gareth Fuller - WPA Pool/Getty Images

Sarah Ferguson jest jedną z najbarwniejszych postaci w historii brytyjskiej monarchii. Księżna Yorku, którą została po ślubie z księciem Andrzejem, często trafiała na pierwsze strony gazet, bo skandali z jej udziałem nie brakowało. Jeden z głośniejszych dotyczył jej relacji z księciem Filipem – mąż Elżbiety II nigdy nie krył swojej niechęci, i mówił wprost, że nie wytrzyma z nią w jednym pokoju... Sarah Ferguson nie należy już do najważniejszych członków rodziny, ale wciąż udziela się w mediach, aby komentować życie royalsów.

Związek Sarah Ferguson i księcia Andrzeja. Kim jest księżna Yorku?

Sarah Ferguson i książę Andrzej – jeden z synów Elżbiety II i księcia Filipa – poznali się w 1985 roku na przyjęciu księżnej Diany, przyjaciółki przyszłej księżnej Yorku. Już w marcu następnego roku ogłosili, że są zaręczeni, a w lipcu wzięli ślub. Doczekali się dwóch córek – księżniczek Eugenii i Beatrice.

Polecamy: Małżeństwo królewskich skandalistów. Nieokrzesana buntowniczka i skandalista, któremu wszystko uchodziło na sucho...

Wydawało się, że są bardzo dobraną para, pomimo całej swojej kontrowersyjności i zamiłowania do dobrej zabawy, ale ich małżeństwo zakończyło się skandalem, kiedy w 1992 roku brytyjskie tabloidy opublikowały zdjęcie Ferguson w bardzo dwuznacznej sytuacji z jej doradcą finansowym, Johnem Bryanem. Po czterech latach separacji Sarah i Andrzej się rozwiedli, ale wspólnie opiekowali się córkami i zachowali przyjacielską relację.

Sarah Ferguson i książę Andrzej w 1986 roku, w dniu zaręczyn

Sarah Ferguson i książę Andrzej w młodości
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Po rozwodzie księżna Yorku – ma prawo do tego tytułu, dopóki nie wyjdzie ponownie za mąż – poświęciła się działalności charytatywnej. Z chęcią udziela też wywiadów i często opowiada o Dianie, rozmyślając, jak wyglądałoby jej życie. W niedawnej rozmowie z magazynem „People” przyznała na przykład, że Lady Di z pewnością zaakceptowałaby wybory swoich synów. „Wierzę, że Diana byłaby dumna ze swoich chłopców, i byłaby dumna ze swoich wnuków”, podkreśliła Ferguson, która przyjaźniła się z księżną Walii.

Jak dodała, jest pewna, że Dianie spodobałyby się Meghan i Kate. „Gdyby siedziała ze mną teraz, wiem, że powiedziałaby: „Jestem dumna, że moi chłopcy wybrali tak wspaniałe żony”. Ponieważ każda z nich ma swój własny głos. I byłaby taka jak ja, z obsesją na punkcie swoich wnuków. To właśnie kochała”, wytłumaczyła.

I chociaż wiele ciepłych słów, księżna Yorku najwidoczniej wciąż nie może zapomnieć, jak potraktował ją starszy syn przyjaciółki.

Sarah Ferguson - dlaczego Kate i William nie zaprosili jej na ślub?

W nowym wywiadzie dla „Town & Country” Sarah Ferguson opowiedziała, dlaczego nie było jej na jednym z najpiękniejszych i najgłośniejszych ślubów w historii rodziny królewskiej. Kiedy dziesięć lat temu Kate i William mówili sobie „tak”, księżna Yorku była na „czarnej liście”. Na ceremonii pojawił się więc jej były mąż, książę Andrzej, oraz dwie córki pary, księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia – ale ona sama nie.

„Myślałam wtedy, że widocznie nie jestem godna zaproszenia na ich ślub”, stwierdziła Ferguson, analizując swoją pozycją w Firmie dziesięć lat temu. „Tak naprawdę pojechałam do Tajlandii, żeby być daleko od tego wszystkiego, żeby zapomnieć o bólu”, dodała w najnowszym wywiadzie.

Ślub Kate i Williama, kwiecień 2011 roku

Goście na ślubie Kate i Williama. Dlaczego nie było Sarah Ferguson?
Fot. Chris Jackson/Getty Images

W 2018 roku Sarah Ferguson miała już zdecydowanie lepszy kontakt z rodziną, bo była na ślubie Meghan i Harry’ego. Nigdy nie podzieliła się jednak swoimi przemyśleniami na temat przełomowej decyzji Sussexów o porzuceniu królewskiego życia. Być może jeszcze to zrobi, kiedy uzna, że nadszedł odpowiedni czas.

Czy brak zaproszenia dla księżnej Yorku to świadoma decyzja Kate i Williama, czy może był to pomysł ich doradców, którym nie podobała się wizja kolejnego skandalu? Tego raczej się nie dowiemy, ale wielbiciele royalsów, którzy przyzwyczaili się do otwartości Sarah, czekają teraz na kolejne rewelacje z Pałacu. 

Źródło: Elle, Onet

Sarah Ferguson na ślubie Meghan i Harry’ego, 2018 rok

Sarah Ferguson nie była na ślubie Kate i Williama. Dlaczego?
Fot. Gareth Fuller - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?