KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Diana ukryła w swoim ślubnym stroju sekretną wiadomość. Odkryto ją po 21 latach!

Czy właśnie to przyniosło jej pecha?

Gabriela Czernecka 21 sierpnia 2020 20:25

Suknia ślubna księżnej Diany wciąż skrywa w sobie wiele tajemnic. Część z nich ujrzała światło dzienne już jakiś czemu. Zdobiło ją 10 tysięcy pereła tren miał prawie 8 metrów długości! Suknia ślubna Diany była po prostu oszałamiająca i do dziś mówi się, że żadnej sukni ślubnej w rodzinie królewskiej nie udało się wywołać podobnego wrażenia. Teraz na jaw wychodzą kolejne szczegóły jej ślubnego stroju. Tym razem chodzi o... buty! 

Suknia ślubna księżnej Diany

Choć ślub Diany z Karolem miał być dla niej spełnieniem snów o życiu jak z bajki to okazał się być dopiero początkiem jej smutnego losu. „To był najgorszy dzień mojego życia. Czułam się, jak zwierzę prowadzone na rzeź”, wyznała. Małżeństwo pary nie przetrwało próby czasu, ale ich ślub uznaje się za wydarzenie stulecia. Suknia ślubna księżnej Diany wciąż uważana jest za jedną z najbardziej spektakularnych w historii królewskich ślubów. Był to pierwszy raz od 300 lat, kiedy zwykła brytyjska obywatelka, a nie członkini royal family wyszła za następcę tronu. Nic dziwnego, że kreacja, którą miała na sobie tego dnia, wylądowała na językach wszystkich. Relację ze ślubu oglądało ponad 750 milionów osób na świecie i wszyscy mówili tylko o tym, jak w dniu ślubu wyglądała księżna Diana. Kreacja z sześciu różnych materiałów, wyszywana 10 tysiącami małych perełek i cekinów z najdłuższym welonem w historii rodziny królewskiej robiła wrażenie. 

I choć podczas królewskich ślubów panny młode muszą przestrzegać szeregu zasad i tradycji, które mają określone przesłanie, to Diana w tym wyjątkowym dniu postanowiła mieć na sobie coś, co miało przynieść jej szczęście.

Sekretna wiadomość w ślubnych butach księżnej Diany

Po latach od śmierci księżnej Diany na jaw wychodzi coraz więcej tajemnic dotyczących jej życia. Wśród nich jest m.in. ta, dotycząca butów, jakie Diana miała w dniu swojego ślubu. Był to specjalny projekt, nad którym projektant pracował przez sześć miesięcy. Próbowano stworzyć szpilki, które byłyby kobiece, eleganckie, wygodne, a jednocześnie... nie za wysokie. Dziś już wiemy, że Diana wielokrotnie musiała się garbić, by książę Karol sprawiał wrażenie wyższego od niej. A tak naprawdę kochankowie byli równi...

Ślubne buty Diany miały więc spełnić kilka warunków. Choć nie było lekko, projektant zrobił co w swojej mocy, by Diana tego dnia czuła się wyjątkowa. Ślubne buty księżnej Diany obszyto więc perłami i cekinami tak, by pasowały do sukni, a dokładnie zdobiło je ponad 500 cekinów i 130 pereł, które układały się we wzór serca. Miały niski, ale bardzo zgrabny obcas.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie królewskiej zapraszamy do naszej grupy: link tutaj>>

Największą tajemnicę skrywały jednak w środku. Na jedwabnej poszewce projektant, na specjalne życzenie księżnej, wyszył tam ręcznie inicjały: C i D (Charles - Karol i Diana). To miał być pewnego rodzaju hołd Diany dla ukochanego i dla zawieranego małżeństwa. Niestety dziś już wiemy, że nawet takie zabiegi Diany na nic się zdały. Małżeństwo pary nie przetrwały próby czasu. W 4. sezonie serialu The Crown po raz kolejny będziemy mieli okazję zobaczyć zjawiskową kreację ślubną księżnej DIany. Twórcy serialu postanowili odtworzyć jedną z najsłynniejszych sukien ślubnych w historii. Czy będzie wyglądała równie zjawiskowo, co oryginał i czy twórcy postanowili zamieścić na niej wspomniane wyżej detale? Dowiemy się juz 15 listopada ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!