księżna Camilla jak księżna Diana
Fot. Getty Images, East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Camilla odwzorowała sukienkę zemsty księżnej Diany. Tak upokorzyła królową ludzkich serc

Te zdjęcia mówią same za siebie...

Gabriela Czernecka 8 lutego 2021 15:59
księżna Camilla jak księżna Diana
Fot. Getty Images, East News

Sukienka zemsty księżnej Diany to jedna z najsłynniejszych kreacji królowej ludzkich serc. Księżna Walli już za życia stała się ikoną mody, a jej styl naśladowały tysiące kobiet na całym świecie. Niewielu jednak wie, że najsłynniejszą kreację Diany, zwaną sukienką zemsty, odwzorowała także… księżna Camilla. Patrząc na te zdjęcia, trudno nie zauważyć, że Camilla inspirowała się Dianą… 

Czarna kreacja Diany, czyli sukienka zemsty

W 1992 roku księżna Diana i książę Karol po latach nieudanego małżeństwa zdecydowali się na separację. Wówczas nie wiadomo było, co jest powodem rozpadu związku pary, która uchodziła za idealną. Dopiero po latach na jaw wyszło, że książę Karol latami ukrywał romans z Camillą Parker Bowles, a Diana miała problemy z samoakceptacją i zaburzeniami żywienia, nie radziła sobie ze zdradami męża i presją, w jakiej żyła, co skutkowało nawet próbami samobójczymi.

Dopiero w czerwcu 1994 roku książę Karol w telewizyjnym wywiadzie przyznał się do niewierności. Następnego dnia Diana zrobiła coś, co przeszło do historii. Księżna wzięła udział w imprezie charytatywnej Vanity Fair i zaprezentowała się w kreacji, którą okrzyknięto sukienką zemsty. Czarna, odsłaniająca ramiona i uwydatniająca biust kreacja podkreśliła kształty księżnej. Sukienkę zaprojektowała grecka projektantka Christina Stambolia. Podobno sama Diana uważała ją za zbyt odważną, ale chęć udowodnienia mężowi, że nie czuje się upokorzona sprawiła, że miała pewność, że to idealna kreacja na tę okazję.

księżna Diana sukienka zemsty
Fot. East News


Do czarnej sukienki Diana dobrała zjawiskową biżuterię. Ogromna broszka z szafirem, którą Diana otrzymała od Królowej Matki w prezencie ślubnym tego dnia zdobyła jej szyję w postaci siedmioczęściowego naszyjnika z pereł. W ten sposób księżna stworzyła niezapomnianą stylizację. „Chciała wyglądać jak milion dolarów i tak zrobiła”, powiedziała była stylistka Diany, Anna Harvey. I faktycznie, tego dnia wyszła z sytuacji zwycięsko – nie była zdradzoną żoną, ale pewną siebie, silną kobietą.

„Wszyscy nazwaliśmy tę kreację suknią zemsty, ponieważ Diana miała ją na sobie tego samego wieczoru, kiedy książę Karol przyznał się do swojego cudzołóstwa z Camillą. Choć niektórzy w takiej sytuacji mogliby stwierdzić: "Nie dam rady się z tym zmierzyć, nie poradzę sobie", to Diana wyszła w tej sukience i wyglądała niesamowicie”, wyznała w rozmowie z Reader's Digest Kerry Taylor, która pomagała księżnej w doborze stylizacji.

Księżna Camilla jak księżna Diana w sukience zemsty

Nic dziwnego, że właśnie o czarnej sukni Diany z odkrytymi ramionami mówił cały świat. Niewielu jednak wie, że niedługo po tym, Camilla również zaprezentowała się światu w czarnej sukience. I to zaledwie kilka miesięcy później. Księżna Camilla w czarnej kreacji niemal identycznej co sukienka księżnej Diany zaprezentowała się w 1995 roku w hotelu Ritz... u boku księcia Karola. To był ich pierwszy publiczny występ jako pary. Nie da się nie zauważyć, że księżna Camilla odwzorowała nawet biżuterię, którą dobrała do swojej "sukienki zemsty" królowa ludzkich serc - broszka ze szmaragdem w środku oraz perłami rożni się od tej, którą miała na sobie Diana jedynie wielkością i rodzajem kamienia... 

księżna Camilla jak księżna Diana w czarnej sukience zemsty
Fot. Getty Images

Czy w ten sposób Camilla postanowiła upokorzyć księżną Dianę? Patrząc na te zdjęcia, nie da się nie zauważyć, że Camilla kopiując kreację Diany próbowała choć w ten sposób przyćmić blask księżnej Walii. Choć odwzorowanie sukni Diany nie uszło uwadze mediów, które doceniły jej odważną stylizację Camilli, to nie zapisała się ona w historii i tak naprawdę żadna kreacja księżnej Camilli nigdy nie zyskała takiego rozgłosu, co kreacje królowej ludzkich serc. Nie ma wątpliwości, że w tym aspekcie Diana odniosła spektakularne zwycięstwo. 

księżna Camilla sukienka zemsty
Fot. Getty Images

księżna Camilla jak księżna Diana
Fot. Getty Images, East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?