Książę Karol i księżna Camilla mają kryzys?
Fot. Chris Jackson - WPA Pool /Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Bolesne chwile w życiu księcia Karola. Nie może liczyć na wsparcie bliskich, także księżnej Camilli

Książę Walii rozstanie się z małżonką?

Ksenia Krasko 28 kwietnia 2021 18:50
Książę Karol i księżna Camilla mają kryzys?
Fot. Chris Jackson - WPA Pool /Getty Images

Śmierć księcia Filipa bez wątpienia była ciosem dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Bliscy zmarłego nie kryją emocji, jakie towarzyszą im w tym trudnym czasie, a jedną z tych osób jest książę Karol. W ostatnim czasie zbliżył się z ojcem, pomimo wielu nieporozumień z przeszłości, a podczas pogrzebu cały świat obserwował, jak książę Walii ze łzami w oczach żegnał się z księciem Edynburga... Jak donoszą zachodnie tabloidy, Karol w samotności przeżywa stratę bliskiej osoby. Nie może liczyć na wsparcie żony, księżnej Camilli, przez co pojawiły się domniemania, że para przechodzi poważny kryzys.

Książę Karol i księżna Camilla rozstaną się?

O przykrych chwilach w życiu księcia Karola informuje australijski magazyn New Idea. Według osób, które przekazały tygodnikowi sensacyjne doniesienia, książę uważa, że „porzuciła” go żona, księżna Camilla. Para w dniu śmierci księcia Filipa obchodziła 16. rocznicę ślubu, ale teraz prowadzą „całkowicie odrębne życia”.

Informatorzy tabloidu twierdzą, że Camilla nie towarzyszyła mężowi, gdy ten przyjechał do Londynu przed pogrzebem ojca. Taka decyzja księżnej Kornwalii miała zaskoczyć innych członków rodziny królewskiej, ale jak przekonuje tabloid, podobno bliscy „założyli, że ma obowiązki, którymi musi się zająć”. Tygodnik zwraca uwagę na fakt, że wkrótce po uroczystości pogrzebowej Karol wyjechał samotnie do Walii. „Większość ludzi pomyślałaby, że Camilla, która pewnego dnia zostanie królową małżonką, będzie mu towarzyszyć w tej podróży”, twierdzi źródło New Idea. Tak się jednak nie stało.

ZOBACZ: Książę Karol złożył hołd księciu Filipowi. Padły wyjątkowo poruszające słowa...

Podobno książę Karol uważa, że nie może liczyć na wsparcie najbliższych. „Nie może uwierzyć, że Harry wrócił do Los Angeles tak szybko, zwłaszcza, że ​​sprawy między nimi nie zostały rozwiązane”. Nie podoba mu się również, że książę William „rzucił się w wir pracy” pomimo okresu żałoby. „William jest zasmucony, ale też zdeterminowany, aby patrzeć w przyszłość”, tłumaczy informator New Idea. „Karol nie może się jednak powstrzymać od myśli, że ​​cała rodzina porzuciła go w potrzebie”, dodaje.

Książę Karol na pogrzebie księcia Filipa, 17.04.2021

Książę Karol na pogrzebie ojca, księcia Filipa
Fot. Leon Neal/WPA Pool/Getty Images

Książę Karol przejmie obowiązki księcia Filipa

Ze względu na wiele różnych plotek, jakie publikuje New Idea, tak naprawdę trudno wierzyć w doniesienia o kryzysie w związku Karola i Camilli. Według felietonisty MailOnline, Dana Woottona, książę Walii wyjechał, ponieważ chciał w samotności i bez zainteresowania mediów przeżyć żałobę. Musiał również przemyśleć to, co zostało powiedziane podczas jego krótkiej rozmowy z synami, Harrym i Williamem.

„Po pogrzebie nie było czasu na dłuższe spotkanie, ale Karol, William i Harry skorzystali z okazji, aby porozmawiać po wielu miesiącach przerwy”, przekazał Wootton, powołując się na słowa osoby z bliskiego kręgu rodziny królewskiej. „To Karol uznał, że chce zostać sam. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to niezwykle ważny moment w jego życiu i czuje, że cały świat spoczywa na jego barkach. Przez całe życie był następcą tronu, ale to książę Filip był główny w rodzinie. W ciągu jednej nocy to się zmieniło i wpłynęło zarówno na życie zawodowe Karola, jak i osobiste. Potrzebuje czasu na przemyślenia o przyszłości”. Jak dodał Wootton, księżna Kornwalii została w Londynie, gdzie kontynuuje swoje prywatne zobowiązania.

ZOBACZ: Książę Karol po śmierci księcia Filipa dostał nowy tytuł. Co się stanie z Camillą?

To nie jedyne kłopoty następcy tronu. „Opinia publiczna nie popiera Karola, dlatego Firma uważa, że to William powinien przejąć władzę”, ujawniła Anna Pasternak, królewska biografka. Natomiast portal The Telegraph pisał, że ojciec i syn wkrótce mają przeprowadzić oficjalną rozmowę o przyszłości monarchii.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wydaje się, że książę Walii po prostu musiał poukładać wszystko, z czym musi się zmierzyć w najbliższym czasie. Nie ma więc mowy o kryzysie w jego związku z Camillą. 

Książę Karol i księżna Camilla przechodzą kryzys?

Książę Karol i księżna Camilla mają kryzys w związku?
Fot. Paul Ellis - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.