Dawid Kwiatkowski, Kuba Szmajkowski
Fot. Pawel Przybyszewski / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Kuba Szmajkowski i Dawid Kwiatkowski nie utrzymują stałego kontaktu. Powód jest jeden

Mimo tego mogą na siebie liczyć w trudnych sytuacjach

Konrad Szczęsny 22 lipca 2023 09:21
Dawid Kwiatkowski, Kuba Szmajkowski
Fot. Pawel Przybyszewski / Forum

Spotkali się na planie pierwszej edycji „The Voice Kids” w 2017 roku, dziś każdy kroczy własną ścieżką. Kuba Szmajkowski od dwóch lat z powodzeniem rozwija karierę solową. Dawid Kwiatkowski, który w programie TVP był jego mentorem, od dekady zachwyca talentem. Czy ze sobą rywalizują czy wręcz przeciwnie? Oto prawda o ich relacji.

Kuba Szmajkowski: The Voice Kids, 4Dreamers i kariera solowa

Dziś ma 21 lat i podejmuje kolejne zawodowe wyzwania. Ale Kuba Szmajkowski swoją karierę zaczynał od uwielbianego formatu „The Voice Kids”, w którym udział wziął w 2017 roku (wówczas odbyły się nagrania, emisja miała natomiast miejsce już w 2018 roku). W trakcie Przesłuchań w Ciemno brawurowo wykonał przebój Shawna Mendesa „There's Nothing Holdin' Me Back” i odwrócił wszystkie trzy fotele. Ostatecznie trafił jednak do drużyny Dawida Kwiatkowskiego i to pod jego skrzydłami dotarł do finału.

Gdy pierwsza edycja show TVP dobiegła końca, wraz z trzema innymi uczestnikami: Mateuszem Gędkiem, Tomaszem Gregorczykiem i Maksem Więckowskim stworzył uwielbianą przez dzieci formację 4Dreamers. Wydali dwa albumy studyjne, koncertowali, występowali w licznych programach telewizyjnych, cieszyli się sporą popularnością, ale ostatecznie rozpadli się w 2021 roku.

Od tamtej pory Kuba Szmajkowski skupia się na rozwijaniu kariery solowej. Dwukrotnie brał udział w preselekcjach „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję” (w 2022 i 2023 roku), zaś już jesienią pokaże swoje możliwości w show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Czy mimo licznych obowiązków udaje mu się utrzymywać kontakt z trenerem z „The Voice Kids”?

Czytaj także: Michał sławą wyprzedza we Francji brata. Mateusz unika mediów. Jaka relacja łączy Dawida Kwiatkowskiego z braćmi?

Przesłuchania do „The Voice Kids”, Dawid Kwiatkowski z drużyną, Kuba Szmajkowski, Antek Scardina, Nela Zawadzka, wrzesień 2017 roku
Fot. TVP / Forum
Przesłuchania do „The Voice Kids”, Dawid Kwiatkowski z drużyną, Kuba Szmajkowski, Antek Scardina, Nela Zawadzka, wrzesień 2017 roku

Kuba Szmajkowski nie utrzymuje kontaktu z Dawidem Kwiatkowskim

O tym opowiedział w wywiadzie dla serwisu Plejada. Okazuje się, że obaj nie mają zbyt wiele czasu, by pielęgnować tę znajomość. „Mam numer do Dawida i pamiętam taką sytuację, że jak skończyłem kontrakt z wytwórnią, zakończyłem format 4Dreamers, to zadzwoniłem do niego zapytać o parę wskazówek i odebrał, pogadaliśmy. Były to bardzo przydatne wskazówki, za które jestem mu niesamowicie wdzięczny”, podkreślił w rozmowie z Natalią Wolniewicz Kuba Szmajkowski.

Dodał przy tym, że utrzymywanie stałego kontaktu jest trudne, ponieważ obaj mają swoje zawodowe zobowiązania, skupiają się na rozwijaniu karier. „Dawid ma mnóstwo koncertów, mnóstwo się u niego dzieje. Ja też niedługo będę wydawał materiał, który gromadzę już od pewnego czasu. Ale jak się gdzieś widzimy, to się oczywiście przywitamy i zawsze miło wspominamy ten czas w »The Voice Kids«”, zaznaczył.

Wiadomo również, że Dawid Kwiatkowski podjął decyzję o zakończeniu przygody z hitowym programem TVP w roli trenera. Kuba Szmajkowski nie ukrywa, że to wielka strata dla przyszłych uczestników, ponieważ starszy kolega zawsze udzielał dobrych rad, konstruktywnie krytykował, ale przede wszystkim wspierał swoich podopiecznych. 

„Byłem w jego drużynie w pierwszej legendarnej edycji i to była naprawdę świetna przygoda. Wydaje mi się, że jest świadomym artysta i wie, czego potrzebuje na ten moment i po prostu na ten moment chce się skupić na innych rzeczach. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że program pochłania się bardzo dużo czasu”, skwitował.

Przyznał przy tym, że nawet z perspektywy uczestnika cała machina robiła wielkie wrażenie i pochłaniała bardzo dużo czasu, wymagała pełnego zaangażowania: zarówno wokalnego, jak i emocjonalnego. „Nie dziwię się, że teraz musi troszkę odpocząć”, zakończył Kuba Szmajkowski w rozmowie z serwisem Plejada.  

Czytaj także: Rodzice Dawida Kwiatkowskiego poznali się na... pasach! By być razem, trzeba było odwołać ślub

Kuba Szmajkowski, Warszawa, 20. urodziny magazynu „Glamour”, 20.06.2023 rok
Fot. Pawel Przybyszewski / Forum

Kuba Szmajkowski, Warszawa, 20. urodziny magazynu „Glamour”, 20.06.2023 rok

Dawid Kwiatkowski, wiosenna ramówka telewizji Polsat, 06.02.2023 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Dawid Kwiatkowski, wiosenna ramówka telewizji Polsat, 06.02.2023 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.