Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Konflikt między księżną Kate, a księżną Meghan narasta?!

Zdjęcia z obchodów Dnia Pamięci nie pozostawiają wątpliwości

Sabina Zięba 11 listopada 2019 20:35
Fot. Getty Images

Od kilku dni w Wielkiej Brytanii trwają obchody Dnia Pamięci, który oddaje cześć poległym żołnierzom. Co roku w specjalnej mszy oraz podniosłych uroczystościach uczestniczą członkowie rodziny królewskiej. Choć najważniejsze jest upamiętnienie rozejmu kończącego I Wojnę Światową, uwagę zwróciło zachowanie księżnych. Co się stało?

Dzień Pamięci w Wielkiej Brytanii

Główne święto obchodzone jest 11 listopada, kiedy to o godzinie 11 na dwie minuty zapada cisza. Królowa Elżbieta II, jej syn książę Karol z żoną księżną Camillą oraz wnukowie: książę William z księżną Kate oraz książę Harry i jego ukochana księżna Meghan obserwowali wspólnie wydarzenie ze specjalnego balkonu przy zlokalizowanym w Westminster pomniku Cenotaph. Wszystkie panie pojawiły się w czarnych kreacjach, których jedyną ozdobą były przypinki w formie czerwonych maków, symbolizujących pamięć o weteranach.

Media momentalnie zwróciły uwagę na zachowanie księżnych. Choć wydaje się, że powinny stanąć obok siebie, Meghan przyglądała się obchodom w towarzystwie hrabiny Wessex, Zofii oraz męża księżniczki Anny - sir Timothy'ego Laurence'a.

Zostało to odebrane jako brak sympatii królowej Elżbiety II do żony swojego wnuka. Okazuje się jednak, że wszystkiemu winien jest... królewski protokół. Otóż podczas podniosłych uroczystości obowiązuje kolejność precedencji, czyli hierarchia. Pierwszeństwo przysługuje starszemu spośród królewskich dzieci czy wnucząt. W rozmowie z People jedna z ekspertek wyznała: „Meghan nie jest tak ważna, jak mogłoby się niektórym wydawać. Ale to wszystko wynika z kolejności precedencji”.  

Sophie, hrabina Wesseksu Sophie, księżna Meghan oraz Tim Laurence

Sophie, Countess of Wessex, Meghan, Duchess of Sussex and Tim Laurence
Fot. Getty Images

księżna Camilla, królowa Elżbieta II oraz księżna Kate

Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…