Księżna Charlene i książę Albert II rozwodzą się?
Fot. SC Pool - Corbis/Corbis via Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Charlene i Albert II spędzili rocznicę ślubu osobno. Księżna Monako chce rozwodu?

Według mediów, Charlene nie wróci do małżonka i dzieci

Ksenia Krasko 6 lipca 2021 12:15
Księżna Charlene i książę Albert II rozwodzą się?
Fot. SC Pool - Corbis/Corbis via Getty Images

Doniesienia o smutnym losie księżnej Charlene regularnie pojawiają się w zagranicznych mediach. Uważa się, że małżonka księcia Monako jest nieszczęśliwa i zagubiona, a małżeństwo z monarchą uważa za swoją największą porażkę. Podobno ma depresję, dlatego rzadko pojawia się publicznie, a rozwód pary jest niemal pewny. Najnowsze plotki na ten temat pojawiły się, kiedy okazało się, że Charlene i Albert nie świętowali razem swojej dziesiątej rocznicy ślubu. Według francuskiej prasy, księżna nie bez powodu wyjechała w maju do rodzinnego RPA – po prostu nie ma zamiaru wracać.

Księżna Charlene i książę Albert II z Monako - 10. rocznica ślubu

Mieszkańcy Monako nie kryli zdziwienia, kiedy dziesięć lat temu dowiedzieli się, że Charlene Wittstock – piękna blondynka o idealnej sylwetce – wychodzi za mąż za księcia Alberta II, starszego od niej aż o 20 lat. Długo czekała na oświadczyny ukochanego, ale pierścionek na jej palcu podobno nigdy nie był dowodem miłości. Książę potrzebował prawowitego dziedzica, i tylko dlatego zdecydował się na małżeństwo.

Według licznych plotek, księżna Monako chciała uciec z własnego ślubu z powodu skandalu, jaki wybuchł tuż przed ceremonią. Wtedy ujawniono, że Albert ma nieślubne dziecko. Szczegóły „nieudanej ucieczki” opisywały media z całego świata, a sama Charlene w dniu ceremonii wyglądała na przygnębioną i ocierała łzy. W rozmowach z dziennikarzami zapewniała, że emocje były wynikiem presji, z jaką musiała się mierzyć, ale nikt jej nie wierzył. Przewidywano, że małżeństwo pary nie przetrwa nawet kilku lat.

Zobacz też: Księżna Charlene chciała uciec, ale cofnięto ją z lotniska. Mija dziesięć lat od ślubu księcia Monako

Księżna Charlene zyskała przydomek „najsmutniejszej księżnej świata”, bo rzadko uśmiecha się do zdjęć i – według internautów i mediów – zawsze „ma smutek w oczach”. W nielicznych wywiadach podkreśla jednak, że jej stan nie ma nic wspólnego z jej życiem prywatnym – po prostu tęskni za rodziną i przyjaciółmi.

Charlene i Albert II w dniu ślubu, 1 lipca 2011 roku

Księżna Charlene i książę Albert II rozwodzą się?
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Kilka dni temu książęca para Monako obchodziła dziesiątą rocznicę ślubu. I fakt, że nie spędzili jej razem, sprowokował lawinę nowych plotek.

Charlene już jakiś czas temu wybrała się w podróż do RPA. Zajmuje się tam sprawami związanymi z ochroną zwierząt i cieszy się miejscem, za którym bardzo tęskniła. Spekulowano, że wróci do rodziny – Albert wraz z dwójką dzieci został w Monako – na czas rocznicy, jednak tak się nie stało. Według oficjalnych doniesień, powodem jest nagła choroba księżnej. Cierpi z powodu nieznanej infekcji ucha.

Służba prasowa księżnej Monako wydała oświadczenie w tej sprawie. „Charlene nie może opuścić RPA z powodu infekcji laryngologicznej. Przeszła kilka operacji w ciągu ostatnich kilku tygodni”, napisano. Ostatni zabieg medyczny wykonano 23 czerwca, kiedy okazało się, że wystąpiły komplikacje po pierwszej operacji, przeprowadzonej w maju. Lekarze przekonali Charlene, że nie powinna lecieć do Monako, bo w niedalekiej przyszłości będzie musiała poddać się kolejnym zabiegom, a później rehabilitacji.

Małżonkę odwiedził niedawno sam Albert II, zabierając w podróż dzieci pary – Jakuba i Gabrielę. Dowodem na rodzinne spotkanie było zdjęcie księcia i bliźniaków, opublikowane na Instagramie księżnej.

Zobacz też: Ależ one wyrosły! Tak wyglądają dzieci księżnej Charlene i księcia Alberta

Księżna Charlene rozwodzi się z księciem Albertem?

Po licznych doniesieniach prasy, milczenie przerwała też sama Charlene. „W tym roku po raz pierwszy nie spędzę z mężem rocznicy ślubu. Tak trudna decyzja sprawia mi smutek, ale Albert i ja nie mieliśmy innego wyjścia – musieliśmy postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy. Mąż udzielił mi największego wsparcia. Moje codzienne rozmowy z Albertem i dziećmi bardzo mi pomagają w utrzymaniu dobrego nastroju, choć tęsknię za nimi. To było niesamowite, kiedy moja rodzina odwiedziła mnie w RPA i nie mogę doczekać się kolejnego spotkania”, cytuje słowa księżnej brytyjski magazyn HELLO!.

Pierwszego lipca udostępniła też wideo, w którym zamieściła najważniejsze momenty jej wspólnego życia z małżonkiem. Internauci zwrócili jednak uwagę, że pomimo romantycznej otoczki, nagranie jest skierowane głównie do tych osób, które chcą wspierać działalność charytatywną księżnej.

Po raz ostatni książęcą rodzinę widziano razem w styczniu tego roku, kiedy obchodzili Dzień Św. Dewotki, święto narodowe Monako. Być może dlatego francuskie media przekonują, że doniesienia o kłopotach ze zdrowiem Charlene są fikcją, a powód, dla którego nie chce wracać do domu, jest zupełnie inny.

Jak piszą francuscy dziennikarze, „ostatnią kroplą” była sytuacja z zeszłego roku, kiedy pojawiło się kolejne nieślubne dziecko (oficjalnie ma już dwójkę) księcia Alberta. 34-letnia kobieta z Brazylii, której nazwiska nie podano, stwierdziła, że w 2005 roku miała namiętny romans z monarchą i urodziła mu córkę. Prawnicy księcia Monako zlekceważyli list kobiety, twierdząc, że to „oszustwo”, ale Charlene mogła w to uwierzyć.

Zobacz też: Skandal w monakijskiej rodzinie królewskiej. Książę Albert ma kolejne nieślubne dziecko?!

Księżna Monako niemal natychmiast skomentowała skandal. „Kiedy mój mąż ma problem, mówi mi o nim. Często mu powtarzam: „Bez względu na wszystko, zawsze jestem po twojej stronie. Będę przy tobie w dobrych i złych czasach”, podkreśliła. Dodała wtedy, że ​​będzie „chronić” małżonka i „zawsze będzie trwać u jego boku”. To zapewnienie nie przekonało zagraniczne media, a wręcz spotęgowało doniesienia o kryzysie w ich związku.

Według osób z bliskiego kręgu Charlene, księżna jest „w stanie agonii” i przechodzi „największy kryzys” w jej życiu. Jak twierdzą informatorzy mediów, nie wróci już do Monako. Niektóre portale przypominają też, że nieoficjalnie istnieje kontrakt, zgodnie z którym księżna ma prawo do rozwodu – Albert II miał ustalić, że będzie mogła odejść, kiedy ich dzieci podrosną. Pociechy pary prawdopodobnie zostaną z ojcem. 

Księżna Charlene i książę Albert II z dziećmi – Jakubem i Gabrielą, 2020 rok

Księżna Charleen i książę Albert II z Monako z dziećmi
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Księżna Charlene i książę Albert, wrzesień 2020 roku

Księżna Monako chce rozwodu z mężem? Doniesienia francuskich mediów
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/Abaca/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.